کد خبر: DT-4031
تعداد بازدید: 45بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳
<p>اسیدپاشی در مالزی که از سال های گذشته هر از گاهی به اخبار رسانه ای این کشور جنوب شرق آسیا تبدیل می شود، داستان مخوفی است که دولت تاکنون نتوانسته است به آن پایان دهد.</p>
اسیدپاشی در مالزی که از سال های گذشته هر از گاهی به اخبار رسانه ای این کشور جنوب شرق آسیا تبدیل می شود، داستان مخوفی است که دولت تاکنون نتوانسته است به آن پایان دهد.
به گزارش ایرنا، پیش از این و در سال ۲۰۱۱ داستان دو مرد که در نقاط مختلف شهر کوالالامپور پایتخت مالزی اقدام به اسیدپاشی بر روی افراد مختلف کرده بودند با دستگیری این افراد در اواسط آوریل سال ۲۰۱۲ پایان یافت.
تحقیقات پلیس مالزی نشان داده بود علاوه بر اسیدپاشی های سریالی، برخی از موارد اسیدپاشی در کوالالامپور پایتخت مالزی با اسیدپاشی های سریالی ارتباطی ندارد.
یک روز صبح در اواسط سال ۲۰۱۲ یک زن ۴۶ ساله و دختر ۱۶ ساله وی هنگامی که در ایستگاه منتظر اتوبوس بودند مورد حمله دو فرد کیف قاپ قرار گرفتند. دو سارق پس از ربودن گردنبند این زن به روی او اسید پاشیدند و دختر نیز در این حادثه آسیب دید.
در سال ۲۰۱۲ افراد زیادی در نقاط مختلف شهر کوالالامپور مورد حمله اسیدپاشان قرار گرفتند به طوری که در این حوادث یک کودک یک ساله نیز بر اثر اسیدپاشی آسیب دید.
در آن سال حدود ۲۰ نفر از مردم مالزی در اماکن مختلف شهر کوالالامپور از قبیل ایستگاه مترو، پارکینگ و پیاده روها مورد حمله قرار گرفتند.
سال ۲۰۱۳ نیز کوالالامپورمالزی روزهای آرامی را نگذراند. دو مرد اسیدپاش بر صورت یک زن ۳۱ ساله در مقابل مرکز خرید ‘امپنگ پوینت’ در خیابان ‘امپینگ’ اسید پاشیدند تا داستان اسیدپاشی پایتخت مالزی همچنان حل نشده باقی بماند.
کوالالامپور پایتخت مالزی و شهر پرآشوب حوادث گوناگون که سال ۲۰۱۴ را در شوک حوادث مختلفی از جمله ناپدیدشدن هواپیما، سقوط هواپیما و قتل های زنجیره ای میانماری ها در ایالت ‘پاهانگ’ به سر برد، شاهد اسیدپاشی بر روی شهروندان نبود و یا اطلاعاتی از آن منتشر نشد.
با آغاز سال ۲۰۱۵ که هنوز جشن سال نو میلادی در آن به پایان نرسیده و چینی ها خود را برای جشن سال نو چینی آماده می کنند، یک حادثه اسیدپاشی در ایالت ‘پاهانگ’ هراس را بار دیگری به مالزی بازگرداند.
در حادثه روز گذشته یک زن ۴۹ ساله اندونزیایی هدف اسیدپاشی یک مرد ۴۰ ساله قرار گرفت که فرد اسیدپاش نیز در این حادثه آسیب دید.
این فرد در ابتدا از این زن ۴۹ خواسته بود اسید را بنوشد که با مقاومت وی مواجه شد و در نهایت اقدام به اسیدپاشی کرد.
پلیس شهر ‘کوالا لیپس’ موفق شد این فرد را پس از ارتکاب به اسیدپاشی دستگیر کند.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین