This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

کد خبر: DT-52204
تعداد بازدید: 410بازدید
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵
در نماز جمعه استان بوشهر ؛
حجت‌الاسلام عیسی راستگو ؛ امام جمعه اهرم : جوانان و دسته‌های عزاداری و هیات‌های مذهبی، مراسم اربعین حسینی را پرشور برگزار کنند. بسیاری از جوانان شهرستان تنگستان در سفر اربعین حسین(ع) در کربلا هستند.

آیین پرصلابت و دشمن شکن نماز جمعه ، در سرار استان بوشهر با حضور مردم مومن و خداجو برگزار گردید.

حجت الاسلام حسین دشتی ؛ امام جمعه موقت بوشهر

* همایش اربعین با آن عظمت و شکوه خود جهان را متحیر کرده است.حرکت اربعین نمایش و اظهار ولایت در جهان ظلمت و نور ولایت است. همایش اربعین نورانیت امام حسین (ع)، ولایت علوی و ائمه معصوم (ع) را به جهان ارائه می کند.

*برخی از ادیان زیارت را شرک می دانند در صورتیکه در کتابهای شیعه به این امر تاکید شده است و شیعیان هرسال در همایشی بزرگ به زیارت امام حسین (ع) در اربعین می روند. ماه محرم و صفر علاوه بر عزاداری یک نوع تبلیغ و حرکت نورانی ائمه معصوم به جهانیان است.

* با اشاره به گرامیداشت هفته بسیج ، بسیج به گفته رهبر معظم انقلاب ‘یک تفکر است’ که باید این تفکر را در جامعه پرورش و نهادینه کرد. امروز دشمن برای ضربه زدن و شکست ایران اقتصاد جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است. تنها راه مقابله با دشمن در این شرایط تقویت اقتصاد درون زا و برنامه ریزی برای اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر انقلاب است.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو ؛ امام جمعه اهرم

*جوانان و دسته‌های عزاداری و هیات‌های مذهبی، مراسم اربعین حسینی را پرشور برگزار کنند. بسیاری از جوانان شهرستان تنگستان در سفر اربعین حسین(ع) در کربلا هستند.

*با اشاره به سفر وزیر بهداشت و درمان به استان بوشهر ، باتوجه به تلاش‌هایی که فرماندار تنگستان انجام دادند، وزیر بهداشت و درمان بازدیدی هم از بیمارستان امام حسین(ع) شهر اهرم خواهند داشت، امیدوارم با حضور ایشان و بازدید از فاز دوم بیمارستان امام حسین(ع) شهر اهرم پیشرفت فیزیکی فاز دوم این بیمارستان که بخش جراحی و اتاق عمل است، شتاب بیشتری بگیرد و مشکلات و گرفتاری‌های مردم در شهرستان و شهر اهرم در بحث بهداشت و درمان برطرف شود.

*با اشاره به درگذشت خانم مرضیه حدیدچی دباغ ، وی از زنان مبارزه انقلاب اسلامی بود که در سن ۷۷ سالگی دارفانی را وداع گفت، خانم دباغ خود و دخترش در جریان مبارزه با رژیم ستم شاهی دوبار زندانی شدند و به‌دست ساواک شدیدترین شکنجه‌ها را تحمل کردند و بعد از آزادی از زندان توسط شهیدمحمد منتظری از ایران خارج شدند و به‌مدت شش ماه در یکی از هتل‌های کشور انگلیس با کارگری، امورات خود را می‌گذارند.

*خانم دباغ در خارج از کشور هم فعالیت‌های سیاسی علیه رژیم ستم شاهی را ادامه دادند و تا پیروزی انقلاب در خارج کشور آموزش‌های نظامی در پایگاه‌های واقع در مرز لبنان و سوریه را فراگرفتند و به کشورهای مختلف از جمله عربستان، انگلیس، فرانسه و عراق سفر کردند تا فریاد آزادیخواهی ملت ایران را به گوش جهانیان برساند.

* خانم دباغ بسیاری از اعتصابات علیه رژیم ستمشاهی را مدیریت و هدایت می‌کردند، زمانی که حضرت امام (ره) به فرانسه هجرت کردند به خیل یاران امام (ره) پیوسته و پس از پیروزی انقلاب هم به عنوان فرماندهی سپاه همدان و سه دوره هم به‌عنوان نماینده مردم تهران و همدان در مجلس شورای اسلامی بودند.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ؛ امام جمعه عسلویه

* زیارت اربعین برکات فراوانی دارد و باید نهایت بهره را از این موضوع ببریم.حرم مطهر امام حسین(ع) این روزها خیل عظیمی از مشتاقان آن حضرت را دعوت کرده و تربت پاک و مطهر آن حضرت(ع)، باغی از باغ‌های بهشت است و حضور انسان در این مکان جلوه‌ای از بهشت است.

* به واسطه تربت پاک و معنوی حضرت امام حسین(ع)، فرشتگان سیر صعودی و معنوی خود را از این مکان آغاز می‌کنند.

*همه انبیاء از خدا می‌خواهند که سعادت زیارت امام حسین(ع) را نصیب شان کند و فوج فوج ملائکه الهی به زیارت آن حضرت(ع) می‌آیند و می‌روند و زیارت آن حضرت(ع)، ضامن سلامت دین ماست و کسی که به زیارت آن حضرت(ع) می‌رود همه گناهان او بخشیده می‌شود و اعمال او از بعد از زیارت محاسبه می‌شود و آغاز زندگی دوباره برای اوست.

* با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم اصفهان ، معظم له بیاناتی ارزشمندی ایراد کردند و فرمودند در درجه اول باید بر اصول انقلاب ایستادگی کرد، همان اصولی که در بیانات و وصیت‌نامه امام(ره) بارها بر آن تاکید شده است.

* اگر امام(ره) را می‌شناسیم همان اصول است نه تحریف اصول امام(ره) و اگر عزت و شوکت می‌خواهیم باید راه امام(ره) و انقلاب را ادامه دهیم.

* با طرح این سئوال که مگر چه اتفاقاتی افتاده است که رهبر عزیز و فرزانه انقلاب این مسائل را مطرح می‌کنند ، بعضی کجاها می‌روند که آقا چنین سخن می‌گویند و این هشدار و بیدارباش است و باید بصیرت داشته باشیم و پیام‌ها و فرمایشات ایشان را بفهمیم و بدان عمل کنیم.

* ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته پول‌هایی که ما صرف جنگ کردیم می‌توانستیم با آن دو بار آمریکا را بسازیم؛ این آمریکاست و خودشان دارند خودشان را رسوا می‌کنند.آنهایی که مجذوب آمریکا هستند، دچار توهم هستند چرا که آمریکا از داخل تهی است.

* حضرت آقا فرمودند «درباره انتخابات آمریکا قضاوتی نمی‌کنم و آمریکا آمریکاست و سیستم و فکر آنها همین است و این حزب و آن حزب خیری برای ما نداشته و فقط شر رسانده‌اند» و باید فرماشیات رهبر انقلاب را نصب‌العین قرار دهیم.

*در روز اربعین حسینی، به همت ناحیه مقاومت بسیج، راهپیمایی روز اربعین در شهر عسلویه از حسینیه صاحب‌الزمان(عج) تا گلزار شهداء برگزار می‌شود و ان‌شاءالله از همه نمازگزاران عزیز انتظار داریم در این مراسم معنوی حضور پیدا کنند.

حجت‌الاسلام حسن مصلح ؛امام جمعه برازجان

* ۲۹ آبان آغاز هفته بسیج است که منشا خیرات و برکات بسیار زیادی برای نظام اسلامی بوده و بدون تردید نقش بسیج و بسیجیان در دفاع مقدس و صدور انقلاب و سپس در دوران سازندگی غیر قابل انکار است.

* هسته‌های مقاومت در سراسر جهان فعال هستند و همه این هسته‌ها از بسیج الگوبرداری می‌کنند.

* مراسم اربعین در واقع یک راهپیمایی میلیونی بین‌المللی است و میلیون‌ها نفر از اقصی نقاط جهان در این مراسم معنوی مشارکت می‌کنند و همه نیز عاشقانه به اهل بیت (ع) ارادت دارند.

* پایین آمدن هزینه‌ها، حذف روادید، افزایش تسهیلات و بهبود سرویس‌دهی باید مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

* تحریم‌های جدید آمریکا نقض آشکار برجام است و این رفتار اخیر آمریکا، جای هیچ شک و شبهه‌ای برای دشمنی آمریکا بر جای نگذاشته است و باید نظارت دقیقی بر برجام داشته باشیم.

* حاج آقا شجونی و سرکار خانم حدیدچی از یاران امام و رهبر معظم انقلاب بودند و خدمات ارزشمندی به نظام اسلامی ارائه کردند که یاد و نام این بزرگواران را گرامی می‌داریم.

*مردم دشتستان همواره در بزرگداشت مراسمات ارزشی و معنوی پیشگام بوده‌اند و تجمع بزرگ اربعین نیز در برازجان با حضور همه هیئت‌ها برگزار می‌شود.

* غافل نشدن از توطئه دشمنان و داشتن بصیرت و غافل نشدن از نقشه دشمن باید مورد توجه مردم و مسئولان و نخبگان قرار گیرد و باید همواره جهت‌گیری انقلابی داشته باشیم.

* باید اقدام عملی و واقعی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، چرا که دشمن به دنبال محاصره اقتصادی است و باید به گونه‌ای عمل کنیم که در برابر تهدیدات اقتصادی دشمنان آسیب‌پذیر نباشیم.

* با اشاره به تخریب برخی زمین‌ها در برازجان ، معضل حاشیه‌نشینی در برازجان از مدت‌ها قبل موجبات مشکلاتی شده بود و برخی افراد سودجو نیز اراضی غیر مجاز و بدون سند و بدون استعلام را به افراد نیازمند می‌فروختند و در واقع زمین‌خواری گسترده‌ای صورت گرفته بود که این اقدام مقابله با زمین‌خواری بوده است. مردم هنگام خرید زمین باید دقت کرده و زمین ملی را خرید نکنند و پس از ان نیز در زمان ساخت باید مجوزهای قانونی را اخذ کنند تا مشکلی به وجود نیاید.

* گرچه تخریب این ساخت و سازهای به ظاهر تلخ و تاسف بار و موجب ناراحتی و اعتراض می شود اما این حرکت دفاع از حقوق بیت المال است. مسئولان قضایی باید با عاملان اصلی زمین‌خواری در دشتستان برخورد قاطعانه کنند و عوامل پشت صحنه نباید در حاشیه امن باشند.

* مشکل مسکن از معضلات اصلی قشر ضعیف جامعه است .تکمیل مسکن مهر باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد تا مشکل مسکن مردم به ویژه قشر ضعیف رفع شود.

حجت الاسلام سید علی حسینی ؛ امام جمعه دیر

* اربعین نماد پیروزی حق بر باطل است که توسط حضرت زینب(س) انقلابی برپا و یزید رسوا شد.
حضور میلیونی عاشقان امام حسین(ع)در پیاده رویی اربعین حسینی در کربلا نشانگر زنده بودن قیام کربلاست. این حضور باعث تقویت اسلام، مقابله با کفر و استکبار جهانی شده و وحدت امت اسلام و ادیان دیگر را به نمایش می گذارد.

* هفته بسیج فرصت مغتنمی برای بازگویی ایثارگری بسیجیان در عرصه های مختلف است. تفکر بسیجی همان تفکر اخلاص، ایثارگری، کاربدون مزد، تفکر بصیرت و ولایت مداری است که جامعه امروز ما به آن نیاز دارد.

*عمل به شعار سال مقام معظم رهبری را ضروری است.اکنون از شعار سال مقام معظم رهبری یعنی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل حدود هشت ماه می گذرد، با وجود تلاش های انجام شده، اما نیاز به جدیت بیشتری است.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی ؛ امام جمعه گناوه

* پیاده روی و تجمع میلیونی مسلمانان در روز اربعین در کربلا هشداری برای همه ظالمان و یزیدیان زمان است. رسانه های بیگانه در انعکاس راهپیمایی اربعین بخاطر تاثیر زیادی که بر افکار عمومی جهان می گذارد کوتاهی می کنند اما این حماسه پرشورتر از سال های قبل برگزار می شود.

* با اشاره به دیدار مردم اصفهان با رهبرمعظم انقلاب ، سخنان رهبر معظم انقلاب باید نصب العین همگان قرار گیرد.

* ایستادگی بر اصول انقلاب اسلامی، اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی، بصیرت افزایی نخبگان سیاسی و غیرسیاسی از نکته های مهم سخنان رهبر معظم انقلاب بود که باید مدنظر قرار گیرد.

* بسیج موهبت و نعمتی است که خداوند نصیب ملت ایران کرده است. بسیج همواره مدافع نظام، ولایت و ارزش های انقلاب بوده و در تمام عرصه ها بخصوص دفاع مقدس حماسه های بزرگی آفریده است. مبارزه با جنگ نرم دشمن امروز مهمترین وظیفه بسیجیان است.

حجت‌الاسلام سید مهدی طاهری ؛ امام جمعه موقت خورموج

* شعارمرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل پایانی ندارد.پیاده‌روی اربعین تجلی عظمت و قدرت سید الشهدا(ع) است که در سراسر دنیا عاشقانه در این مسیر قدم برمی‌دارند.

* شعار شیعیان در اربعین حسینی به تمام جهان در حال مخابره است و این حرکت روز به روز با شور و شوق بیشتر انجام می‌شود.پیاده‌روی عظیم اربعین مقوله وحدت بین مسلمانان جهان است .
* در اربعین حسینی تمام ملیت‌ها از کشورهای سوئد، آمریکا و … حضور داشتند.اربعین حسینی معجزه قرن‌ها و سید الشهدا(ع) است که اینگونه با دل‌ها عشق بازی کرده است و هر سال نسبت به سال قبل پرشورتر برگزار می‌شود و امسال در مساجد، حسینیه‌ها و در شهر حضور مردم به‌ویژه جوانان ملموس بود که چقدر مردم از خود مایه گذاشتند و در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی به ندای هل من ناصر سیدالشهدا(ع) لبیک گفتند و نگذاشتند این شعار عظیم به فراموشی سپرده شود.
*بسیج فرهنگ آمادگی دفاع از دین و مکتب در تمام حوزه‌ها است. بسیجی فکرش، اهتمام و دغدغه او در راستای دفاع از دین باشد و حرکت، سکوت، مذاکره و … بر مبنای دفاع از دین باشد چون ما مدیون دین هستیم و سید الشهدا(ع) با آن عظمت فدای دین شد و هدف همه ما باید در این عرصه این چنین باشد.

* آمریکایی‌ها از تقویت رژیم صهیونیستی که خط قرمز ما است دست بردار نخواهند بود.آمریکا کشوری بحران زده است، سازش با آمریکا مضحکانه است.

* آمریکا از نظر اخلاقی، اجتماعی، خانوادگی، سیاسی و چه از نظر اقتصادی فروپاشیده است و در آینده نزدیک شاهد از هم پاشیدن کشور آمریکا خواهیم بود.

* هر کسی رئیس جمهور آمریکا شود راه و روش رئیس جمهور قبل را ادامه می‌دهد . به فرموده مقام معظم رهبری در سیاست ایران هیچ‌گونه تغییری حاصل نخواهد شد.سنت و راه ما همان سنت و راه گذشته است و راه دشمنی با آمریکا و اسرائیل است و شعار مرگ بر امریکا و اسرائیل پایانی ندارد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین