کد خبر: DT-26922
تعداد بازدید: 90بازدید
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۴
وی افزود : کسانی که شورای نگهبان را تضعیف می‌‎کنند باید به بیانات رهبر معظم انقلاب توجه کنند چراکه هرکس مقابل نظام، رهبری و مردم بایستد خودش را نابود می‌کند.

آیین این هفته نماز جمعه امروز در سراسر استان بوشهر با حضور مردم خداجو  و مومن برگزار گردید.

سید عبدالرضا هاشمی نژاد ؛ امام جمعه موقت بوشهر

*در جریان حادثه سقوط جرثقیل در مکه و کشته شدن شماری از زائران ، حاکمان آل سعود باید از کشورهای اسلامی عذرخواهی کنند.

* در ارتباط با حادثه یاد شده شایسته نیست که حاکمان آل سعود در عربستان به موضع برخی از اهل فتوا آن کشور مبنی بر تقدیر الهی خواندن حادثه سقوط جرثقیل در مکه بسنده کنند.

*حادثه های ناگوار چند سال گذشته در مکه و مدینه نشان داده که حاکمان آنها قدرت اداره مسجد الاحرام را ندارند.

* حادثه چند روز گذشته سقوط جرثقیل در مکه نشان می دهد که آل سعود در مقابل حفظ جان زائران باید تدبیر و تلاش بیشتری کند.

* وقتی حاکمان سعود تنها به فکر قلع و قمع مردم مظلوم سوریه، یمن و سایر نقاط دنیا هستند دیگر فرصتی برای رسیدگی به کنگره بزرگ حج پیدا نمی کنند.

* برج های شیطانی شهر مکه بویژه برج ساعت که برگرفته از برج ساعت لندن و درجوار خانه کعبه و با اشرافیت بر حرم امن الهی بنا شده بر خلاف اصول قرآنی است.

* برای اداره حرمین شریفین و مناسک بزرگ حج باید یک شورا متشکل از کشورهای اسلامی تشکیل شود.

* ۳۱ شهریور نیز آغاز هفته دفاع مقدس و جنگ تحمیلی ناجوانمردانه عراق علیه ایران است. دشمنان ایران اسلامی با راه انداختن این جنگ قصد خاموش کردن انقلاب و صدای آن را داشتند ولی جنگی که شکل گرفت باعث استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

*دفاع مقدس مظهر حماسه و ایستادگی ملت بزرگ ایران است . این جنگ به تمام معنا ناکامی دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران و سرخوردگی آنها را در پی داشت.

* با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در جمع فرماندهان سپاه ، خطر نفوذ دشمن فکری، فرهنگی و سیاسی خطرناک تر از نفوذ امنیتی است که باید نسبت به آن هوشیاری لازم داشته باشیم.

* آیت الله خزعلی برای بیان حرف حق هیچ واهمه ای نداشت و در جریان فتنه ۸۸ برای براندازی نظام جمهوری اسلامی این فتنه را محکوم کرد.

حجت الاسلام محمود محمودی ؛امام جمعه کنگان

* هفته دفاع مقدس گنجینه ای پایان ناپذیر برای همه نسل ها و عصر هاست. بایستی فرهنگ ناب دفاع مقدس برای نسل کنونی بازخوانی شود تا فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه نهادینه شود.

* برای تاسی از ایثارگری و نقش حماسه سازان دفاع مقدس، وصیت نامه شهیدان والامقام مرور و سرلوحه همگان قرار گیرد.

* با اشاره به بیانات رهبری معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،معظم له در این دیدار سپاه را از نعمت های بزرگ الهی برشکردند و به تبیین سپاه، انقلاب و اسلام پرداختند.

* پاسداری از انقلاب ، نشان از این دارد که انقلاب با قوت و قدرت زنده است و تمام شدنی نیست و اسلام پایه و مایه انقلاب است.

* با انتقاد از برخی افرادی که سعی در تخریب چهره سپاه دارند ، رهبری در این دیدار با گلایه از برخی انتقادات و نوشته در خصوص تخریب سپاه بیان فرمودند ، همه باید قدردان این نعمت بزرگ باشند.

* اقتدار سیاسی کشور در سایه رشد علمی اشت.ترویج معنویت و دین محوری در مدارس و محیط های علمی ضروری است و معلمان باید بکوشند نسلی در طراز انقلاب اسلامی تربیت کنند.

*جشن عاطفه ها فرصتی برای رسیدگی به فقرا و ایتام و دانش آموزان بی بضاعتی است و انتظار می رود مردم نوع دوست و خداجوی با مشارکت در این جشن ، خوشحالی قشر ضعیف جامعه را فراهم کنند.

* این روزها رژیم کودک کش اسرائیل فجیع ترین جنایات و اهانت ها را در بیت المقدس انجام می دهد که لازم است امت اسلام چون یدی واحد رعد آسا بر سر این خاستگاه فساد فرود آیند.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی ، امام جمعه گناوه

* باوجود شرایط ناخوشایند حاکم بر فضای مجازی سراسر جهان ،رابطه آموزشگاه با والدین باید تنگاتنگ شود.

*اگر بخواهیم فرزندانمان به جایگاهی برسند باید میان مدرسه وخانواده اعتمادسازی شود. باید به شهدا،رزمندگان، ایثارگران وتمام اقشار مردم که در جنگ تحمیلی باجان و مال خود جانفشانی کردند و برابر مستکبران و دشمنان انقلاب ونظام ایستادگی کردند آفرین گفت.

* دفاع مقدس درس های بزرگ دارد که لازم است همه متولیان ودلسوزان این فرهنگ مقدس را به نسل های جدید انقلاب منتقل کنند.

* عید قربان تسلیم محض مسلمان مقابل خدا و معنی و فلسفه قربانی کردن حاجی یعنی قربانی کردن هوای نفس است .

* با اظهار تاسف از کشته شدن شماری از زایران ایرانی بیت الله الحرام بر اثر سقوط جرثقیل در مسجد الحرام،این حوادث مشابهه سال های قبل از آتش سوزی وکشته شدن بیش از ۳۵۰ حاجی در منا و حادثه ریختن پل رمی الجمرات، نشان از عدم اهلیت آل سعود بر اداره خانه خدا واماکن مقدس سرزمین وحی است.

حجت الاسلام حسن مصلح ؛ امام جمعه برازجان

*باید ابعاد مختلف واقعه عظیم غدیر تبیین شود و همه باید نسبت به تشریح جایگاه امامت و ولایت اهتمام ورزند.

*عزت، کرامت، پایداری، توکل، شهادت طلبی، ایثار، رهبری حضرت امام (ره)، وحدت و انگیزه های الهی و الگو گرفتن از عاشورا از رموز موفقیت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس است.

* تقویت ارزش های معنوی، تثبیت نظام، صدور انقلاب، ایجاد مصونیت نظام، تقویت حس وطن دوستی، شناخت دوستان و دشمنان، شکست ابهت پوشالی ابرقدرت ها، ترویج اسلام خواهی، رشد باورهای دینی ، تبلور تفکر بسیجی و تحول بنیادین سلاح های دفاعی از جمله دستاوردهای دفاع مقدس است.

* دشمنان به دنبال این هستند که در مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز نفوذ کنند و مسئولان باید با بیداری و هوشیاری در برابر دشمنان بایستند.

* با اشاره به تعرفه بالای برق در شهرستان دشتستان خواستار همت مسئولان در جلوگیری از بالا رفتن قبوض برق شهرستان شد

حجت‌الاسلام علی زاهددوست ؛ امام‌جمعه دلوار

* با اشاره به حادثه اخیر در مکه ، این حادثه عدم‌ کفایت حاکمان سعودی در اداره امورات حرمین شرفین را اثبات کرد.

* روز عرفه روز دعا و نیایش و روز توجه خاص پروردگار به بندگان خود است، اهمیت این روز کمتر از شب قدر نیست، زیرا این روز، روز عفو و بخشش الهی است.

* عید سعید قربان عید اخلاص و بندگی الهی است و حضرت ابراهیم خلیل‌الله در چنین روزی اخلاص و بندگی خود را ثابت کردند و با بردن فرزند دلبند خود به قربانگاه برای اطاعت از فرمان الهی به‌درستی از عهده این آزمون سخت الهی سربلند بیرون آمد.

*با تسلیت ارتحال یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت‌الله خزعلی ، ایشان عالمی عامل و انقلابی بودند که تا لحظات آخر عمر شریفش با خلوص نیت از ارزش‌های انقلاب دفاع کرد و در این مسیر اهل ثبات قدم بود.

* هفته دفاع مقدس برای ملت ما یادآور رشادت‌ها، اخلاص‌ و مجاهدت‌های شجاعانه رزمندگان مخلص اسلام در راه ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی و دفاع از سرزمین اسلامی است و نمادی از ایستادگی ملت پای ارزش‌های دینی است.

*دفاع مقدس دارای ارزش‌ها و درس‌های بسیاری است، لذا باید به توصیه رهبر عزیز انقلاب اسلامی از گنج گران‌قیمت دفاع مقدس بیشتر بهره‌مند باشیم و درس‌های بی‌شمار آموزنده آن را برای جامعه خصوصاً جوانان تبیین کنیم.

* تقارن آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس ارزشمند است و امیدواریم دانش‌آموزان ما هم به تبعیت از رزمندگان و شهدا از سنگر تعلیم و تربیت حراست کنند و در سنگر علم و دانش بر دشمن غلبه پیدا کنند.

* مربیان و مدیران آموزش‌وپرورش باید از امانت ارزشمندی که به دست آن‌ها سپرده می‌شود به‌درستی مراقبت کنند و در راستای ارتقای سطح آموزشی و تربیتی آینده‌سازان ایران اسلامی تلاش کنند و از طرف دیگر اولیاء هم باید نقش بازوان توانمند مدرسه را ایفاء و ارتباط با مربیان و مدرسه را بیشتر کنند.

*با اشاره به حادثه اخیر مکه مکرمه و کشته و زخمی شدن جمع زیادی از زائران بیت‌الله الحرام، ضمن تسلیت به مصیبت دیدگان و آرزوی رحمت و غفران الهی برای کشته‌شدگان ،این حادثه عدم‌کفایت حاکمان سعودی در اداره امورات حرمین شرفین را اثبات کرد، ریختن خون مسلمان بی‌گناه برای سعودی‌ها اهمیتی ندارد و در ماه ذی‌الحجه که از ماه‌های حرام است هم روزانه جمع زیادی از مردم بی‌گناه یمن را به زمین می‌ریزند.

* مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه با ایشان نسبت به خطر نفوذ و رخنه دشمنان به کشور هشدار دادند، لذا مراقبت و هوشیاری همه مسئولان را می‌طلبد و با تقویت برادری و وحدت حول محور ولایت و رهبری هیچ روزنه‌ای برای رخنه و نفوذ دشمن باقی نخواهد ماند.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو ؛ امام‌جمعه اهرم

* دفاع مقدس موجب شد تا روحیه انقلابی در درون ملت ایران شعله‌ورتر شود و چشمه‌های درونی استعداد در دل‌های پاک و منور جوانان در دفاع مقدس بجوشد.

* با پیروزی انقلاب اسلامی توطئه‌های همه‌جانبه دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی شروع شد یکی از این توطئه‌ها حمله همه‌جانبه رژیم بعثی صهیونیستی عراق با حمایت آمریکا و دول غربی به ایران اسلامی بود.

* یکی از اهداف دشمن در حمله به ایران اسلامی خاموش کردن شعله‌های انقلاب اسلامی بود اما همین جنگ و دفاع مقدس ملت ایران به تعبیر امام(ره) برای مملکت یک نعمت بود و برکات زیادی برای نظام اسلامی به همراه داشت.

* دفاع مقدس موجب شد تا روحیه انقلابی در درون ملت ایران شعله‌ورتر شود و چشمه‌های درونی استعداد در دل‌های پاک و منور جوانان در دفاع مقدس بجوشد و تبدیل به دژی مستحکم در برابر تجاوزات همیشگی دشمنان اسلام شد.

*باید دفاع مقدس گرامی داشته شود چراکه مظهر حماسه، معنویت دین‌داری، آرمان‌خواهی ملت ایران، ایثار و ازخودگذشتگی، ایستادگی، مقاومت و پایداری ملت مقاوم عزیز اسلامی ایران است.

* همه دستاوردهای دفاع مقدس یک‌طرف و شعله‌ور شدن روحیه انقلابی در میان ملت ایران و جوانان این مرز و بوم نیز یک‌طرفه همه این‌ها موجب شد تا روحیه انقلابی در میان جوانان زنده شود.

*امروز دشمن از ما می‌خواهد از روحیه انقلابی دست‌برداریم و عضو جامعه جهانی شویم باید بدانیم اگر دست از روحیه انقلابی برداریم و یقینأ اگر روحیه انقلاب در دل‌های در مردم و جوانان ایران اسلامی سست و ضعیف شود قدرت‌های مستکبر و زورگو بر ما مسلط خواهند شد.

* تلاش می‌شود روحیه انقلابی در میان ملت و جوانان ایران اسلامی به حاشیه کشید شود و بعضی افراد می‌گویند کسانی که انقلابی هستند اهل افراط هستند، انقلابی‌گری، افراطی‌گری نیست همین روحیه انقلابی است که بسیاری از بحران‌ها را هدایت و ما را از بسیاری مشکلات و آسیب‌ها عبور داده است.

* اگر ما بیدار باشیم دشمن ناامید خواهد شد و اگر این فکر شیطانی در بعضی تأثیرگذار شود که از روحیه انقلابی دست‌برداریم یک اشتباه است و باید ما روحیه انقلاب خود را قوی‌تر کنیم.

* امید است سال تحصیلی جدیدی که در پیش داریم همراه با موفقیت و خیر برکت برای همه آینده‌سازان این مرز و بوم باشد و ان‌شاالله همه عزیزانی که در نظام تعلیم و تربیت شهرستان تنگستان تلاش می‌کنند با برنامه‌ریزی مناسب مشکلاتی که دامن‌گیر مدارس است برطرف شود تا دانش‌آموزان با آغاز سال تحصیلی جدید با این مشکلات روبرو نشوند.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح ؛امام‌جمعه خورموج

* گروه‌های داعش، النصره و سایر گروه‌های تکفیری تربیت‌یافته آل سعود بوده و آنها را از حمایت‌های مادی و معنوی خود برخوردار کرده است.

*با اشاره به‌ روز ۲۷ شهریور روز شعر و ادب پارسی و روز بزرگداشت استاد شهریار وی یکی از شعرای عارف و عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) است و به‌حق بود که چنین روزی را به‌عنوان شعر و ادب پارسی نام‌گذاری کنند.

* در روز نهم مردادماه ۱۳۶۶ هزاران زائر ایرانی و تعدادی از زائران دیگر کشورهای اسلامی در کنار مکه معظّم و خانه خدا، در حال انجام فریضه الهی برائت از مشرکین بودند که به دست مأموران دولت وهابی عربستان سعودی مورد تهاجم وحشیانه قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

* رژیم آل سعود با پرورش گروه‌های تکفیری، تروریستی و وهابی به جان جهان اسلام افتاده است و به‌جای اینکه نیرویی در مقابله با رژیم اسرائیل تربیت کند، متأسفانه نیروهایی را پرورش می‌دهد که همراهی با آمریکا و اسرائیل می‌کنند.

* گروه‌های داعش، النصره و سایر گروه‌های تکفیری تربیت‌یافته آل سعود هستند و آنها را از حمایت‌های مادی و معنوی خود برخوردار کرده است.

*آل سعود چندین جنایت در جهان مرتکب شده است که یکی از آنها جمعه خونین و دیگری تجاوز خصمانه و ظالمانه به خاک یمن است و آل سعود عامل ظلم، جنایت، ستم و نسل‌کشی است.

* ضمن محکوم کردن رژیم آل سعود در حادثه اخیر مکه به خاک و خون کشیدن تعدادی از زائران از کشور ایران اسلامی و سایر بلاد اسلامی ، این حادثه نشان‌دهنده بی‌کفایتی آل سعود است.

* با اشاره به حرکت امام حسین (ع) به کربلا ، امام حسین (ع) مأموریت یافت که حج را نیمه کار بگذارد و آن را تبدیل به عمره مفرده کرد، قیام امام حسین (ع) قیام جاودان است و تاریخ عاشورا و قیام امام حضرت اباعبدالله (ع) در زمان و مکان خاصی نمی‌گنجد و قیام سرور و سالار شهیدان در همه تاریخ نورافکنی می‌کند.

* دانشگاه بزرگ جنگ ۸ ساله پایان‌ناپذیر است و هرچه درباره آن کار شود، باز هم کم است.

* با این سوابق ارزشمندی که در دفاع مقدس در اختیار داریم که در آن ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی وجود دارد، باید فیلم‌ها ساخته، کتاب‌ها چاپ و رمان‌ها نوشته شود.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ،امام جمعه عسلویه

* شورای نگهبان نقش مهم و تأثیرگذاری در انتخابات دارد و نظارت بر انتخابات حق قانونی این نهاد است.

* معظم‌له گله مند بودند از برخی که دوسال مانده به انتخابات فضای کشور را انتخاباتی می‌کنند که این سبب مشغول شدن ذهن آنان و کند شدن حرکت مسئولان در خدمت به مردم می‌شود.

* تمام انتخابات‌ها در کشور سالم بوده است متاسفانه عادت بدی که برخی دارند دائم در سلامت انتخابات خدشه وارد می‌کنند و حرف‌های نامربوط می‌زنند که این کار غلطی است.

* شورای نگهبان را چشم بینای نظام در انتخابات دانست . کسانی که شورای نگهبان را تضعیف می‌‎کنند باید به بیانات رهبر معظم انقلاب توجه کنند چراکه هرکس مقابل نظام، رهبری و مردم بایستد خودش را نابود می‌کند.

* حق قانونی شورای نگهبان نظارت بر انتخابات است و این سیستم نظارت در خیلی از کشورها هم وجود دارد.

* با بیان اینکه اتفاقات زیادی در موسم حج می‌افتد، وقوع این اتفاقات نشانه ضعف حکام آل‌سعود در حفظ و حراست حجاج خانه خدا هست و ناتوانی آل سعود در این زمینه را شاهد هستیم.

* ۳۱ شهریورماه سالروز آغاز جنگ تحمیلی توسط رژیم صدام علیه ایران و آغاز هفته دفاع مقدس است؛ خاطره رشادت‌ها و جانفشانی‌های ملت ایران را گرامی می‌داریم.

* با در گذشت عالم  بزرگوار آیت‌الله خزعلی ، ایشان عمری پر برکت داشتند حافظ قرآن و نهج البلاغه بودند و مرید حضرت امام راحل و رهبری و ولایتمداری در جای جای زندگی ایشان درخشش داشت.

حجت‌الاسلام محمد سعیدی ؛ امام جمعه موقت دیلم

* با توجه به فراهم نبودن آرامش و آسایش زائران در حرم امن الهی، حکام آل سعود صلاحیت مدیریت خانه خدا در مناسک حج ندارند.

*نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن در مقابل نفوذ اقتصادی و مالی تاثیر بیشتر و اثرگذارتر است که دراین زمینه مسئولان و مردم باید هوشیار باشند.

*اکنون دشمن با برنامه‌ریزی مدون قصد نفوذ فرهنگی، فکری و سیاسی دارد که دراین حوزه نیاز به هوشیاری و بیداری بیشتری است.

*تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان باید هوشیار و مواظب باشند تا دشمن از این طریق نتواند وارد شود.

* استاد شهریار نقش مهمی در شعر و ادب فارسی داشت بگونه‌ای که عرفان، اندیشه و معنویت در آثار استاد شهریار موج می‎زند.

* بااشاره به اینکه حکام آل سعود صلاحیت مدیریت خانه خدا در مناسک حج ندارند ، آل سعود باید در برنامه‌های خود در مدیریت بیت‌الله الحرام تجدید نظر کنند.

* رژیم آل سعود رژیم آدم کش است چراکه دست این رژیم به خوان هزاران مسلمان آغشته است.

* جنگ تحمیلی ۸ ساله که ایران اسلامی با تمام جهان در نبرد بود دستاوردهای مهمی داشت که باید این مهم به نسل جوان به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان منتقل شود.

*مردم نوع دوست با توجه به نیاز دانش‌آموزان بی بضاعت به امکانات لازم لازم است به یاری آنان بشتابند و با شرکت در جشن عاطفه‌ها به نیازمندان کمک کنند.

حجت الاسلام سید عبدالهادی طالبی؛ امام جمعه دالکی

*عرفه روزی است که حق تعالی بندگان خویش رابه عبادت و اطاعت خود دعوت کرده، سفره جود و احسان خود را برای آنها گسترده است.شیطان در این روز از همه اوقات خوارتر و حقیرتر و خشمناک تر است.بهترین عمل در روز عرفه دعا است و در میان روزهای سال، این روز برای دعا امتیاز ویژه ای دارد.

* روز شعر و ادب فارسی و همچنین یاد وخاطر استاد شهریار شاعر ولایی که با سرودن شعر علی ای همای رحمت ارادت خویش را نسبت به مولا علی (ع)ابراز داشتند گرامی می داریم.

*یکی از واجبات دین مبین اسلام حج میباشد کسانی که عظمت خانه خدا را درک کرده اند همیشه در مقابل خداوند عالم باید متواضع و شاکر باشند.

*وفا داری آل سعود و وهابیت به استکبار جهانی باعث شد زایران خانه خدا در سال ۶۱ به خاک و خون کشیده شوند.

*آغاز هفته دفاع مقدس را خدمت همه ایثارگران و رزمندگان عرصه ایثار و شهادت تبریک عرض میکنم، دشمن جنگ تحمیلی را برای خاموش کردن انقلاب به راه انداخت ولی این جنگ موجب شعله ور تر شدن این انقلاب و نظام گردید.

*درگذشت عالم جلیل القدر و مبارز حضرت آیت الله خزعلی را به مقام معظم رهبری ، بیت شریفش و شما مردم عزیز تسلیت عرض می
کنم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین