کد خبر: DT-43811
تعداد بازدید: 54بازدید
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۵
دویست و هشتاد و یکمین نشست شورای اسلامی شهر بوشهر که با حضور شهروندان و مدیرکل ورزش و جوانان استان در صحن علنی شورای شهر انجام شد با عذرخواهی یک از اعضاء این شورا به دلیل آن چه اشتباه در تصویب یک لایحه شهرداری نامید، همراه شد .

دویست و هشتاد و یکمین نشست شورای اسلامی شهر بوشهر که با حضور شهروندان و مدیرکل ورزش و جوانان استان در صحن علنی شورای شهر انجام شد با عذرخواهی یک از اعضاء این شورا به دلیل آن چه اشتباه در تصویب یک لایحه شهرداری نامید، همراه شد .

بر اساس این گزارش ؛ پس از افزایش نرخ اجاره بهاء دکه های شهر بوشهر که از چهل تا شصت هزار تومان کنونی به پانصد تا یک میلیون تومان افزایش یافت تعدادی از دکه داران این شهر در صحن علنی شورا ، ضمن اعتراض به این لایحه مصوب خواستار بازنگری در این باب شدند .

رییس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای شهر در خلال انتقادهای یک خانم دکه دار بوشهری با پذیرش انتقادات این خانم و به وضعیت پیش آمده با بیان اینکه از نزدیک بسیاری از کیوسک های سطح شهر را به صورت میدانی بازدید کرده، گفت: حقیقت این است که درآمد اغلب این کیوسک ها قدرت پرداخت ماهانه ۸۰۰هزار تا یک میلیون تومان اجاره بها را به این قشر نمی دهد.

علیرضا آماره افزود: ما براساس قیمت کارشناسی دادگستری که شهرداری اعلام کرده و در عین آگاهی و اطلاع این نرخ ها را مصوب کردیم.

وی ضمن اقرار به اشتباه در تصویب این لایحه عنوان کرد : از این جهت ضمن عذرخواهی از دکه داران بوشهر به شخصه اعلام می کنم که با رذای اشتباه خود سهمی در تصویب این لایحه داشته ام.

آماره تصریح کرد : از انجا که مشخص شده این مصوبه زندگی تمامی دکه داران را می تواند دستخوش تغییر کند از رئیس و دیگر اعضاء شورای شهر درخواست می کنم با توجه به این که سیر قانونی آن در فرمانداری بوشهر طی نشده این مصبوه برگشت خورد تا با کارشناسی مجدد مورد بررسی قرار گیرد .

وی در تحلیل  میزان فروش و سود دکه داران عنوان کرد : اگر بپذیریم که در ماه ۲۶ روز این دکه ها فعال هستند و پنج میلیون تومان هم فروش ماهانه داشته باشند در بهترین شرایط ماهانه یک میلیون و پانصد هزارتومان سود می کنند که اگر قرار باشد که ماهانه بین شش صد تا هشت صد هزارتومان اجاره بهاء به شهرداری دهند قادر نیستند با باقی مانده آن هزینه برق تجاری در کنار هزینه زندگی خود را تامین کنند .

رییس شورای شهر بوشهر در پاسخ به آماره گفت: ما نیز اظهارات کیوسک داران را تایید می کنیم، ولی چون حدود ۵ سال نرخگذاری جدیدی درباره کیوسک ها صورت نگرفته و نرخ های ارسالی شهرداری براساس کارشناسی دادگستری بود که امکان تعیین قیمت پایین تر از آن در شورا وجود نداشت؛ اقدام به تصویب آن کردیم.

عبدالخالق برزگرزاده ابراز امیدواری کرد: شهرداری در این خصوص تصمیمی بگیرد که شغل کیوسک داران واقعی که قوانین را رعایت می کنند، خدشه دار نشود.

رییس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای شهر نیز گفت: درآمد کیوسک داران براساس رونق محل استقرارشان متفاوت است و تعیین نرخ ثابت برای همه عادلانه نیست.

نصرالله اسدی ادامه داد : نرخی که در شورای شهر به تصویب اعضاء رسید صرفا به دلیل ارقامی بود که کارشناس رسمی دادگستری بر اساس شاخص هایی مانند قیمت زمین نرخ گذاری کرده و برای شورای شهر ارسال کرده است.

وی افزود: البته شاهد تخلفاتی در برخی کیوسک داران هستیم که اجاره به دیگران با قیمت های بالا، عرضه اجناس خارج از پروانه شان و حتی دیوارکشی دور کیوسک در یکی از پیاده روها از آن جمله می باشد که از شهرداری انتظار داریم با این موارد برخورد کند و مانع از بورس بازی برخی کیوسک ها شوند، چرا که اینجا برای شغل موقت افراد ناتوان اجتماعی پیش بینی شده است.

در این نشست و پس از صحبت های دیگر اعضاء شورای شهر مقرر گردید که این لایحه مصوب مجدد به شهرداری مرجوع شود تا پس از کار کارشناسی مجدد برای بررسی به شورای شهر عودت داده شود.

رییس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای شهر با تبریک آقای گلی مهدی طارمی و قهرمانی دانیال ماهینی با استقلال خوزستان، خواستار تقدیر از آنها در جلسه شورای شهر شد.

نصرالله اسدی همچنین با اشاره به افزایش ساخت و سازهای بی ضابطه در نزدیکی میدان صلح آباد، خواستار پیگیری معاونت اجرایی شهرداری جهت مقابله با آنها قبل از طولانی شدن فعالیت شان شد.

وی با اشاره به حادثه خیز بودن ورودی بزرگراه امام علی ( ع ) گفت: شب ها که نور کافی وجود ندارد، باید با “انا انزلنا” وارد این گذر شد و شاهد انتقادات بسیاری از شهروندان درخصوص خطرات این ورودی هستیم، طوری که سوانح مرگباری هم در این نقطه رخ داده است، از این رو باید شهرداری سریع تر میدان غدیر و ورودی گذر امام علی را ساماندهی کند.

ندا عبدالله زاده عضو شورا از معاون عمرانی شهردار که به شکل ویدیو کنفراس و در سالن شهرداری حضور داشت خواستار ارائه توضیحاتی درباره وضعیت میدان معلم شد که وی گفت: قرار است در بخشی از میدان که در بهسازی جدید خالی مانده، ایستگاه اتوبوس ایجاد شود تا از تردد این وسایل در مرکز شهر و ترافیک ناشی از آن جلوگیری به عمل آید.

به گفته حیدری ، یک ایستگاه مرکزی دیگر برای اتوبوس ها در میدان شهید مطهری (جایگزین محل گلفروش ها) در دستور کار است که سرعت عمل ناوگان اتوبوسی برای جابجایی مسافران و بهره وری آن را ارتقا می بخشد.

غلامرضا قادریان دیگر عضو شورای شهر هم در سخنانی اظهار کرد: وضعیت متکدیان خارجی در این شهر به ویژه در میادین و چهارراه‌های اصلی شهر نگران‌کننده است، بنابراین درخواست دارم شهرداری برای حل مشکل شهروندان با دیگر دستگاه‌های متولی هماهنگ شوند تا نسبت به جمع‌آوری متکدیان اقدام کنند.

وی افزود :پارک‌های خوبی در محلات شهر بوشهر در حال احداث است که کار ساخت برخی از آنها به اتمام رسیده و برخی در حال اتمام است، بنابراین شهرداری بعد از احداث، این پارک‌ها را رها نکند و در زمینه نگهداری آنها اهتمام جدی داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: به‌طور نمونه دو پارک جدیدالاحداث در خیابان یادگار امام و امام رضا (ع) مدت‌هاست رها شده که انتظار داریم شهرداری با تکمیل فضای سبز و اتصال برق آن زمینه استفاده بهتر شهروندان از این پارک‌ها را فراهم کند.

وی ادامه داد : همکاری شهرداری با خیرین سلامت برای ایجاد درمانگاهی در محله صلح آباد ضروری است .

قادریان یاداور شد : گویا به دلیل بدهی دانشگاه علوم پزشکی به شهرداری، پروانه ساختمانی برای آن صادر نمی شود که موسسان آن می گویند: ارتباطی با تشکیلات دانشگاه علوم پزشکی نداریم و حاضر به پرداخت عوارض ها هستیم، از این رو درخواست همکاری شهرداری وجود دارد تا امکان جدیدی برای مردم فراهم شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بوشهر نیز خواستار راه‌اندازی مراکز درمانی، خدماتی و نمایندگی ادارات در محلات جنوبی شهر بوشهر شد.

علی‌اکبر شمسا افزود : یکی از راه‌های کم کردن ترافیک در مرکز شهر و خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان راه‌اندازی مراکز درمانی، خدماتی، رفاهی و اداری در محلات جنوبی به محوریت محله بهمنی است.

شمسا خواستار پیگیری مسؤولان ارشد استان برای راه‌اندازی مراکز درمانی در محلات جنوبی شهر بوشهر شد.

الهام بارگاهی عضو شورا نیز در نطق خود خواستار فعال شدن سامانه ۱۳۷ شهرداری، پیگیری اپراتور برای باسکول کارخانه آسفالت و اقدامات شهرداری جهت تصاحب اراضی عمومی شهرک فضیلت به منظور تامین سرانه های عمومی این منطقه شد.

شهردار بوشهر نیز که در این جلسه حضور داشت، از انتقال سامانه ۱۳۷ (تلفن همگانی) بجای روابط عمومی به معاونت خدمات شهری خبر داد تا روند انتقال درخواست های مردمی و پیگیری آنها سریع تر شود، ضمن اینکه درباره موضوع باسکول نیز از همکاران درباره جزییات آن سوال خواهم کرد.

میگلی نژاد همچنین درباره شهرک فضیلت گفت: نیروی دریایی ارتش قبل از انقلاب روی اراضی مسکن و شهرسازی شهرک فضیلت را ایجاد کرد و حدود یک دهه پیش هم شروع به واگذاری املاک موجود به نیروهای خود نمود.

شهردار بوشهر اضافه کرد : اکنون که بحث تفکیک و سند گرفتن پیش افراد ساکن در آن آمده، مسکن چون مالکیت اولیه زمین را در اختیار خود می داند، مشاعات را در اختیار خود می داند و اداره ثبت در اختیار ساکنان شهرک که منجر به دعوای حقوقی شده است.

وی افزود: در این مرحله شهرداری قادر به ورود در ماجرای شهرک فضیلت نیست و باید اجاره داد این موضوع رفع شود. البته شهرداری با وجود محدودیت های قانونی، خدمات خود را از ساکنان این شهرک نظیر جمع آوری زباله ها قطع نکرده است.

پس از مطرح شدن مشکلات محلات جنوبی و چهارمحل توسط شهروندان ساکن در این محلات و پاسخگویی شهردار و رئیش سورای شهر به ابهامات و مطالبات مطرح شده نشست علنی شورای شهر بوشهر با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر همراه شد که خواستار ورود شورای شهر برای کمک به سازمان متبوعش در توسعه فضای ورزشی بندر بوشهر شد .

احمد بهروزیان فرد وضعیت امکانات شهر بوشهر را نسبت سایر شهرهای استان از باب سرانه ورزشی بسیار پایین و هم مرز با بحران اعلام کرد و گفت : سال های گذشته که وضعیت اعتباری کشور خوب بود، برخی سالن ها و تاسیسات ورزشی در مناطقی اجرا شد که ورزشکار کافی برای استفاده نداشت، ولی شهر بوشهر در فقر امکانات ورزشی نگه داشته شد.

وی افزود: پس از عهده دار شدن مدیرکلی ورزش و جوانان، توجه به سرانه ورزشی مرکز استان از اولویت های بنده بوده که تکمیل پیست تارتان ، سکوهای ورزشگاه شهید بهشتی و زمین شماره دو در کنار بهره برداری از استخر کوثر پس از ۶ سال از جمله این اقدامات بوده است.

بهروزیان فرد یاداور شد : تنها مرکز استان فاقد استخر عمومی بود که با پیگیری های انجام شده، اکنون استخر کوثر با بلیط ۱۰ هزارتومانی خدمات دهی می کند در حالی که اگر همین استخر با این امکانات در دست بخش خصوصی باشد کمتر از ۴۰ هزار تومان برای یک ساعت بلیط نمی فروشد.

وی عنوان کرد : بیشترین حجم فعالیت ورزشی شهر بوشهر بر روی مجموعه شهید صدوقی است که سال ۵۴ احداث شده است در حالی که این مجموعه فرسوده شده به گونه ای که حتی در سالن بسکتبال آن با سلام و صلوات مسابقه برگزار می کنیم و همواره نگران ریزش سقف آن هستیم، ولی متاسفانه جایگزینی نداریم.

مدیرکل ورزش و جوانان ادامه داد:  زمین پشت مجموعه صدوقی که کاربری ورزشی داشته و در مالکیت دولت است، قابلیت تبدیل به مجموعه مدرن ورزشی دارد که پیگیری برای تحویل آن از جهاد کشاورزی در دستور کار می باشد.

وی ادامه داد: همچنین زمین دارایی در خیابان عاشوری با کاربری ورزشی که اکنون بلااستفاده مانده و موجب تجمع زباله یا معتادان شده، برای واگذاری به شهرداری جهت ایجاد تاسیسات ورزشی آماده است.

مدیر ارشد ورزش استان بیان کرد : زمین حافظ در محله بهمنی و زمین ورزشی قدیم محله خواجه ها واقع در پشت دانشگاه خلیج فارس که در مالکیت اداره ورزش هست نیز آماده تعامل به مدیریت شهری جهت اجرای پروژه های ورزشیاست.

بهروزیان فرد با قدردانی از تلاش های شورای شهر و شهردار بندر بوشهر در راستای حمایت از تیم شاهین گفت: این تجربه برای سال نخست قابل توجه بود به طوری که به شکل میانگین در هر بازی شاهین ۶ هزار نفر را به ورزشگاه می کشاند و روح فوتبال را در این شهر زنده کرد.

در این نشست مقرر شد که به شکل ویژه ای بحث توسعه مکان های ورزشی با تعامل شورای شهر ، شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان استان در دستور این مجموعه ها به شکل مستمر قرار گیرد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین