کد خبر: DT-9081
تعداد بازدید: 46بازدید
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳
همزمان با اقدام مشکوک جنگنده های اماراتی علیه سوریه؛
<p>خبرگزاری رسمی امارات «وام» دوشنبه شب (دیشب) اعلام کرد جنگنده‌های این کشور مواضع داعش در سوریه را هدف قرار دادند.</p>
افزایش درگیری های نظامی کشورهای منطقه علیه هم و له آمریکا

گروه بین الملل، امارات اعلام کرد جنگنده‌های این کشور مواضع داعش در سوریه را هدف قرار دادند.

به گزارش دلیران تنگستان، خبرگزاری رسمی امارات «وام» دوشنبه شب (دیشب) اعلام کرد جنگنده‌های این کشور مواضع داعش در سوریه را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های «اف ۱۶» امارات وابسته به نیروی هوایی این کشور که در اردن مستقر هستند حملاتی علیه پالایشگاه‌های نفتی سوریه که در دست داعش است انجام دادند.

امارات اعلام کرده است این حملات را با هدف خشکاندن منابع مالی داعش و در قالب ائتلاف بین‌المللی علیه این گروهک انجام داده است و جنگنده‌هایش سالم به پایگاه بازگشته‌اند.

سران امارات مدعی شده اند که این حملات با هدف خشکاندن منابع مالی نیروهای داعش در سوریه انجام گرفته است. همزمان رژیم بحرین  چند جنگنده به اردن فرستاد تا در حمله به سوریه شرکت کنند.

بحرین پس از امارات، دومین کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است که برای جنگ با سوریه، جنگنده به اردن می فرستد.

افزایش درگیری های نظامی کشورهای منطقه علیه هم و له آمریکا

بسیاری از ناظران تحولات منطقه بر این باورند که اطلاعات میدانی نشان  می دهد حملات آمریکا و متحدان آن در سوریه – به اندازه ای که بر تاسیسات و ساختارهای زیربنایی سوریه تاثیر گذاشته است – بر توانایی های نظامی داعش تاثیر نداشته است.

آنچنان که بسیاری از تحلیلگران نیز به درستی بر این نکته تاکید کرده اند، اقدام امارات همان كاری است كه آمريكا عليه سوريه و عراق صورت داده و آن چیزی نیست مگر از بین بردن زيرساخت‌های اقتصادی این کشورها‌، آن هم بدون آن که در حقیقت کوچکترین صدمه و ضربه جدی ای به تروریسم افسارگسیخته در منطقه که در سال های اخیر مردم  بی دفاع عراق و سوریه را نشانه گرفته است، وارد بیاورند.

نکته حائز اهمیت دیگر در این خصوص این است که این جنگده های امریکایی تحت فرمان امارات متحده عربی، به طور مستقیم قسمت ها و مناطقی را هدف قرار داده و می دهند که یا آنچنان که اشاره شد، مهمترین زیرساخت های اقتصادی سوریه را شامل می شود و در غیر این صورت هدف این دست حملات، مناطقی است كه ارتش سوريه در حال آزادسازی آنها است.

افزایش درگیری های نظامی کشورهای منطقه علیه هم و له آمریکابر این اساس،‌ اقدام جنگنده های «اف ۱۶» امارات همچون آنچه پیش تر از سوی دیگر نیروهای ائتلاف علیه سوریه انجام می گرفت، صرفاً به منظور تضعیف هرچه بیشتر حاکمیت و اقتدار حکومتی سوریه و عراق صورت می گیرد.

این درحالی است که به تازگی تحرکاتی نیز ازسوی اردن در همکاری با امارات متحده عربی برای تبدیل کردن منطقه به عنوان پایگاه نظامی آمریکا به چشم می خورد که این اقدامات نیز بی شک تبعات و عواقب خطرناکی به همراه خواهد داشت.

از دیگر سو، آنچه ازسوی این دو کشور صورت می گیرد می تواند به نوعی به عنوان سرمشقی نادرست برای دیگر کشورهای منطقه که تحت فرمان ایالات متحده امریکا قرار دارند، تلقی می شود که آن ها نیز گمان می کنند حق دارند، بدون مجوز اقدام به حمایت از نیروهای نظامی کشورهای خارج از منطقه از جمله امریکا نموده و منطقه را به پایگاه نظامی غرب تبدیل نمایند.

این موضوع در حالی است که یکی از مسیرهای اصلی تردد تروریست های سوریه از طریق اردن صورت می گیرد.

گفتنی است، آمريکا براساس راهبرد جديد خود در منطقه تاکيد دارد که توان حضور نظامی گسترده را ندارد و به دنبال ايجاد ساختارهای کوچک در قالب مستشاران نظامی و دسته‌های کوچک از يگان‌های ويژه است.

بر این اساس به نظر می رسد،‌ واگذری امور مورد نظر امریکا به کشورهای منطقه ازجمله ابعاد اين طرح است و بنابر این امریکا قصد دارد، با اجرای طرحی شوم،‌ بدون آن که هزینه ای متقبل شود، کشورهای منطقه را مجبور کند تا در راستای اهدافش گام بردارند.

افزایش درگیری های نظامی کشورهای منطقه علیه هم و له آمریکا

اهدافی که به روشنی در تقابل با اهداف ملی خود این کشورهاست و باتوجه به خفقان شدید رسانه ای و عدم اطلاع افکار عمومی از این اتفاقات در منطقه، بی توجهی به آن ازسوی نیروهای آزادی خواه و مبارزین واقعی با تروریسم و افراطی گری،‌ می تواند عواقب منفی و چالش برانگیزی را با خود به همراه داشته باشد.

منبع : بولتون نیوز
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین