کد خبر: DT-20558
تعداد بازدید: 51بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهرافزود : شرکت توانیر به ازاء یک کیلو وات ساعت برق 530 تومان هزینه می کند که در کشور به مشترکین خانگی 80 تومان می فروشد در حالی که در استان های گرمسیری مانند بوشهری از هر کیلو وات ساعت فقط 30 تومان از مشترکین دریافت می کند . در حالی که در کل کشور سرانه مصرفی خانگی 2 هزار و 650 کیلو وات ساعت است این وضعیت در استان بوشهر 12 هزار کیلو وات ساعت یاشد که تقریبا 5 برابر سرانه کشوری است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه بر لزوم اطلاع رسانی برای استفاده بهینه از انرژی برق و اصلاح الگوهای مصرف تاکید کرد.

مهندس امرالله پاراد ؛ مدیرعامل شرکت توزیع برق استان

* جهت کاهش برق مصرفی ترموستات کولرهای اسپیلت را بین ۲۳ تا ۲۶ درجه تنظیم کنید.

*از بکارگیری وسائل پرمصرف در ساعات اوج بار که از ۱۳ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۴ در شبانه روز می باشد اجتناب شود .

*هنگام خروج از منزل کولر، روشنایی و دیگر وسائل غیر ضروری را از مدار خارج کنید.

*سرویس به موقع کولرهای گازی باعث افزایش بازدهی سرمایشی ، کاهش برق مصرفی و در نتیجه کاهش هزینه ها می شود به گونه ای که یک کولر گازی سرویس نشده دقیقا دو برابر زمانی که سرویس دوره ای آن انجام شده باشد برق مصرف می کند.

* در ساختمان هایی که دارای عایق های استاندار مانند درب و پنجره های دو جداره هستند شاهد کاهش اتلاف انرژی و در نتیجه مدیریت بهینه مصرف هستیم .

* بخشی از مشترکین از افزایش قیمت برق گله مند هستند که در صورت مراجعه به شرکت و یا نماندگان مجاز در پیشخوان های دولت در استان ، به شکل تخصصی به آن رسیدگی می شود . البته مواردی نیز بوده است که به دلیل اشکالاتی در برق ساختمان این افراد ، شاهد مصرف های هستیم که فرد خود بی اطلاع است که نمونه ای از آن اتصال سیم برق به جداره ساختمان می باشد که به مانند یک واحد مصرف کننده سبب هدر رفتن انرژی برق از یک طرف و افزایش برق مصرفی می شود . در چنین مواردی استفاده از تخصص یک برق کار حرفه ای می تواند زفع کننده مشکل موجود شود.

*سال ۹۳ پیک بار ۱۵۸۰ مگاوات بوده است که رشد بار نسبت به سال ۹۲ دارای رشد ۵/۵ درصدی بوده است که با شاخص کشوری ۵ درصد نزدیک است.

*میزان انرزی برق تحویلی به مشترکین در سال ۹۳ قریب به ۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون کیلو وات ساعت بوده است که ۳ میلیارد و ۲۵۶ میلیون کیلووات ساعت ان بین مشترکین خانگی توزیع شده است.

*از ۳۹۱ هزار مشترک در سال ۹۳ حدود ۳۲۰ هزار مشترک که که معادل ۸۲ درصد از کل مشترکین می باشند خانگی هستند که ۷۲ درصد از کل مصرف برق استان را به خود اختصاص می دهند.البته ۱۴ درصد از مشترکین بخش های عمومی و اداری ، ۳ درصد صنعت ، ۳ درصد کشاورزی و ۸ درصد نیز سایر هستند.

*سال گذشته ۱۹ هزار مشترک جدید انشعاب دریافت کردندکه ۱۵ هزار اشتراک خانگی ، ۴۰۰ اشتراک کشاورزی ،۱۵۰ اشتراک صنعتی ،۸۰۰ اشتراک عمومی و ۲۷۸۰ اشتراک سایر بوده است.

*در سال گذشته ۵ روستای فاقد برق استان به شبکه برق متصل و برق دار شدند .هم اینک تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان دارای انرژی برق می باشند و در صدد هستیم روستاهایی که زیر ۱۰ خانوار هستند و در مسیر شبکه توزیع قرار دارند نیز برق دار کنیم.

*شرکت توانیر به ازاء  یک کیلو وات ساعت برق ۵۳۰ تومان هزینه می کند که در کشور به مشترکین خانگی ۸۰ تومان می فروشد در حالی که در استان های گرمسیری مانند بوشهر از هر کیلو وات ساعت فقط ۳۰ تومان از مشترکین دریافت می کند . ارزان بودن قیمت برق سبب شده که در کنار عوامل دیگری شاهد افزایش گسترده مصرف برق در استان بوشهر باشیم به گونه ای که در کل کشور سرانه مصرفی خانگی ۲ هزار و ۶۵۰ کیلو وات ساعت است اما این وضعیت در استان بوشهر ۱۰ هزار و ۲۰۰کیلو وات ساعت می باشد که تقریبا ۵ برابر سرانه کشوری است.

*۳ هزار انشعاب غیرمجاز عموما در سکونت گاه های غیر رسمی در شهرهای بوشهر و برازجان وجود دارد که بر طبق ماده ۸ قانون، مجوز خدماتی از جمله آب ، برق ، تلفن و گاز به این افراد داده نمی شود اما بدنبال ان هستیم که با استفاده از راه کارهای قانونی این معضل نیز در استان رفع شود .

*در طرح “فها ” که در واقع طرح فراسامانه هوشمند برای قرائت کنتورها از راه دور ، ارسال اطلاعات و پایش دیتاها در کنار دریافت اطلاع هوشمند از خرابی شبکه است و در اوائل ده ۹۰ قرار بود یک میلیون کنتور از ۳۰ میلیون کنتور کشور از جمله ۲۰۰ هزار کنتور در استان بوشهر به شکل پایلوت انجام شود به دلیل مشکلاتی برای تامین قطعات متوقف شد که از امسال در کشور و همچنین بوشهر با استعداد ۲ هزار کنتور آغاز می شود.

* توان مالی شرکت توزیع برق استان بر اساس سیستم درامد هزینه متمرکز است و بر این مبنا طرح های توسعه ای خود را انجام می دهد . هم اینک به دلیل مطالبات گسترده از دستگاه های اجرایی استان با چالش جدی کمبود نقدینگی مواجه شده ایم که حتی مشکلاتی در پرداخت حقوق و پرسنل شرکت نیز ایجاد کرده است.این در شرایطی است که موظف به دادن اشنعاب های جدیدی هستیم که از مشترکین به طور متوسط ۵۰۰ هزار تومان دریافت می کنیم در حالی که هرینه یک انشعاب معمولا ۳ میلیون تومان بر روی دست شرکت ، هزینه به جا می گذارد.

* مسکن مهر استان اگر همین امروز اقدام به پرداخت هزینه های انشعابات خود کند از فردا می توانیم زمینه ارائه انشعاب به انها را فراهم کنیم .

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین