کد خبر: DT-49440
تعداد بازدید: 123بازدید
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۵
فرمانده انتظامی استان:
این مقام ارشد انتظامی خبر داد: در نیمه اول امسال 733 خودروی شوتی توقیف کرده و تا جایی که در اختیار ما بوده با سنگین ترین جرایم و بیشترین میزان توقیف آنها برخورد کرده ایم.

فرمانده انتظامی استان بوشهر که در آستانه هفته ناجا به میان خبرنگاران آمده بود، گفت: توسعه تعامل پلیس با مردم در اولویت کاری ماست و براین اساس شعار امسال هفته ناجا “همه برای امنیت و آرامش” است و برنامه هایی در این راستا دنبال می شود.

به گزارش دلیران تنگستان به نقل از خلیج فارس؛ سردار حیدر عباس زاده افزود: ما اعتقاد داریم که اگر نگاه مردم نسبت به نیروی انتظامی مثبت باشد و اعتقاد و رضایت‌مندی وجود داشته باشد یقینا هشدارهای نیروی انتظامی که در راستای مقابله با مجرمان و تبهکاران است بیشتر مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: سالانه به طور میانگین ۳۰۰ هزار تماس با مرکز فوریت های ۱۱۰ بوشهر داریم که نیمی از آن منجر به عملیات می شود، بخشی نیز مشاوره های پلیسی است، درصد کمی نیز موارد و خواسته هایی را است که ارتباطی به کارکرد پلیس ندارد. همین میزان تماس و درخواست مردمی که بعید است دستگاه دیگری به این میزان داشته باشد، نشان از برقراری این تعامل دارد و پلیس هم تلاش می کند در سریع ترین زمان به محلی که فراخوان شده برسد و اقدامات موردنیاز را انجام دهد.

 

عباس زاده با بیان اینکه پلیس تولید کننده امنیت نیست و این مهم به ابعاد وسیع تری در جامعه مرتبط می باشد، ادامه داد: ولی کشف جرایم توسط پلیس قطعا در احساس امنیت جامعه موثر است.

وی گفت: در همین راستا، طبق بررسی های ناجا استان بوشهر دو سال متوالی در کشف سرقت ها رتبه اول کشور را دارا است.

به گفته عباس زاده، سالانه به طور میانگین ۱۳۰۰ پرونده سرقت از موارد خرد تا کلان در بوشهر تشکیل می شود که میانگین کشف عاملین آن ۹۲ درصد است ومابقی نیز تا زمان تعیین تکلیف در سنوات آینده، باز می ماند.

وی افزود: در طی چهارسالی که بنده توفیق خدمتگذاری در نیروی انتظامی استان بوشهر را داشته ام، فقط یک پرونده قتل هنوز باز مانده که آن هم به سرنخ هایی دست یافته و پیگیر دستگیری متهم هستیم. این موضوع نشان می دهد هرچند پلیس در وقوع قتل ها که عمدتا ناشی از اختلاف های شخصی است قادر به پیشگیری نمی باشد، اما تلاش می کند در دستگیری عاملین آنها نهایت حساسیت و توان خود را بکار بگیرد.

عباس زاده تصریح کردهمچنین طی دو سال گذشته سرقت مسلحانه بانک، گروگانگیری و آدم ربایی در استان صفر بوده است.

مقام ارشد انتظامی استان به موضوع خودروهای شوتی هم که یکی از دغدغه های مردم خصوصا در محورهای فرعی می باشد اشاره کرد و گفت: در نیمه اول امسال ۷۳۳ خودروی شوتی توقیف شده و تا جایی که در اختیار ما بوده با سنگین ترین جرایم و بیشترین میزان توقیف برای آنها در نظر گرفتیم.

وی همچنین خبر داد: به مناسبت هفته نیروی انتظامی، خودرو و موتورسیکلت های توقیفی که مشکل قضایی نداشته باشند، با تسهیلاتی از پارکینگ ها آزاد می شوند و مالکان آن می تواند به پلیس راهور مراجعه کنند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین