کد خبر: DT-21512
تعداد بازدید: 44بازدید
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۴
<span class="intro-text">رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: استفاده از سموم خطرناک دفع آفات نباتی در استان بوشهر ممنوع شد.</span>

محمدتقی منوچهری ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان اظهار داشت: سلامت در بخش کشاورزی نقش بسیار مهمی در امنیت غذایی جامعه دارد و این موضوع را در سازمان جهاد کشاورزی به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

وی به اجرای برنامه‌های آموزشی و توانمندسازی کشاورزان برای سلامت بخش کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: شبکه مراقبت و پیش آگاهی در سطح ۱۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر ایجاد شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: استان بوشهر یکی از قطب‌های اصلی تولید محصولات خارج از فصل در کشور است که می‌تواند به تولید محصول گوجه فرنگی و محصولات جالیزی اشاره کرد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تولید محصول سالم و ارگانیک است که در این راستا ممنوعیت استفاده از سموم خطرناک دفع آفات نباتی در دستور کار است.

منوچهری با اشاره به بهره‌گیری از حشرات مفید، بیولوژیک و غیرشیمیایی در سه‌هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان، اضافه کرد: ۱۱۳ قلم سم پرخطر از چرخه سموم کشاورزی خارج شده است.

وی از تولید هزار و ۴۰۰ تن محصولات سالم و گواهی شده در سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد و گفت: از جمله محصولات گواهی‌شده می‌توان به گوجه فرنگی، کنار و طالبی اشاره کرد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین