کد خبر: DT-23712
تعداد بازدید: 38بازدید
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۴
استاندار بوشهر در صفحه شخصی خود در فیس بوک گزارشی از روند یک روز کاری اش را منتشر کرد.

دکتر مصطفی سالاری در آخرین پست فیس بوکی خود نوشت:

«به نام خدا»
گزارش یک روز کاری – شنبه ۹۴/۵/۳
با سلام و آرزوی تندرستی برای شما، گزارش یک روز کاری خود را خدمتتان ارائه می کنم:

پیگیری منطقه آزاد

ساعت ۸ صبح، دیداری با مهندس ترکان دبیر شورایعالی مناطق آزاد در خصوص ادامه پیگیری لایحه در مجلس داشتم. لایحه، مسیر عادی خود را در کمیسیون های مجلس طی می کند. در مجلس، یک نظر هست که دولت در متن لایحه به نقشه پیوست اشاره کند و نظر دولت این است که لازم نیست نقشه محدوده، جزو متن مصوبه قانون شود بلکه بهتر است که مجلس اصل ایجاد منطقه آزاد را تصویب کند و تعیین، افزایش، کاهش، و بطورکلی اصلاح محدوده در متن قانون با دولت باشد. البته برخی، این دو برداشت را به عدم تعیین محدوده توسط استان تعبیر کردند که صحت ندارد. نقشه پیشنهادی محدوده، به انضمام اولین درخواست استان، از ابتدا، توسط استانداری به شورایعالی ارائه گردیده است. لایحه منطقه آزاد بوشهر در کمیته تخصصی و خود شورایعالی مناطق آزاد، پارسال، با توضیحات اینجانب روی جزییات نقشه محدوده، تصویب شد و مطالعات و گزارش دقیق و مفصل ایجاد منطقه آزاد، که حاوی نقشه هم هست، از همان تاریخ ملاک رسیدگی ها بود و مصوبات بر اساس همان نقشه محدوده اخذ شد. البته ترجیح ما هم این است که تعیین محدوده در اختیار دولت باقی بماند تا پس از تصویب منطقه آزاد، در سنوات آتی، برای کمترین اصلاح در نقشه ها، نیازمند اخذ مصوبه جدید از مجلس نباشیم.

هماهنگی برای تبادل تفاهم نامه های آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی

مذاکراتی با دکتر پرند معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای داشتم. تفاهم نامه سه جانبه با نفت را فرستادم، امضا کردند و سپس برای معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ارسال کردم. انشاء الله ظرف چند روز آتی مبادله می شود. این توافق برای مدت ۳ سال، با ۳۶ میلیارد تومان تأمین اعتبار توسط نفت، امر آموزش ۱۰ هزار نفر از متقاضیان کار توسط فنی و حرفه ای را با مشارکت نفت فراهم می کند.
روی متن تفاهم نامه با سازمان انرژی اتمی هم پس از ۶ ماه مذاکره، با سازمان انرژی اتمی توافق شد که قرار بود در نشستی با حضور دکتر ربیعی (وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی)، دکتر صالحی (معاون محترم رئیس جمهور) و اینجانب و آقای پرند، امروز تبادل کنیم که به علت مشغله کاری دکتر صالحی، به هفته یا دو هفته بعد، موکول شد.

پیگیری تعدیل بهای گازوئیل مصرفی لنج های سفاری

پیرو پیگیری های قبلی که از دکتر جهانگیری (معاون اول محترم رئیس جمهور)، حاج آقا انصاری (معاون محترم پارلمانی)، مهندس زنگنه (وزیر محترم نفت) و دکتر رحمانی فضلی (وزیر محترم کشور)، داشتم و سپس با پیگیری مشترک استانداران محترم خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، جلسه ای برای تنظیم پیش نویس مصوبه اصلاحی هیئت دولت با میزبانی وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پالایش و پخش و آقایان اوسط هاشمی و جادری برگزار و تصمیماتی اتخاذ شد لذا متن مصوبه اصلاحی برای کاهش بهای گازوئیل مصرفی لنج های سفاری برای طرح در جلسه هیئت دولت تهیه و توافق شد که جزئیات آن پس از تصویب در دولت اعلام خواهد شد. البته این کاهش، در صورت تصویب، منوط به نصب GPS و کنترل دقیق مسیر، کنترل حجم واقعی موتورها و محاسبه مصرف دقیق و واقعی سوخت مصرفی شناورها خواهد بود.

دیدار با وزیر محترم دادگستری

پس از جلسه شرکت پالایش و پخش، به دیدار حاج آقا پورمحمدی (وزیر محترم دادگستری) رفتم. از حمایت ایشان از لایحه منطقه آزاد (پارسال) تشکر کردم و گزارشی مختصر از وضعیت استان ارائه کردم و به اتفاق ایشان، عازم جلسه کمیسیون لوایح دولت شدیم که ریاست آن بر عهده ایشان است. یکی از دستورات جلسه کمیسیون، مربوط به استان بود که البته با بحث و اختلاف نظر شدید، نهایتاً با حمایت حاج آقا انصاری (معاون پارلمانی ریاست جمهوری)، دکتر امیری (معاون محترم وزیر کشور) و حاج آقا پورمحمدی (ریاست کمیسیون)، درخواست استان مصوب شد.

دیدار با وزیر ورزش و جوانان

در نشستی که با دکتر گودرزی، وزیر محترم ورزش و جوانان داشتم، در جریان آخرین وضعیت پروژه های ورزشی استان از جمله استادیوم ۱۵ هزار نفری، طرح ۵۰۰ (زمین های چمن روستایی)، طرح ۵۰۰۰ (زمین های چمن شهری) و طرح ۴۰۰ (زمین های والیبال شهری و روستایی) قرار گرفتند ولی بحث اصلی، تیم های شاهین و ایرانجوان بود. طبق توافق قبلی در خصوص واگذاری امتیاز لیگ دسته ۲ به شاهین بوشهر، دستور دادند و حین مذاکره، پیگیری نمودند. در مورد حمایت مالی از ایرانجوان و شاهین و پرسپولیس برازجان و گناوه و کارگر بنه گز نیز توافقاتی شد. راه حل این است که شهرداری بوشهر یکی از تیم های شاهین و ایرانجوان، شهرداری برازجان پرسپولیس برازجان و شهرداری گناوه پرسپولیس گناوه را تحت پوشش قرار دهد و استان نیز جلب در تقویت منابع و وصولی آن شهرداریها و نیز مشارکت شرکت های پتروشیمی اهتمام می کند.

دیدار با وزیر بهداشت

در دیدار با دکتر هاشمی، وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طرح های سلامت دهان و دندان و قلب سالم (پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی)، طرح روستای پاک و ۵ طرح ورزشی امید مورد بحث قرار گرفت. ایشان با تأمین و تحویل ۳۴ یونیت دندانپزشکی، مجوز بکارگیری ۴۰-۳۵ دندانپزشک توسط دانشگاه علوم پزشکی و تأمین مستمر و سالیانه مواد مصرفی طرح سلامت دهان و دندان به میزان سالیانه ۱/۵ میلیارد تومان، موافقت نمودند. با این حمایت ها، اجرای کامل طرح دهان و دندان، تضمین می گردد.
سربلند و سرافراز باشید. ۹۴/۵/۴

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین