کد خبر: DT-22756
تعداد بازدید: 158بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۴
وی افزود : روز قدس روز اتحاد و همدلی و حمایت از مسوولان و تیم مذاکره کننده هسته ای است که با تمام شجاعت و توان خود پای حقوق ملت شریف ایران در برابر سران استکبار جهانی تمام قد ایستاده و آزادی خواهی ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشیده اند.

آیین این هفته نماز جمعه در سراسر استان بوشهر با حضور مردم خداجو و مومن برگزار گردید.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ؛ امام‌جمعه بوشهر

* مردم ولایتمدار و دارالحماسه بوشهر بار دیگر با حضور حماسی خود در روز جهانی قدس، با آرمان‌های امام و رهبری بیعت کردند.

*مسلمانان سراسر دنیا امروز با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، ضمن اعلام خشم و انزجار خود از رژیم صهیونیستی و حامیانش، خواستار آزادی قدس عزیز شدند.

*مردم روزه‌دار ایران اسلامی در شهرها و روستاهای مختلف نیز با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل خواستار نابودی رژیم کودک کش صهیونیستی شدند.

* گسترش فساد و فرهنگ ابتذال در جهان ازجمله اهداف تشکیل رژیم نامشروع صهیونیستی است و تمام نگاه‌های آن‌ها دست‌یابی به قدرت و ثروت جهان است و همیشه به دنبال پول بوده و هستند.

* جنایتکاران رژیم صهیونیستی دارای سلاح اتمی هستند ولی کسی آن‌ها را تهدید نمی‌کند. اندیشه، نگاه و اهداف صهیونیست بر مبنای ضد بشری تأسیس‌شده چراکه این رژیم خود را برترین نژاد می‌داند و معتقد است تمام انسان‌ها برده آن‌ها هستند و باید مطیع سردمدار صهیونیست باشند.

* جنایات رژیم اشغالگر قدس مورد حمایت و کشورهایی استکباری و سازمان ملل است و از آن‌طرف مردم مظلوم و آواره فلسطین محکوم می‌شود.

*ولایتمداری، وحدت، ایمان، تقوای سیاسی و جهاد علمی پیام راهپیمایی روز جهانی قدس است و  محو رژیم صهیونیستی و نابودی استکبار جهانی پیام حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس بود.

* تولید و صدور محصولات علمی و تجاری‌سازی آن‌ها در جغرافیای بین‌الملل یک راهبرد مهم و اساسی است.

* بابیان اینکه نقشه علمی جامع کشور تدوین‌شده است ، اجرایی شدن این نقشه بسیاری از مشکلات پیش روی علم و فناوری برمی‌دارد.

حجت الاسلام عیسی راستگو ؛امام جمعه اهرم

* داعش و درگیریهایی که امروز در یمن بوجود آمده، اختلافات مذهبی و سیاسی منطقه حاشیه امنیتی شدیدی بر علیه رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است.

*بیت المقدس اولین قبله گاه مسلمین است و دارای اهمیت بسیاربالایی برخوردار است تا جایی که هیچ واژه ای به اندازه بیت المقدس و فلسطین در قرآن تقدس ندارد.

* تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ کشوری متوجه خطر رژیم اشغال گر صیهونیستی برای دنیای اسلام نبود.

*در سایه سکوت اعراب و در سایه ضعف امکانات نیروهای جهادی روزبه روز مقاومت در فلسطین وخیم تر شد تا اینکه رژیم صیهونیستی به سلاح های پیشرفته هسته ای و شیمیایی دست پیدا کرد.

*اگرنبود رویا رویی مستقیم جمهوری اسلامی ایران و بسیج افکار عمومی که برعلیه اسرائیل بوجود آورد امروز بسیاری از کشورها مثل کشور فلسطین زیرچتر صیهونیسم قرار می گرفتند و رویای نیل تا فرات اسراییل به واقعیت تبدیل می شد.

در پایان نماز جمعه، مردم خداجو و ولایتمدار تنگستان بویژه شهر اهرم و روستاهای حومه از مصلی نماز جمعه اهرم تا گلزار دو شهید گمنام دقاع مقدس با دهانی روزه راهپیمایی کردند.

حجت‌الاسلام محمد گنجی ؛ امام جمعه جم

* تیم مذاکره‌کننده با شجاعت و با دقت در مذاکرات حاضر است و امروز شاهدیم که بعد از گذشت موعد مقرر و در وقت اضافه، باز هم طرف مقابل زیاده‌خواهی کرده و این باعث تاخیر در مذاکرات شده است.

*حضور شجاعانه و مقتدرانه تیم هسته‌ای کشورمان در برابر قدرت‌های جهان ترجمان دیگری از سلحشوری مردم ایران را به رخ جهانیان کشیده و این مذاکرات اگر هیچ دستاوردی نیز نداشته باشد باید به مذاکره‌کنندگان آفرین گفت و تجلیلی شایسته از آنها به عمل بیاوریم.

*حضور معنوی و تاثیرگذار رهبر معظم انقلاب در موفقیت تیم مذاکره‌کننده یک مسئله مهم است و با تدابیر رهبری و حمایت لازم از تیم هسته‌ای شاهد موفقیت‌های خوبی هستیم.

*اگر تمام سیاسیون و رهبران و حاکمان جهان را یکجا گرد بیاورند در برابر هوش و ذکاوت و هنر رهبری به حساب نمی‌آیند و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب منحصربه‌فرد است.

* رهبر انقلاب با درایت و هشدارهای به موقع در واقع نبض مذاکرات را در دست گرفتند و با رصد دقیق اوضاع، تیم هسته‌ای را هدایت کرد و پیشرفت‌های اخیر در مذاکرات مرهون هدایت‌های رهبر انقلاب است.

* توافق چه صورت بگیرد و چه نگیرد، پیروزی از آن ایران و تیم مذاکره‌کننده است و حضور چندباره وزیران خارجه قدرت‌های جهان در برابر مذاکره‌کنندگان ما و زانو زدن در برابر آنها یک پیروزی است.

* دشمنان به دنبال دو قطبی کردن فضای داخلی در مواجهه با مذاکرات بودند که تدابیر ارزشمند رهبری و دفاع قاطع از تیم مذاکره‌کننده، نقشه دشمن را به هم ریخت و همه با اتحاد و همدلی و همزبانی برای موفقیت تیم هسته‌ای در میدان دیپلماسی تلاش می‌کنند.

*اشتغال ۳ درصدی معلولان در ادارات دولتی باید اجرایی شود و این مسئله در جم رعایت نمی‌شود که از بهزیستی انتظار داریم در این مسئله ورود کرده تا به نتیجه مورد نظر برسیم.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ؛ امام جمعه عسلویه

*امام خمینی (ره) روز قدس را روز اسلام نامیدند و امروز به برکت انقلاب اسلامی، آرمان قدس در سراسر جهان طنین‌انداز شده است.

* با بیان اینکه روز قدس فرصتی برای تحقق عدالت اجتماعی در جهان است،دفاع از مظلوم از اصول اساسی انقلاب است و باید همواره از آرمان‌های فلسطین دفاع کنیم.

* تمام شریعت‌های الهی و ادیان توحیدی از این سرزمین ظهور کرده‌اند و گسترش ادیان از این نقطه بوده و سرزمین فلسطین برای همه جهانیان مقدس است.

*حضرت امام خمینی (ره) حتی قبل از انقلاب اسلامی نیز مسئله فلسطین را مطرح کردند و در دئوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در اقدامی ابتکاری و بسیار مهم، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامگذاری کرد که این مهم با استقبال مردم مومن و روزه‌دار کشورهای اسلامی مواجه شده و امروز در سراسر دنیا شاهد محکوم کردن جنایات رژیم کودک کش و منحوس صهیونیستی هستیم.

در پایان نماز جمعه امروز عسلویه نیز مردم عسلویه اعم از شیعه و سنی در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس شرکت کرده و با آرمان‌های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.

حجت‌الاسلام محمد محمدی ؛ امام‌جمعه کاکی

*دیدار سالیانه رهبر معظم انقلاب اسلامى در روز میلاد امام حسن مجتبى(ع) با شاعران ازجمله اثرگذارترین دیدارهایى است که در جریان شعر و شاعرى در سال‌هاى اخیر کشور بوده است.

* رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار اخیر خود نیز با تأکید بر برخى از مهم‌ترین ضرورت‌‌هاى مسئله شعر و روند رو به تکامل شعرى کشور، بر این مسئله تأکید کردند که هنرمندان به‏ واسطه نعمت الهى ذوق و هنرى که به آن‏ها اعطاء شده است، نمى‌‌توانند در جریان مبارزه حق و باطل بى‌‌طرف و تماشاگر باشند و ازاین‌رو باید از این عنصر اثرگذار و مسئولیت‌آفرین در جهت حمایت از حق و مقابله با باطل بهره ببرند.

*روز قدس، روز خروش امت اسلام علیه رژیم صهیونیستی، این غده سرطانی و تا محو کامل ولد نامشروع آمریکاست.

* اسرائیل دشمن درجه‌یک جهان اسلام و فلسطین مسئله اول جهان اسلام‏ و روز قدس یادگار جاودانه بنیانگذار جمهورى اسلامى ایران است.

* روز قدس و فریاد بر سر آمریکا و آل‌سعود در محکوم کردن ظلم و جنایاتی است که نسبت به ملت مظلوم یمن در جریان است و دخالت مستقیم نظامیان و خلبانان رژیم صهیونیستی در بمباران ملت مسلمان و مظلوم یمن را افشا می‌کند.

* دنیاى استکبار ۶۵ سال است که با همه وجود و توان، سعى در این دارد که واقعیت وجود رژیم صهیونیستى را بر ملّت‌های مسلمان تحمیل کند و حمایت همه‌جانبه آمریکا از این رژیم ناپاک مشهود است.

* تیم مذاکرات هسته‌اى ایران به‏حق با شجاعت و غیرت پاى حقوق ملت شریف ایران در برابر سران استکبار تمام‏قد ایستاده درحالی‌که استکبار براى تضعیف و شکستن عزت و اقتدار مردم ایران به صحنه نبرد دیپلماسى آمده‌اند، و تیم هسته‌ای ترجمان دیگرى از سلحشورى و آزادی‌خواهى ایران اسلامى را به رخ جهانیان کشیده‏ است.

* اما آنچه در این راستا نباید از نظر دور داشت، ضلع سومى است که بیشترین اثرگذارى را در فرایند مذاکرات داشته است همان رهبری است که اگر وجود این پایه اصلى نبود، خدا مى‌‌داند مکرها و حیله‌‌هاى مرموز و شیطنت‌‌هاى آمریکا و لابى‌‌هاى رژیم صهیونیستى با کشورمان چه مى‌‌کرد و ضمن عراقیزه کردن ایران، چه کلاه گشادى بر سر دولت و ملت ایران مى‌نشست که چه ‏بسا جبران عوارض آن دشوار و یا غیرممکن بود.

* ما برای تیم مذاکره‌کننده دعا می‌کنیم و به هر صورت چه موافقت بشود چه نشود ما پیروزیم که بااقتدار چهره رأفت و صلح‌دوستی این نظام را نشان دادیم.

امام‌جمعه کاکی از حضور همه مردم ولایی شهر کاکی در راهپیمایی عظیم روز قدس تقدیر و از همه مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بخش، بسیج و ادارات تشکر کرد.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح ؛امام‌جمعه خورموج

*از بابت حضور باشکوه در روز جهانی قدس در هوای گرم در جهت حمایت از مردم فلسطین و مردم مظلوم مسلمان جهان از تمام اقشار و از حضور نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم.

* روز قدس یادگار امام است و طی این سال‌ها تلاش شده این حرکت سرنوشت‌ساز دچار تضعیف شود.

*قدس قبله نخستین و سرزمین اصلی مردم آواره فلسطین است که از سال ۱۹۴۸ از دست ساکنین اصلی‌اش خارج و از همان سال‌های اولیه با اعتراض مردم فلسطین و آزادیخواه جهان مواجه شد و امام و انقلاب اسلامی نیز افتخارش این است همزمان با آغاز انقلاب از سال‌های ۱۳۴۱ و ۱۳۴۲ یکی از آرمان‌هایش محو اسرائیل غاصب بوده است.

* امام خمینی(ره) در ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸ خطاب به مسلمانان جهان پیام دادند و خطر اسرائیل را برای مسلمین گوشزد کردند و آخرین جمعه ماه رمضان را روز جهانی قدس نام نهادند تا مسلمانان جهان یک‌صدا از حقوق مردم فلسطین دفاع کنند.

* امروز روز قدس، روز رسوایی گروه‌های تکفیری و تروریستی را به همراه دارد که سراپا مدافع اسرائیل غاصب هستند.

*با اشاره به ۲۵ تیر روز حمله رضاشاه به مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب ، از مسائل مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد و دغدغه مؤمنین است، موضوع حجاب است، چراکه کوچه‌ها و خیابان‌های ما را بدحجابی فراگرفته و این‌ یک گناه اجتماعی است.

* از اداره تبلیغات اسلامی و ادارات فرهنگی برای برنامه‌های معنوی در ماه مبارک تشکر می‌کنم ضمن اینکه زکات فطریه نیز در شهرستان دشتی به ازای هر نفر که قوت غالبش گندم است پنج هزار تومان است.

حجت‌الاسلام حسن مصلح ؛ امام جمعه برازجان

*امروز حضور حماسی مردم سبب شد که دشمنان بدانند فلسطین تنها نیست و مردم هیچ زمانی از آرمان‌های امام راحل عقب‌نشینی نمی‌کنند و این حضور میلیونی، استکبارگران را مأیوس کرد.

* با بیان اینکه رژیم صهیونیستی تهدیدی جدی برای بشریت است ، رژیم صهیونیستی هر جنایتی که می‌توانست در قبال مسلمانان داشته و از هیچ جنایتی دریغ نکرده است.

*ایجاد ناامنی در کشورها و رواج تروریسم دولتی، ترور کردن مبارزان و دانشمندان جهان اسلام به ویژه دانشمندان هسته‌ای، داشتن ۴۰۰ کلاهک اتمی، سلطه کامل بر حاکمان کشورهای غربی و اروپایی، زیر پا گذاشتن قطعنامه‌های بین‌المللی و قتل عام مسلمانان در سوریه، لبنان، فلسطین و یمن و … از جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی است و بدون تردید تنها راه نجات فلسطین نیز استقامت و پایداری است.

با اشاره به ۲۱ تیرماه سالروز حمله به مسجد گوهرشاد توسط رضاخان ، این روز به نام عفاف و حجاب نامگذاری شده و باید در ترویج عفاف و حجاب کوشا باشیم.

*از پدیده‌های شومی که استعمارگران همواره دنبالش هستند ترویج برهنگی و کمرنگ کردن حجاب است و بدون تردید حجاب تضمین فرهنگ اسلامی است.

*۲۳ تیرماه سال ۷۸پایان بخش آشوب و فتنه کسانی بود که در لباس جنبش دانشجویی برای ضربه زدن به اصل نظام تلاش کردند و با هوشیاری و بصیرت مردم سرکوب شد.

*تکرار این فتنه نیز در سال ۸۸ اتفاق افتاد که بار دیگر بصیرت مردم و تدابیر رهبر معظم انقلاب، این فتنه را نیز خاموش کرد.

* از روز قدس تا عید فطر با شعار ” یمن تنها نیست” باید در کنار مردم مظلوم این کشور اسلامی باشیم و باید ماهیت پلید آل سعود در جنایات یمن روشن شود.

حجت الاسلام محمود محمودی ؛ امام جمعه کنگان

*موضع اقتدار آمیز تیم مذاکره کننده کشورمان در مقابل گروه ۱+۵ قابل تحسین است و چه مذاکرات به نتیجه برسد و چه نرسد ، ملت ایران برنده واقعی این میدان است.

*وزیر امور خارجه ایالات متحده با وضعیت بد جسمی دو هفته است که محل برگزاری مذاکرات را ترک نکرده و این حکایت از دیپلماسی موفق و مقتدر جمهوری اسلامی ایران دارد.

* آزادی قدس شریف از چنگال رژیم جعلی صهیونیستی آرمان و آمال همه مسلمانان جهان است.آمریکا و رژیم صهیونیستی عامل اصلی جنایات وحشیانه در کشورهای اسلامی هستند.

*آل سعود ، گروهکهای تروریستی از جمله داعش و طالبان عوامل دست نشانده سران استکبار هستند که جنگ های نیابتی را در کشورهای مسلمان عراق ، یمن ، سوریه، کویت، لبنان و برخی کشورهای اسلامی دیگر عهده دارند.

* هدف استکبار از ایجاد جریان های تکفیری ، غافل کردن امت اسلام از مساله فلسطین است.

*بیان فضایل و مناقب مولای متقیان امیر مومنان علی (ع) ، هشدار به گسترش بدحجابی و لزوم اتخاذ تدابیر مناسب از سوی دستگاههای فرهنگی و مقامات قضایی و انتظامی برای خنثی کردن توطئه شوم دشمن در این جنگ نرم فرهنگی و گرامیداشت روز همبستگی ملی و دفاع از ارکان مقدس نظام و رهبری از دیگر مباحث خطبه های نماز جمعه کنگان بود.

*نمازگزاران کنگانی پس از اقامه نماز جمعه با پیمودن مسیر مصلای جمعه تا تقاطع استقلال – ابوذر و تجمع محوری با برادران اهل سنت در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.

حجت الاسلام سید علی حسینی ؛ امام جمعه دیر بوشهر

*اقتدار ، بیداری جهان اسلام و وحدت ملی جمهوری اسلامی ایران در پرتو راهپیمایی روز قدس است.روز قدس از یادگارهای امام راحل است و رهبری انقلاب نیز این روز را مورد توجه و تاکید قرارداده است.

* راهپیمایی و دفاع از ملت مظلوم فلسطین و حزب الله لبنان در راستای منافع ملی ایران اسلامی است.

* جنایات سعودی ها در کشور یمن،داعشی ها و تکفیری ها در کشور سوریه و عراق و بمب گذاری های دیگر در مساجد مسلمانان همه این ها نشات گرفته از رژیم صهیونیستی است.

*با اشاره به کشتار مردم در مسجد گوهرشاد و کشف حجاب رضا خانی و نامگذاری به عنوان روزملی عفاف وحجاب ، دین مبین اسلام عفاف زن را مورد اهمیت و تاکید ویژه ای قرارداده و در قالب رعایت حجاب جامعه به رشد فکری و سیاسی اجتماعی خواهد رسید.

*جامعه سالم از یک خانواده سالم سرچشمه می گیرد و اکنون دشمنان کانون خانواده را مورد هجمه خود قرارداده اند و اگر این کانون سست شود دشمن به اهداف شوم خود خواهد رسید.

* مجلس خبرگان رهبری از جایگاه والایی برخوردار است و دشمنان و دوستان روی آن حساسیت خاصی دارند و مردم با هوشیاری و بیداری با انتخاب افراد شایسته،صالح و وفادار به ولایت از جایگاه رهبری نظام اسلامی دفاع شود.

* در خصوص طرح دریابست شیلات استان ، براساس این طرح دریا باید خالی از شناور صیادی باشد اما در صورت عدم پای بندی به قانون شناورها و عدم اعمال مدیریت صحیح از طرف شیلات مشکلی برای شناورهای قانونمند و مجالی برای شناورهای متخلف ایجادمی کند که دریا را خالی از صید میگو کنند و در زمان صید، هیچ میگویی در دریا نباشد.

*در رابطه با ترخیص کالای ملوانی از طرف گمرک این بندر، کالای ملوانی غیر ممنونه که از طرف گمرک ترخیص می شود براساس مصوبه شورای تامین استان نبایدبه عنوان قاچاق از طرف نیروی انتظامی توقیف شود.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی ؛ امام جمعه گناوه

* موضع تیم مذاکره کننده هستی کشومان در مقابل گروه ۱+۵ مایه مباهات برای نظام و ملت.

* روز قدس روز اتحاد و همدلی و حمایت از مسوولان و تیم مذاکره کننده هسته ای است که با تمام شجاعت و توان خود پای حقوق ملت شریف ایران در برابر سران استکبار جهانی تمام قد ایستاده و آزادی خواهی ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشیده اند.

*دشمنان بدانند که ما هیچوقت از خطوط قرمزی که رهبر معظم انقلاب توصیه کرد عبور نخواهیم کرد و تسلیم زیاده خواهی آنان نخواهیم شد.

* ابتکار راهبردی امام راحل در نامگذاری روز جهانی قدس، دشمنان اسلام را غافلگیر کرد و به رژیم صهیونیستی و حامیان آمریکایی و غربی آن فهماند که نه تنها قدس و فلسطین بلکه هیچ مظلومی در جغرافیای زمین تنها نیست.

*روز جهانی قدس نشانگر مخالفت همگانی جهان اسلام با موجودیت نامشروع رژیم غاصب اسراییل و بمنزله اهرم فشار علیه آن رژیم جعلی است.

* امروز مردم ایران اسلامی با دهان روزه به ندای امام و رهبری لبیک گفتند و با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا، ظلم و جنایات اسراییل بر علیه مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین را محکوم کردند.

*درحالی امسال روز جهانی قدس برگزار می شود که خاورمیانه و جهان اسلام درحالت ویژه ای قرار گرفته و موج بیداری اسلامی درحال فراگیری به سراسر جهان است.

حجت الاسلام رسول یزدان پناه ، امام جمعه موقت دالکی

*شرکت درراهپیمایی روزقدس یکی ازعبادات مهم بحساب می آیدروزقدس یادگاری است ازطرف مرحوم امام ، که ازاین روزنبایدغفلت ورزیم چراکه نهایت سعی وتلاش دشمن این است که ماازروز قدس غفلت بورزیم ولی این آرزورابایدبه گورببرند.*شرکت درراهپیمایی روزقدس نشانگراین است که ماحامی وپشتیبان برادرانمان درفلسطین هستیم وروزقدس یک روزجهانی است.

*پیام روزقدس این است که ماهرگززیربارظلم نمیرویم وظلم پذیرنیستیم وتاآخرین قطره ازخونمان ایستادگی ومقاومت می کنیم .

*امریکا واسرایل بایدبفهمند که مسلمانان بیدارشده اندوبه یمن این بیداری اسلامی درسرتاسرجهان راهپیمایی روزقدس برگزارمی گردد.

*بیداری اسلامی برگرفته ازنظام جمهوری اسلامی ونتیجه همین روزقدس می باشد حمایت ازمردم ورزمندگان فلسطینی وکسانی که در
جبهه مبارزه درمقابل صهیونیزم قرارگرفته اندبرهمه مسلمانان واحب کفایی است که ازآنهاحمایت سیاسی، اقتصادی، نظامی وتجهیزاتی بنمایند زیراکمک به فلسطینیهاکمک به اسلام است.

*امروزفرزندناخلف امریکا، آل سعودکه مارک خادمین حرمین رابرپیشانی خوددارد، جنایاتی راکه اسرایل درغزه وفلسطین انجام می دادرادریمن
انجام می دهد.

*کشف حجاب توسط رضاشاه باعث شدکه مردم به رهبری روحانیون برعلیه این اقدام قیام کنند، متاسفانه دامنه کشف حجاب امروزه به
و فوردرجامعه اسلامی مادیده میشود که این کارهابرازنده جامعه اسلامی وشیعی نمیباشد./سوک

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین