سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 21
کد خبر: DT-43489
تعداد بازدید: 79بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
استقلال و صبا برای بیست و چهارمین بار در ادوار لیگ برتر برابر یکدیگر قرار می گیرند. در یک سوی میدان تیم پرویز مظلومی برای آسیایی شدن و احتمالا قهرمانی می جنگد و در سوی دیگر تیم علی دایی برای از دست ندادن اعتبار.

استقلال پرويز مظلومي به تراكتورسازي باخت تا در ايستگاه پاياني ليگ اميد چندان زيادي به قهرماني نداشته باشد. آبي‌ها در قم مهمان صباي علي دايي هستند. شايد هم يك معجزه- عصر جمعه- استقلالي‌ها را تبديل به خوشحال‌ترين هواداران فوتبال ايران كند.

آبي‌ها پيش از اين ۱۱مرتبه صبا را شكست داده‌اند و دو بار مغلوب شده‌اند. جمعه استقلال به پيروزي دوازدهم خود برابر رقيب مي‌رسد يا صبا آبي‌ها را سه‌تايي مي‌كند؟

دو پیروزی صبا

استقلال فقط دو بار در طول ادوار لیگ به صبا باخته و البته که این دو شکست در بازی‌های خارج خانه  لیگ‌های هشتم و نهم به ثبت رسیده است.

صبا اولین بار در دیدار شماره دهم دو تیم موفق شد با گل‌های شیث رضایی، کلاه‌کج و فضلی استقلال را(۲۶ مهرماه سال ۸۷) شکست دهد.

این تیم حدود یک سال بعد در قم دوباره از استقلال(۲ بر یک) مغلوب ساخت و این پیروزی آخر قمی‌ها(۱۵ فروردین ۱۳۸۹) بر استقلال بود.

۷نحس، ۱۳خوش‌یمن!

دیدارهای استقلال و صبا معمولا جذاب از آب درآمده است. با این حال در لیگ هفتم هر دو تقابل تیم‌های مذکور بدون برنده خاتمه پیدا کرد. در واقع این تنها فصلی بود که صبا و استقلال فقط به کسب ۲ امتیاز از کل ۶ امتیاز تقابل با یکدیگر رضایت دادند.

در هفته هفتم لیگ هفتم صبا با گل دقیقه ۴۹ فریدون فضلی از استقلال پیش افتاد اما پژمان منتظری(۵۹) آب رفته را به جوی بازگرداند. در بازی برگشت هم تساوی بدون گل دو تیم حوصله تماشاگران حاضر در استادیوم را سر برد تا بدترین نمایش تقابل‌های صبا و استقلال در سال ۱۳۸۶ رخ دهد.

استقلالی‌ها فقط در لیگ سیزدهم موفق شدند هر دو بازی فصل را از صبا ببرند و این در نوع خود جالب بود. آبی‌ها بازی رفت لیگ یادشده را(هفته چهارم) با تک گل محمد قاضی(۳۲) از صبا بردند.

در بازی برگشت هم(هفته ۱۹) قاضی(۴۰) و منتظری(۶۵) گل زدند تا تک ضربه غلامرضا عنایتی برای صبا مانع از شکست قمی‌ها در خانه نشود.

آرش برهانی طی لیگ‌های نهم تا دوازدهم ۸گل به صبا زد. آقای گل اسبق لیگ ۲ گل به ارشاد یوسفی در لیگ نهم زد. بعد نوبت به مهدی واعظی رسید تا درون دروازه صبا ۳ مرتبه برابر برهانی آبی‌ها – در لیگ دهم- تسلیم شود. آرش ۳ گل هم در لیگ‌های یازدهم و دوازدهم به حامد لک زد تا تعداد گل‌های لیگ برتری‌اش مقابل صبا به عدد ۸ برسد.

قابل توجه اینکه برهانی در لیگ‌های سیزدهم و چهاردهم نیز حامد لک را از شم گلزنی خود بی‌بهره نگذاشت تا ۲ گل به این گلر درون دروازه تراکتورسازی بزند.

البته این بار نه حامد لک پس از مدت‌ها نیمکت نشینی شانس چندانی برای رویارویی با استقلال دارد و نه آرش برهانی مثل گذشته این بخت را دارد که با جلب نظر مظلومی برای آبی ها به طور مستمر بازی کند.

جدول ۲۳ تقابل استقلال و صبا در ادوار لیگ برتر

تیم

تعداد بازی

برد

برد‌ خانگی

باخت

باخت خانگی

تساوی

گل زده

گل خورده

تفاضل

امتیاز

امیاز خانگی

امتیاز خارج‌خانه

استقلال

۲۳

۱۱

۹

۲

۱۰

۳۵

۲۱

۱۴+

۴۳

۲۸

۱۵

صبا

۲۳

۲

۲

۱۱

۲

۱۰

۲۱

۳۵

۱۴-

۱۶

۱۲

۴

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین