کد خبر: DT-44283
تعداد بازدید: 131بازدید
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵
وی افزود : متأسفانه شاهد کم‌رنگ شدن حجب و حیا و شرم در بین دختران و پسران هستیم و در برخی مواقع شاهد پوشش لباس توسط زنانی هستیم که آداب مسلمانی را رعایت نمی‌کنند که امید است در شهرستان دشتی شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم، هرچند تذکر لسانی به آینده افراد داده‌ایم

آیین پر صلابت و دشمن شکن نماز جمعه در سراسر استان بوشهر با حضور مردم مومن و خداجو برگزار گردید.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری  ؛ امام جمعه بوشهر

* استان بوشهر سالهاست با مشکل کم آبی مواجه بوده و مسئولان باید این مشکل را جدی بگیرند و با برنامه ریزی مناسب برای رفع آن تلاش کنند.

* بحران آب در استان یک پدیده تاریخی است که بعد از گذشت ۳۷ سال از عمر انقلاب هنوز اقدام موثری برای رفع آن صورت نگرفته است. با توجه به اینکه درچند سال گذشته پیشنهاد سند چشم انداز آب را برای استان داده ام ، توسط متخصصان نوشته و تلاش هایی در این راستا صورت گرفت ولی هنوز اتفاق موثری نیفتاده است.

*کمبود آب در استان علت های متفاوتی دارد اما هر علتی که باشد مردم با کمبود آب مواجه هستند و باید بابرنامه ریزی مناسب این دغدغه در استان از بین برود. با توجه به اینکه استان بوشهر از استانهای کم بارش است، تصمیم گیری مناسب و تخصیص اعتبار کافی برای تامین آب استان می تواند مشکل را رفع کند.

*احداث سد های کوچک وبزرگ ، تامین آب به شکل صنعتی مانند آب شیرین کن، بازسازی خطوط فرسوده توزیع آب که یکی از مشکلات اصلی در استان است می تواند به حل مشکلات کم آبی استان بوشهر کمک کند.

* با اشاره به دیدار اعضای جدید مجلس خبرگان رهبری در آغاز به کار این دوره با مقام معظم رهبری،  مطالب راهبردی مقام معظم رهبری باید سر لوحه فعالیت همه مسئولان کشور قرار بگیرد. مجلس خبرگان باید با در نظر داشتن رهنمودهای مقام معظم رهبری فعال، پویا و درحراست همه جانبه نظام تلاش کند. مجلس خبرگان رهبری از شروع کار کارنامه خوبی از خود به جای گذاشته و انتخاب آیت الله جنتی به عنوان رئیس مجلس دراین دوره از نکات بارز آن است.

*با گرامیداشت هفته بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان (عج)، در شرایط فعلی که همه کشورهای منطقه دچار نا آرامی و بحران هستند، بخش عظیمی از امنیت کشور ما به خاطر تلاش خستگی ناپذیر سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

* با قدردانی از برگزارکنندگان همایش آیت الله معتقد اهرمی ، امیدواریم با برگزاری این همایش ها بزرگان استان به نحو شایسته به کشور معرفی شوند.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو ؛ امام جمعه اهرم

*با اشاره به برگزاری نخستین کنگره آیت‌الله معتقد اهرمی در شهر اهرم ، این کنگره با حضورمردم همیشه در صحنه استان بوشهر، شهرستان تنگستان، فضلا، علما، روحانیون، اساتید حوزه و دانشگاه و ائمه جمعه و جماعات برگزار شد.

*قطعاً همانگونه که آیت‌الله علم‌الهدی اهرمی برکات فراوانی برای این شهرستان و منطقه داشت، همچنین این کنگره علاوه بر تجلیل از خدمات علمی و عملی آیت‌الله اهرمی زوایای شخصیتی ایشان را برای اهل تحقیق و پژوهش روشن کرد. در این زمینه مقالات زیادی به دبیرخانه کنگره رسید که از مجموع این مقالات ۳ مقاله برتر انتخاب و در کنگره  معرفی شدند.

*قطعاً همانگونه که کنگره آیت الله علم الهدی اهرمی برکات فراوانی برای این دیار داشت ، این کنگره نیزعلاوه بر تجلیل از خدمات علمی و عملی آیت الله معتقد اهرمی ، تقریباً زوایای زندگی این عالم وارسته برای محققان و پژوهشگران و دیگر آحاد جامعه را مشخص نمود .

* مردم دیار ما چندان شناختی نسبت به این علامه نداشته ، همانگونه که آیت الله علم الهدی اهرمی را نیز به درستی نمی شناختند ، ولیکن طلاب ، دانشجویان و محققان عزیز مطالعات خوب و تحقیقات ارزشمندی در خصوص شخصیت علامه معتقد اهرمی انجام دادند و مقالات بسیاری به دبیرخانه کنگره آیت الله معتقد اهرمی واصل شد که سه مقاله برتر این کنگره متعلق به محققان و پژوهشگران این دیار بوده است که جای تبریک و افتخار است .

*یکی از آثار فاخر علامه معتقد اهرمی ، کتابی تحت عنوان جواهر الزواهر است که در منقبت ائمه و پیامبر گرامی اسلام اشعاری سروده اند که این کتاب در این کنگره رونمایی گردید .به تعبیر آیت الله صفایی بوشهری ، تاریخ هر قوم شناسنامه آن قوم است ؛  و معتقد اهرمی شناسنامه بزرگی و بزرگواری مردم این استان و مردم این شهرستان می باشد .

* ما علاوه بر اینکه باید ریشه های فرهنگی خود را بشناسیم ، می بایست این گونه کنگره ها و همایش ها را در راستای پاسداشت مفاخر دیار خود و معرفی ایشان به جهانیان برگزار کنیم و قطعاً علمای بسیاری در این منطقه بوده و زیسته اند که انشاالله می باید در سالهای آتی یاد و پاسداشت آن بزرگوران نیز در دستور کار قرار گیرد .

*از همه نهادها و دستگاهها ، بویژه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهرم که همکاری خوبی در برگزاری این کنگره داشت ، تقدیر و تشکر می نمایم .

*انتظار ما از مردم این است که وقتی چنین برنامه های عظیم و بزرگی که در شهر برگزار می گردد تمام برنامه های خود را کنار گذارند و در این گونه برنامه ها مشارکت نمایند و شرکت داشته باشند و عدم حضور افرادی که از آنان دعوت هم بعمل می آید ولی حضور نمی یابند ، در واقع کم لطفی به تمام کسانی است که در راستای معرفی مفاخر دیار خود تلاش و کوشش دارند .

*اخیراً زمزمه هایی درباره تغییر فرماندار شهرستان تنگستان صورت گرفته است . بنده فعلاً در مقامی نیستم که موافقت یا مخالفت خودم را با این جابجایی اعلام نماییم ، ولیکن معمولاً پس از چند سال ما شاهد تغییر و تحولاتی در سطح مدیران شهرستانی و استانی هستیم . ولیکن خواست ما مردم تنگستان ، نیروهای انقلابی و دلسوز شهرستان این است که اگر بنا بر تغییر و تحولی نیز می باشد ، حتماً از چهره هایی موجه و خوشنام و افرادی با سابقه و کارکشته به عنوان نماینده دولت در شهرستان استفاده نمایند و نه افرادی تازه به دوران رسیده و نه افرادی حاشیه دار و نه افرادی که نه بر اساس ضابطه و تنها بر اساس رابطه بناست سکان اداره این شهرستان را عهده دار شوند که قطعاً ما با این انتصاب مخالف هستیم .

*افرادی که شاید بر اساس ضعفشان نه تنها نتوانند تاثیرگذار باشند ، بلکه مشکلاتی را نیز به بار آرند ، که امیدواریم اگر بناست تصمیمی مبنی بر تغییر و تحول مدیران این شهرستان صورت پذیرد ، تصمیمی پخته و عاقلانه باشند و مدیرانی با تجربه بر مسند اداره این شهرستان گمارده شوند .

*یکی از دستگاههایی که نقشی محوری در تامین امنیت کشورو نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد ، وزارت اطلاعات است . ایام نیمه شعبان مصادف بود با ایامی که می بایست از سربازان گمنام امام زمان (عج) تجلیل شود . عزیزانی که انصافاً چشم بینای نظام اسلامی هستند .

*ایران اسلامی امروز محور مقاومت در دنیای اسلام است . تلاش همه جانبه دشمن برای نا امن کردن نظام جمهوری اسلامی ایران است . اقدامات ضد امنیتی امروز در کشورهایی صورت می گیرد که با استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی مخالف هستند . بیش از دو سال از ولادت شوم داعش در خاورمیانه می گذرد و اربابان آنها و در راس آنان ، آمریکا و دیگر کشورها مثل عربستان سعودی ، قطر و ترکیه از حامیان اصلی داعش هستند و هدف اصلی آنان نا امن جلوه دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

*در همین سال ۹۴ که گذشت ، بیش از ۲۰ تیم تروریستی که اقداماتی تروریستی در دستورکار خود داشتند به هنگام ورود به مرزهای کشور توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شدند که انصافاً جای تجلیل و تقدیر فراوان از سربازان گمنام امام زمان (عچ) و وزارت اطلاعات دارد .

*اعضای مجلس خبرگان با انتخاب حضرت آیت الله جنتی ( دامت برکاته ) به عنوان رئیس پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نشان دادند که توجهی به بازی های و تبلیغات جریان غرب گرای داخل کشور و رسانه های معاند ندارند و تنها بر اساس شاخصه های اسلامی و انقلابی هیئت رئیسه مجلس خبرگان انتخاب شد و کمتر توجهی به بازیهای جناحی و سیاسی شد .

*برخی جریان ها تلاش کردند ، آیت الله جنتی این یار دیرین امام و انقلاب و رهبری حتی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری رای نیاورد ، اما علاوه بر انتخاب ایشان و ورود به مجلس خبرگان رهبری ، ایشان به عنوان رئیس مجلس خبرگان هم انتخاب گردیدند .

حجت الاسلام علی زاهددوست ؛ امام جمعه دلوار

*با اشاره به دیدار جمعی از دانش آموختگان دانشگاه امام حسین(ع) با رهبری ،رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود به یک منطق قرآنی (جهاد کبیر )مورد تاکید قرار دادند.جهاد کبیر بمعنای ایستادگی و تبعیت نکردن از جبهه استکبار است که همه باید خود را برای این نوع جهاد بیش از گذشته آماده نماییم.

*هشدار رهبری گرانقدر انقلاب این واقعیت را بیان می کند که دشمنان انقلاب با محور استکبار که از همان روزهای اولیه پیروزی انقلاب اسلامی با شیوه های مختلف به مقابله با نظام اسلامی برخواسته امروز بدنبال این هستند تا استقلال را که شعار اصلی انقلاب و حاصل خون شهداست دچار خدشه کنند و با فشار های سیاسی و اقتصادی مسئولان را به کوتاه آمدن از مواضع انقلابی وادار نمایند.

*با اشاره به آغاز دهه بهداشت و نکوداشت مساجد ، مسجد کانون تعلیم و تربیت و مرکز نشر معارف دینی است و نقش مسجد در مقابله با جنگ نرم و هجمه‌های فرهنگی دشمن بر کسی پوشیده نیست.

*با اشاره به برگزاری کنگره بزرگداشت آیت الله میرزا حسین معتقد اهرمی ،ایشان یکی از بزرگان دینی و از عالمان وارسته جهان تشیع بوده که آثار گرانقدری از جمله قرآن رمزدار که با خط مبارک خودشان و به طرز کم نظیری کتابت شده است به یادگار مانده است.

*دخانیات و مواد مخدر نه تنها یک عامل مخرب برای فرد بلکه یک عامل مخربی برای جامعه و اجتماع عمومی مردم است ،همه نسبت به آگاه سازی عموم مردم نسبت به مضرات استعمال دخانیات مسئولیت داریم و باید به وظیفه خود عمل کنیم.از نیروی انتظامی درخواست داریم که با عوامل توزیع کننده مواد مخدر برخورد جدی و قاطع نمایند و جلوی روند پیشرفت بلای خانمان سوز اعتیاد و مواد مخدر را قاطعانه بگیرند.

*با اشاره به افتتاح پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و انتخاب آیت‌الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان ،انتخاب ایشان یک انتخاب شایسته و هوشمندانه ای بود که توسط منتخبان انقلابی مردم در مجلس خبرگان صورت گرفته است.وجود مبارک آیت الله جنتی یک عالم انقلابی تمام عیار و مدافع تمام قامت از اصول و ارزشهای امام و انقلاب و خار چشم دشمنان و بدخواهان است.البته رقبای ایشان هم چهره های انقلابی و خدوم نظام اسلامی بودند اما از آن جهت که شخص آیت الله جنتی بیش از سایر افراد مورد هجمه‌های ناجوانمردانه دشمنان بود لذا پیام این انتخاب تو دهنی به دشمن محسوب می‌شود و انتخابی شیرین و با حلاوت است.

*با اشاره به آغاز به كار مجلس دهم در روز شنبه،نمايندگان و منتخبان مردم اگر ميخواهند رضايت خدا و خلق خدا را بدست اورند بايد منافع ملي و مردمي را بر منافع شخصي و جناحي ترجيح دهند.سعادت و موفقيت يك نماينده در اين است كه با شجاعت و كياست از دام سياست زدگي و وام داري جناح هاي سياسي و يا كانون هاي ثروت خود را نجات دهد و در برابر سوگندي كه در پيشگاه الهي ياد ميكنند ثابت قدم باشند و در اشفته بازار سياست بازان تشنه قدرت خود را گرفتار نكند و اين شرافتي كه به بركت راي مردم بدست اورده به ثمن قدرت طلبان و سياست بازان نفروشد.

*با اشاره به زمزمه هايي كه مبني بر تغيير فرماندار در شهرستان تنگستان شنيده ميشود توقع ما اين است كه در تغيير و تحولات عجولانه عمل نكنند تا مصلحت مردم فداي منافع سياسي نشود.توقع ديگر اين است كه در اينگونه تصميم گيري هايي كه سرنوشت ساز براي شهرستان جائي هم براي دريافت نظر مشورتي ساير مسئولان و ساير افراد دلسوز و خدمتگذار مردم بگذارند.با اين تصميمات عجولانه و بعضا سياسي بيشترين ضربه را مردم شهرستان ميخورند و منشا اين دودي كه به چشم مردم ميرود مديران اجرائي اند كه بايد در اين زمينه سنجيده تر عمل كنند.

*اين شهرستان با توجه به اهميت و محروميت هايي كه دارد اقتضا يك مدير اجرايي مجرب كاركشته اهل كار اجرائي بدون حاشيه هاي سياسي جدي در خدمتگذاري بدون منت به مردم دارد لذا انتظار داريم مشكلات شهرستان ناديده گرفته نشود.مردم عزيز و متدين ما در اين منطقه اگر خدايي ناكرده در نيمه شب به بعد دچار مشكلي جزئي هم شوند درمانگاه بدليل كمبود پزشك و امكانات زير ساختي از جمله حتي كمبود دارو برطرف كنند مشكل مردم و پاسخگوي نياز انان نيست و بيمار در هر شرايطي بايد به شهرستان هاي مجاور اعزام شود كه اين براي بخش دلوار و مردم بزرگ و هميشه در صحنه ان زيبنده و سزاوار نيست .

*دولت براي اجراي طرح تحول نظام سلامت ميلياردها تومان سرمايه گذاري كرده است و اين طرح در كشور بركات خوبي داشته است اما بدليل عدم نظارت و توجه مسئولين بركتي از اين طرح نصيب شهر و بخش ما نشده است.يك بخش بزرگ و مهم ان هم به طول ١٠٠ كيلومتر ساحل و روستاهاي مختلف و متعدد تا حالا هيچ مقامي به فكر احداث بيمارستان براي مردم نبوده و حتي درمانگاه هم امكاناتي كافي براي ارائه خدمات شايسته به مردم ندارد.

*كمبود اب در بخش دلوار خصوصا روستاهاي جنوبي بخش يك موضوع جدي است و انتظار داريم مسئولان براي اين امر فكر اساسي كنند
وضعيت اب شرب در روستاها به بحران نزديك است و كاسه صبر مردم لبريز شده است.خريد و نصب دستگاه اب شيرين كني روي اب دريا جزو قول صريح استاندار محترم بوشهر در يكسال و اندي گذشته بود كه متاسفانه هنوز محقق نشده است.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح؛ امام جمعه خورموج

* مهم‌ترین مشکلی که در شهرستان دشتی وجود دارد بیکاری جوانان تحصیل‌کرده است.

* متأسفانه شاهد کم‌رنگ شدن حجب و حیا و شرم در بین دختران و پسران هستیم و در برخی مواقع شاهد پوشش لباس توسط زنانی هستیم که آداب مسلمانی را رعایت نمی‌کنند که امید است در شهرستان دشتی شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم، هرچند تذکر لسانی به آینده افراد داده‌ایم.

*قرآن برای نفس انسانی، عزت و کرامتی را قائل است که با بی‌شرمی و فقدان حیا این امر دچار خدشه جبران‌ناپذیر می‌شود؛ زن عفیف و باحیا زنی است که خود را می‌پوشاند.

*با اشاره به نکوداشت مساجد و حسینیه‌ها در دو هفته مانده به ماه مبارک رمضان ، هرچند هیأت امنا و بانیان مساجد شهرستان همیشه مساجد که مقدس‌ترین و بهترین جایگاه اقامه نماز هستند را تمیز نگه می‌دارند؛  شایسته است مساجد و حسینیه‌ها را برای ایام ماه مبارک رمضان غبارروبی و گردافشانی کنند.

* با تأکید بر نظارت و اشراف کامل مسؤولان بر بازار ، در وهله اول بازاریان با رعایت انصاف کالا و مواد غذایی را به مردم عرضه کنند و مسؤولان نیز بر بازار نظارت کامل داشته باشند.

* برنامه‌های معنوی باید دارای محتوا باشد، زیرا ما دنبال این نیستیم که فقط وقت افراد را پرکنیم گرچه بنا است در شادی اهل‌بیت(ع) شاد باشیم می‌شود و برنامه شاد را برگزار و حدود و مرزها را رعایت کرد.

*با انتقاد از افزایش برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شهرستان دشتی ، به بهانه‌های مختلف شاهد برگزاری کنسرت‌هایی با عناوین مختلف در سطح شهر خورموج هستیم. ما کار نداریم در دیگر شهرستان‌ها چه برنامه‌ای اجرا می‌شود اما با توجه به اعتقادات سنتی و مذهبی مردم فهیم، متدین که دارای سوابق درخشان تاریخی است این اقدامات زیبنده نیست.

* مهم‌ترین مشکلی که در شهرستان دشتی وجود دارد بیکاری جوانان جویای کار است که امیدوارم نماینده جدید شهرستان دشتی نسبت به حل این مشکل و جذب جوانان فارغ‌التحصیل کرده اشتغال تلاش کنند.

حجت‌الاسلام حسن مصلح ؛امام جمعه برازجان

*جارو کردن مساجد، تمیز کردن صحن مسجد، روشن کردن چراغ مساجد، مودب نشستن در مسجد، پرهیز از صدای بلند در مسجد، پرهیز از خوابیدن در مسجد و تکریم ائمه جماعات و جذاب کردن مساجد و همچنین برپایی مراسمات بزرگداشت اعیاد و … در مساجد از مهم‌ترین مسایلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

* حضرت آقا به مسؤولان اعم از انتخاب‌شوندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و مسؤولان سایر قوا فرمودند که باید سپاسگذاری شایسته را در خدمت صادقانه به مردم و کشور و نظام اسلامی محقق سازند.

* مسؤولان باید منافع ملی را بر منافع و خواسته‌های جناحی و فردی ترجیح دهند و در برابر مداخلات بیگانگان نیز باید ایستادگی شجاعانه داشته باشند.

* واکنش انقلابی در برابر نقشه‌های بدخواهان، منش جهادی در اندیشه و عمل و کار برای خدا و در راه خدمت به خلق خدا باید مهم‌ترین دغدغه مسؤولان باشد و به هیچ وجه نباید تخطی کنند.

* مواضع اصولی و انقلابی و عمل به دستورات امام راحل و رهبر معظم انقلاب باید شاکله هر دو مجلس باشد.

* با توجه به انتخاب شایسته جنتی به ریاست مجلس خبرگان، امید است که مجلس خبرگان رهبری، انقلابی و ولایی و بصیر و دشمن‌ستیز باشد.

* به فرموده رهبر معظم انقلاب، جهاد کبیر باید سرلوحه پاسداران و مسؤولان و خبرگان باشد و جهاد کبیر نیز مساوی است با ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن و عدم ایستادگی در برابر بیگانگان. علت اصلی چرخش در مواضع افراد و نخبگان، نگاه سطحی در برابر مسایل است و همه باید به اعتلای نظام اسلامی توجه کنند و از مسایل جناحی دوری کنند.

* مسؤولیت خبرگان، حراست همه جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام و هدایت دستگاه‌های نظام به سمت اهداف والاست.به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، هر ملتی در برابر استکبار جهانی مقاومت نکند، در دام آنها اسیر خواهد شد.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ؛ امام جمعه عسلویه

*در میدان مبارزه چه اقتصادی، چه سیاسی و چه فرهنگی باید محکم ایستاد و بدون تردید، مقابله با نفوذی‌ها جهاد کبیر است. بعضی‌ها از روی نادانی یا عدم دلسوزی برای انقلاب و نظام در برابر دشمن کوتاه می‌آیند و این در حالیست که موضع مسئولان در جمهوری اسلامی باید انقلابی باشد و انقلابی فکر کند و انقلابی عمل کند.

* با تقدیر از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) و عزیزان در وزارت اطلاعات ، این عزیزان در واقع سربازان صادقی هستند که انصافا از بازوان توانمند نظام اسلامی هستند و شب و روز و گاه و بیگاه در حال ماموریت هستند و امنیت امروز ما مدیون زحمات این عزیزان است.

* هر قشر و گروهی در مناسبت‌های خاص تقدیر و تجلیل می‌شوند اما این عزیزان به صورت رسمی و علنی تقدیر نمی‌شوند، این عزیزان برای رضای خدا کار می‌کنند و چشمداشتی به تشکر و تقدیر ندارند و بدون تردید خدمات عزیزان وزارت اطلاعت بی بدیل و بی‌نظیر است.

*در بحث ریاست مجلس خبرگان اتفاق مبارکی افتاد و آیت‌الله جنتی به ریاست این مجلس انتخاب شدند و دشمنان ناامید شدند، این شخصیت بزرگوار ۱۸ سال شاگرد حضرت امام (ره) بودند و مشی و رفتار و اخلاقیات امام (ره) در وجودشان تبلور یافته است.

* دولت در بحث طرح تحول نظام سلامت خدمات خوبی انجام داده است که قابل تقدیر است و در برخی موارد نیز بر عملکرد دولت نقدهایی هست، موضوع دیپلماسی لبخند نگرانی‌هایی دارد و نحوه حضور وزیر و نماینده ما در مذاکرات حج با عربستان نیز تحقیرآمیز بود.

*چرا وزیر ما باید با انگشت‌نگاری وارد عربستان شود، مگر رئیس جمهور وعده نکرده بود عزت به پاسپورت ایرانی بازگردد، باید دولت با این قضایا محکم برخورد کند.

* حضرت آقا فرمودند جوری صحبت کنیم و شعارهایی بدهیم که اگر یک سال بعد نوار صحبت‌های ما را بگذارند بتوانیم پاسخگو باشیم، صرفا شعارهای رنگارنگ ندهیم، مقایسه سرداران فتح خرمشهر و سرداران سیاسی مقایسه خوبی نیست، خودشان اذعان دارند برجام موفق نبوده است.

*رئیس بانک مرکزی در آمریکا گفت چیزی از برجام نصیب ایران نشده و آقای ظریف هم این حرف را زد، تمام مسئولان باید به مردم خدمت کنند و از اختلاف‌‌‌افکنی پرهیز کنند.

*با طرح این سئوال که چرا باید افراد دولت قبل را کنار بگذارند ، اگر کسی خوب کار می‌کند و زحمت می‌کشد و ریگی در کفش ندارد چرا باید کنار گذاشته شود، چرا مسئولی که متخلف است و خطای بزرگی کرده دوباره در جای دیگر و در پست دیگری به کار گرفته می‌شود.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی ؛ امام جمعه گناوه

* براساس یکی از مصوبه های طرح ساماندهی کالای همراه ملوان (ته لنجی) اختصاص دو درصد از درآمد تخلیه این کالاها به عمران و آبادانی شهر اختصاص یافته است.

* مسئولان استان بوشهر و این شهرستان با برگزاری چندین جلسه تمام تلاش خودرا برای به سرانجام رساندن طرح ساماندهی کالای ملوانی بکار بستند و مصوبه هایی اتخاذ شد که یکی از آنان اختصاص دو درصد از این طرح به آبادی شهر است.

* همه باید در اجرای این مصوبه همکاری کنند،  نباید فکر کنید که مبالغ حاصل از این مصوبه جاهای دیگری هزینه خواهد شد و بدون دغدغه مطمئن باشید که بر نحوه هزینه کرد آن مسئولان ذی ربط بخصوص ازسوی فرماندار نظارت می شود.

* با تقدیر از موفقیت ورزشکاران شهرستان گناوه در کسب سه سهمیه ورودی به پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو ، ورزشکاران جانباز و معلول این شهرستان در میادین بین المللی به افتخارات مهمی دست یافته اند که شایسته حمایت و تجلیل هستند.

حجت الاسلام محمود محمودی ؛ امام جمعه کنگان

* با توجه به گرم شدن هوا در این منطقه جنوبی استان، کم آبی مردم این شهرستان را کلافه کرده است.

*در حال حاضر روزانه حدود ۱۲ هزار متر آب وارد شبکه آب شهری کنگان می شود که این میزان نصف نیاز واقعی شهر است. انتظار جدی مردم از امور آب استان و دیگر مسئولان مربوطه این است که میزان بهره مندی شهر کنگان از خط انتقال کوثر بیشتر شود.

*با تقدیر از تلاش مدیر آب و کارکنان اداره آبفا کنگان و اشاره به افتتاح کارخانه آب شیرین کن کنگان در چند ماه گذشته ، مسئولان ترتیبی اتخاذ کنند تا از ظرفیت کارخانه آب شیرین کن کنگان برای تامین آب مورد نیاز مردم استفاده بهینه و بهتری شود.

* با تاکید بر نگرانی متدینین از امنیت اخلاقی در شهرستان و ضرورت حفظ فرهنگ اصیل مردم این خطه در برابر خرده فرهنگ ها ، هم مردم و هم مسئولان احساس تکلیف بیشتری کنند و اجازه ندهند پیشینه مذهبی و اصالت و نجابت مردم این خطه خدشه دار شود.

* با تبریک انتخاب آیت الله جنتی بعنوان رییس مجلس خبرگان رهبری، وی ابوذر و عمار زمان و یار وفادار امام ، رهبری و انقلاب است. این حسن انتخاب علاوه بر یاس دشمنان، نشان داد مجلس خبرگان، مجلسی انقلابی است که منتخبان ملت در آن مصالح عالیه نظام را بر هر چیزی مقدم می دارند.

*با اشاره به آغاز به کار مجلس دهم در روزهای آتی ، از منتخب مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی خواست تا با نگاهی عادلانه به همه شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه ، بهره گیری از تجارب نمایندگان ادوار گذشته، عزم خود را در مسیر خدمت به مردم ، رفع مشکلات معیشتی و ایجاد بستر توسعه همه جانبه حوزه انتخابیه و کشور مصروف دارد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین