کد خبر: DT-44044
تعداد بازدید: 42بازدید
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۵
امام جمعه بوشهر با تاکید بر تعیین برش نقشه جامع علمی کشور برای استان بوشهر گفت: نداشتن نقشه راه از معضلات و مشکلات توسعه علم و فناوری در استان بوشهر است چراکه رسالت این مسیر در ۵، ۱۰ و ۲۰ سال آینده تعیین نیست.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با نخبگان استان بوشهر با بیان اینکه  عرصه علم و فناوری بسیار پرشتاب است اظهار داشت: نخبگان در این عرصه باید فوق روز بیندیشند و طرح‌های و پروژه‌های خود را ارائه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه نگاه فوق روز نگاه قرآنی است تصریح کرد: این نگاه خداوند در قرآن است وقتی می‌فرماید آخرت فرداست باید فرا دنیا بیاندیشیم.

صفایی بوشهری با بیان اینکه انسان‌های متفکر و عمیق، سه لایه و مرحله جلوتر از دیگران حرکت می‌کنند گفت: آنها پس از تولید پروژه و نقد آن بعد جواب آن نقد را می‌دهند و اگر کسی به جواب آنها نقد داشت آن را جواب می‌دهند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نخبگان کشورمان در عرصه علم و فناوری کارهای زیادی کرده‌اند گفت: در آغاز مسیر جنبش نرم افزاری به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شد و ۲۰۰ سال عقب‌ماندگی کشور را به میزان مناسبی تقلیل یافت.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر تعیین برش نقشه جامع علمی کشور برای استان بوشهر تصریح کرد: نداشتن نقشه راه از معضلات و مشکلات توسعه علم و فناوری در استان بوشهر است چراکه رسالت این مسیر در ۵، ۱۰ و ۲۰ سال آینده تعیین نیست.

صفایی‌بوشهری با بیان اینکه نخبگان باید برای ۵۰ سال اینده برنامه‌ریزی کنند تاکید کرد: نخبه برای ۵۰ سال آینده برنامه‌ریزی می‌کند و می‌کوشد با تقلیل آن به ۲۰ سال زودتر به هدف برسد.

وی عدم وجود زیرساخت های لازم را یکی از بزرگترین مشکلات حوزه علم و فناوری ذکر کرد و با بیان اینکه باید کل استان بوشهر را به بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری تبدیل کنیم خاطر نشان کرد: استان بوشهر فوق‌العاده علمی و صنعتی است و باید مدیریت جامع شهری که مجمع تشخیص مصلحت نظام از استان‌ها خواسته است را برای ۵۰ سال آینده استان بوشهر طراحی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر آغاز فعالیت نخبگانی را از دوره پیش دبستانی ذکر کرد و گفت: در این استان کودکانی وجود دارد که وقتی مادر قرآن می‌خواند آن را حفظ می‌کنند که برای این استعدادها باید برنامه ریزی نخبگانی شود.

امام جمعه بوشهر تولید گیاهان شور پسند و تولید انرژی از جلبک‌های دریایی را دو حوزه مغفول مانده برای توسعه اقتصادی استان دانست و افزود: استان بوشهر در حوزه زیرساخت استاندارد در همه بخش‌ها ضعیف است به ویژه در حوزه علم و فناوری که باید بهترین و مجهزترین باشد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه تولید ایده بخشی از ثروت و اقتدار علمی است خاطر نشان کرد: برای ایده‌پردازی در حوزه علوم آکادامیک روز جهان و حوزه‌های استراتژیک و جدید کارگروهی از نخبگان استان بوشهر تشکیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به لزوم حمایت از محصولات دانش بنیان در حوزه تولید و مدیریت بازرگانی در سطح ملی و بین‌المللی گفت: باید کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه پردازی و انجمن‌های علمی تشکیل و در این نشست‌ها محصولات فکری و دانش بنیان تولید شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین