دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 20
کد خبر: DT-30891
تعداد بازدید: 125بازدید
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۴
در خطبه های نماز جمعه استان؛
حاج آقا راستگو خاطر نشان کردند: یکی از توفیقاتی که خداوند تبارک و تعالی به انسان عطا می‌کند انس و مونس بودن با کتاب است که جا دارد از همه کسانی که در امر کتاب‌داری فعالیت دارند به نحو احسن تقدیر و تشکر شود.

آیین این هفته نماز جمعه در سراسر استان بوشهر با حضور مردم مومن و خداجو برگزار گردید.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو ،امام جمعه اهرم

*یکی از توفیقاتی که خداوند تبارک و تعالی به انسان عطا می‌کند انس و مونس بودن با کتاب است که جا دارد از همه کسانی که در امر کتاب‌داری فعالیت دارند به نحو احسن تقدیر و تشکر شود.

* کتاب‌خوانی باید در جامعه ترویج و همه دستگاه‌هایی که در این زمینه مسئولیت دارند باید طوری برنامه‌ریزی کنند که فرزندان این ملت از دوران خردسالگی با کتاب و کتاب‌خوانی انس پیدا کنند.

*در بعضی مواقع می‌بینیم نمایشگاه‌های کتاب برگزار می‌شود که دردی از مشکلات جامعه درمان نمی‎کند که در این راستا باید در سبد کالای خانواده‌ها کتاب و کتاب‌خوانی جا پیدا کند.

*اگرقرار شد برای فرزندان خود هدیه‌ای تهیه کنیم این هدیه باید کتاب باشد و اگر ادارات و نهادهای کشور هم می‌خواهند تجلیل و تقدیر از کارکنان خود داشته باشند کتاب را بر سایر هدایا ترجیح دهند.

* باید تلاش شود سرانه کتاب و کتاب‌خوانی در کشور افزایش پیدا کند و به یک ارزش بین مردم تبدیل شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهر ؛امام جمعه بوشهر

* با توجه به آمار بالای بیکاری در استان بوشهر مدیریت اقتصادی این استان نیاز به تجدید نظر دارد.

*جوان وقتی بیکار باشد شخصیت او دچار بحران می شود از این رو با توجه به ظرفیت های فراوان استان بوشهر باید زمینه اشتغال همه جوانان بیکار فراهم شود.

*مسئولان استان و در راس آن دولت باید برای رخت بر بستن بیکاری از استان بوشهر برنامه ریزی صحیح و اصولی انجام دهد.

*با اشاره به آمار بالای طلاق و بیکاری در سطح جامعه ، از هر چهار ازدواج یکی از آنها منجر به طلاق می شود و یکی از عمده دلیل های طلاق موضوع اقتصادی است که با نبود شغل ایجاد می شود.

* جوانان برای شروع زندگی باید دارای مهارت لازم باشند تا از این راه بتوانند اقتصاد خانواده خود را مدیریت کنند.

* جوانان برای تشکیل زندگی مشترک باید با نهایت دقت تصمیم بگیرند تا در ابتدای مسیر زندگی مشترک کانون خانواده آنها از هم پاشیده نشود.

* طلاق نباید نخستین تصمیم جوانان باشد و دو فردی که در کنار هم تشکیل خانواده می دهند باید در همه مشکل ها در کنار هم باشند.

* والدین باید تا آنجایی که امکان دارد از دخالت در زندگی زوج ها پرهیز کنند و ورود آنها در زندگی زوج ها باید تنها در صورت لزوم و هنگام بروز مشکل باشد.

* با بیان اینکه بیشترین آمار طلاق در سن ۲۲ تا ۲۹ سالگی است ، با توجه به اینکه طلاق در این مقطع همراه با فرزند است، برنامه ریزی برای کاهش آمار طلاق باید بطور جدی دنبال شود.

*با اشاره به سخنان رهبر فرزانه انقلاب در جمع روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری ، دانشگاه ها باید با داشتن برنامه های دانش بنیان در ایجاد تمدن اسلامی نقش آفرینی کنند.

*با تاکید بر لزوم تشکیل نهضت بصیرت افزایی در دانشگاه ها ، با توجه به اینکه در فتنه ۸۸ عده ای بی بصیرت اقدام به این امر کردند افزایش بصیرت دانشجویان ضرورت دارد.

*در دانشگاه باید فضای مناسبی برای جوانان انقلابی و مومن ایجاد شود و نباید به اسم حزب اللهی بودن به آنها بی مهری صورت بگیرد.

حجت‌الاسلام سیدعلی هاشمی‌نژاد ؛امام جمعه عسلویه

*رهبر انقلاب در دیدار با دانشگاهیان بیاناتی داشتند و در مجموع از دانشگاه‌ها راضی هستند و اعتقاد عمیقی به دانشگاه دارند و مدیریت و تدریس در دانشگاه برایشان مهم است.

* حضرت آقا گلایه‌هایی هم داشتند، سرعت پیشرفت علمی را ناکافی دانستند و بر لزوم جبران این نقیصه تاکید کردند.

* حضرت آقا فرمودند بعضی از افراد در دانشگاه می‌گویند این پیشرفت‌های علمی دروغ است که این یا از سر ناآگاهی است یا از روی غرض؛ اگر دروغ است چرا رژیم صهیونیستی از پیشرفت علمی ایران اظهار نگرانی می‌کند.

* رهبر معظم انقلاب درباره اجرای اقتصاد مقاومتی هم فرمودند در اجرای اقتصاد مقاومتی آن چیزی که باید اتفاق بیفتد حاصل نشده و تازه مسئولین دولتی دارند گزارش شروع کار می‌دهند.

* برای دولتی در نظام اسلامی که موضوعی حیاتی و مهم مثل اقتصاد مقاومتی را با این دید انجام دهد باید آستین بالا بزنیم و وارد میدان عمل شویم.

* رهبر انقلاب در موضوع فرهنگی در دانشگاه هم فرمودند که بعضی کار فرهنگی را با کنسرت و اردوی مختلط اشتباه گرفته‌اند و در واقع کار فرهنگی این است که جوان را مومن و انقلابی بار بیاوریم و بدون تردید سعادت دانشگاه در پرتو عملی شدن فرمایشات رهبر عزیز است.

*با تقدیر از همکاری مدیران پارس جنوبی با برنامه‌های فرهنگی ،از مهندس یوسفی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به خاطر حضور در برنامه‌های مختلف و کمک و همکاری که با دفتر امام جمعه و ستاد نماز جمعه دارد تشکر می‌کنم.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی ؛ امام جمعه موقت بندر دیر

* تفکر جاهلیت مدرن به پرچم داری آمریکا و استکبار جهانی برای مبارزه و مقابله با تفکر ایران اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

*مهم ترین ابزار دشمن برای مقابله با باورها و تفکر اسلامی جوانان و نوجوانان ابزار فرهنگی تبلیغی است که برای مقابله با این تهدید باید کار زینبی کرد و با الگو پذیری از امام سجاد (ع) وارد عرصه مقابله با دشمن شد.

* نقشه امروز دشمن تفرقه و جدایی در نیروهای داخلی کشور است که همه وظیفه دارند به این مساله توجه ویژه ای داشته باشند.

* یکی دیگر از برنامه های شوم دشمنان منزوی کردن نیروهای دلسوز انقلاب است که بدون هیچ توقع از نظام اسلامی و با اخلاص کار فرهنگی تبلیغی می کنند.

حجت الاسلام محمود محمودی ؛ امام جمعه کنگان

* اشتغال نیروهای بومی باید توسط مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی پیگیری و بصورت قانون مصوب شود.

*مجمع نمایندگان استان بوشهر تلاش کنند تا مساله اشتغال نیروهای بومی استان با محوریت کنگان بصورت یک قانون در مجلس مصوب شود تا بکارگیری نیروهای بومی در شرکت ها الزام قانونی داشته باشد.

*با بیان اینکه همه روزه جوانان جویای کار شهرستان کنگان به نهاد ها و شرکت های متعدد برای اشتغال مراجعه می کنند، انتظار جدی مردم از مسئولان کشوری ، استانی و نمایندگان مردم در مجلس چاره اندیشی جدی و عملی برای حل این معضل است.

* روا نیست شهرستانی که بیشترین آسیب ها را از حضور صنعت متحمل شده ، جوانانش بیکار باشند.

* مسئولان امر باید منویات رهبری را نصب العین خود قرار دهند و بستر را برای فعالیت های علمی نخبگان توانمند کشور فراهم سازند.

*متاسفانه برخی مسئولان و متولیان در دانشگاهها دنبال ترویج کارهای غلط و مغایر دین هستند که لازم است جهت گیری های خود را تغییر و سیاستهای مراکز علمی بر پایه آرمانهای اسلامی و انقلابی و بصیرت دینی و سیاسی باشد.

* با اشاره به حلول ماه صفر به نقش امام سجاد (ع) در زنده نگه داشتن و انتقال پیام های ماندگار و انسان ساز عاشورای حسینی،جای بسی تاسف است که امروزه گنجینه گرانبهایی مانند صحیفه سجادیه در بین مسلمین مهجور مانده است.

* انتظار ملت از مسئولان طراز اول کشور اینست که منافع ملی را مقدم بر هر چیز دیگری بدانند. اگر در برخی موارد اختلاف نظری وجود دارد باید در چارچوب قانون پیگیری شود.

* دفتر امام جمعه کنگان آمادگی ادامه برگزاری مسابقات علمی و فرهنگی با مشارکت دستگاههای فرهنگی را دارد.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی؛ امام جمعه گناوه

* فرامین و مطالبات رهبرمعظم انقلاب بخصوص در ارتباط با دانشگاه ها و کارهای فرهنگی باید در کشور عملیاتی و نهادینه شود.

* رهبر معظم انقلاب در دیدار با روسای دانشگاه و مراکز و موسسه های آموزش عالی نکات مهمی بیان فرمودند که باید نصب العین عموم بخصوص مسئولان فرهنگی قرار گیرد.

*رهبر فرزانه انقلاب دراین دیدار ضمن تبیین تاریخ و میراث و تجربه علمی کشور در دوران قبل و بعد از اسلام و جایگاه و نقش دانشگاه ها در تاریخ معاصر به ویژه در نهضت اسلامی و بعد از پیروزی انقلاب، بر لزوم برنامه ریزی دانشگاه ها و مراکز علمی برای استفاده از میراث و تجارب علمی به منظور نقش آفرینی در ایجاد تمدن نوین اسلامی تاکید کردند.

* نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی و گسترش فضای فرهنگی ایمانی و اسلامی، عمق بخشی بصیرت دینی، میدان دادن به اساتید و دانشجویان انقلابی و ارزشی در دانشگاه ها نیز از ابزارهای نقش آفرین دانشگاه در شکل گیری تمدن نوین اسلامی است که رهبر فرزانه انقلاب در دیدار اخیر با روسای دانشگاه ها بر آن تاکید کرد.

* توجه به مسائل و کارفرهنگی صحیح در دانشگاه ها نیز باید همانگونه که رهبر معظم انقلاب انتظار و توقع دارد عملیاتی شود که دراین میان وظیفه مسئولان فرهنگی دراین مراکز علمی سنگین است.

*اجرای دقیق نقشه جامع علمی،توجه به کیفیت در آموزش عالی و پیگیری جدی ارتباط دانشگاه و صنعت را از دیگر نکات مهم سخنان رهبر معظم انقلاب عنوان کرد ،باتوجه به اینکه امروز بحث صنعت خودروسازی و بی کیفیتی آن مطرح می شود، باید تلاش شود تا بین دانشگاه و صنعت خودرو ارتباط تنگاتنگی برقرار شود.

*در کشور فرهنگ کتاب و کتابخوانی به دلایلی ازجمله تبلیغات کم و گرانی کتاب نهادینه نشده و سبب شده تا سرانه مطالعه بخصوص بین جوانان پایین باشد که یک هشدار جدی است.طبق آمارهای استخراج شده ۷۶ درصد جوانان کمتر از ۳۰ دقیقه مطالعه و بیشتر وقت خودرا در فضاهای مجازی اتلاف می کنند و این یک هشدار جدی به مسئولان و متولیان امر است.

حجت الاسلام حسن شیخی ؛ امام جمعه موقت برازجان

* با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با دانشگاهیان ،مقام معظم رهبری در این دیدار بر لزوم ارتقای سطح علمی کشور تأکید کردند و دانشگاه‌ها و جامعه علمی کشور باید نسبت به عملی کردن بیانات رهبر انقلاب اهتمام ورزند.

* گسترش فرهنگ اصیل اسلامی و دینی در جامعه باید مورد توجه و تأکید قرار گیرد و همه موظف هستند در این مسیر اهتمام ورزند.

*با تأکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی در جامعه ، برگزاری باشکوه مراسم اربعین باید در دستور کار قرار گیرد و از هیئت‌های مذهبی انتظار حضوری فعال و باشکوه داریم.

*با برنامه‌ریزی صورت گرفته، تجمع بزرگ اربعین حسینی در میدان شهید چمران مرکز شهر برازجان برگزار می‌شود که از مردم انتظار داریم مشارکت کنند.

*در ارتباط با شرکت مردم دشتستان در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی در کربلای معلی ، همه دوستداران اهل بیت(ع) که قصد تشرف به کربلا را دارند، باید از طریق مجاری قانونی و دفاتر حج و زیارت اقدام کنند.

*دشتستان بیشترین تعداد هیئت مذهبی را در سطح استان دارد و تمام هیئات مذهبی در ماه صفر برنامه عزاداری دارند.

*با برنامه‌ریزی صورت گرفته، ۲۰۰ هیئت مذهبی شناسنامه‌دار شهرستان دشتستان آمادگی کاملی برای برگزاری مراسمات عزاداری ماه صفر دارند.

حجت الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری ؛ امام جمعه دیلم

* تیم مذاکره کننده هسته ای بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب سربازان خط مقدم هستند و هدف آنان خدمت به نظام، انقلاب و مردم است.

* کشور ایران در مذاکرات هسته ای با رهنمودهای رهبر انقلاب، تدبیر رئیس جمهوری و زیرکی و کارآیی تیم دیپلماسی به پیروزی و سرانجام رسید.

* هدایت های روشنگرانه رهبر فرزانه انقلاب دست استکبار را نمایان کرد و نرمش قهرمانانه را به عنوان تجربه تاریخی انقلاب در مقابل مسئولان قرار دارد.

* با اشاره به دیدار اخیر رهبرمعظم انقلاب با روسای دانشگاه ها و مراکز و موسسه های آموزش عالی ، کار فرهنگی باید در راستای انقلاب و نظام باشد. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند کسی با شادی مردم مخالف نیست و بدین منظور زمینه شور و نشاط در جامعه براساس فرهنگ و ارزش و شئونات اسلامی باید ایجاد شود.

حجت‌الاسلام محمد گنجی ؛امام جمعه جم

*با اشاره به وضعیت نامطلوب بیماران کلیوی جم گفت: بیماران کلیوی شهرستان جم با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند و مسئولان باید بیماران کلیوی شهرستان را در یابند.

*بیماران کلیوی شهرستان جم با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند و مسئولان باید بیماران کلیوی شهرستان را دریابند.

*خسارت بزرگی است که یک ملت با کتاب و مطالعه مأنوس نباشد و باید کاری کنیم که جامعه به سمت مطالعه برود و به‌ویژه جوانان و نوجوانان باید با مطالعه و کتاب انس بگیرند.

*با اشاره به بارش باران رحمت الهی در شهرستان جم  و با انتقاد از هدر رفتن آب ، باید نسبت به مهار آب اهتمام ورزیم تا شاهد بهبود وضعیت منابع زیرزمینی باشیم.

* با اشاره به تلاش آمریکا برای ارتباط با ایران به چهار رویکرد اساسی این کشور در مواجهه با ملت ایران ،مجذوب‌سازی با کمک عناصر خودفروخته داخلی، قرار دادن کشور در تنگناهای اقتصادی ، تحریک قومیت‌ها و شورش‌ها و فتنه‌های داخلی و استخدام و به‌کارگیری عناصر و نفوذ در کشور از این رویکردهاست، البته دشمنان تاکنون جواب عکس گرفته‌اند.

حجت الاسلام سید عبدالهادی طالبی؛ امام جمعه دالکی

*وظیفه دولت و ملت این است که به جبهه مقاومت کمک کنند چرا چون که آنها در خط مقاومت اسلام هستند و برای پایداری اسلام دفاع می کنند.

*جامعه ای که در آن کتابخوانی وجود نداشته باشد این جامعه از نظر علمی پیشرفت چندانی ندارد.

*نفوذ،دشمن از تهدیدهای بزرگ امروز کشور می باشد که باید مسولان نظام هوشیار باشند و جلوی فتنه جدید استکبار را بگیرند.

*ازشهردار می خواهم که قولی که داده اند در رابطه با احداث مقبره شهدای گمنام آن را اجرایی نمایند.

*شهردار باید در جلساتی که مربوط به شهر هست شرکت کند چرا در بین مردم حضور پیدا نمی کند.

*مگر مردم دالکی با آقای شهردار قرارداد منعقد کرده اند که حتما وی باید شهردار دالکی باشند وقتی که نمی تواند برای شهر مفید باشداز این شهر برود.

*مردم تا کی باید متضرر کارهای سیاسی اعضای شورا و شهردار بشوند ، چرا باید بودجه شهرداری بدلیل کم کاری آقای شهردار برگشت بخورد.

*شورای شهر مقصر اصلی کم کاری شهردار می باشد چون که به وظیفه خود که نظارت می باشد عمل نمی کند.

حجت الاسلام زاهددوست ؛ امام جمعه دلوار

*مسولین باید به حوزه سلامت توجه بیشتری کنند و با ارائه آموزش و ارتقاء سطح آگاهی جامعه نسبت به پیشگیری و کنترل این بیماری ها اقدام کنند.مردم نیز باید با تغذیه سالم و پرهیز از مصرف بی رویه شیرینی جات و همچنین با تحرک و ورزش در پیشگیری از این بیماری ها توجه نمایند.

*در جامعه ديني بايد به مقوله مطالعه و انس جامعه با كتاب عنايت بيشتري شود و مطالعه روزانه و مستمر در برنامه هاي زندگي مردم قرار گيرد. پيشرفت همه جانبه يك جامعه در گرو ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني است. جوانان ما بهتر است بجاي هدر دادن وقت خود در فضاهاي مجازي و تماشاي برخي برنامه هاي ماهواره با كتاب مانوس شوند.

* با قدردانی از پاسداران مخلص انقلاب اسلامی بخاطر عملیات کشف شبکه های جاسوسی آمریکا،کسانی که در لباس رسانه و مطبوعات فعالیت می کردند اما برای آمریکا و غربی ها خوش خدمتی و جاسوسی میکردند و برای حضور رسمی آمریکا در کشور زمینه سازی می کردند. این اقدام عملیاتی بیانگر هوشیاری و اقتدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

* با اشاره به دیدار اخیر دانشگاهیان با رهبر معظم انقلاب ، باید عقب ماندگی های علمی ما در دوران قاجار و پهلوی با سرعت بخشیدن به رشد علمی جبران شود. رهبر انقلاب از برخی اقدامات مانند برگزاری کنسرت ها و اردوهای مختلط بنام کار فرهنگی انتقاد کرده‌اند که امیدوار مسولین مرتبط به دغدغه ها و توصیه های مشفقانه رهبر انقلاب توجه کنند و به دنبال تربیت انسان های مومن ، متخلق و انقلابی و بصیر باشند.

*برخی در داخل کشور در حالی که سر سفره انقلاب نشسته اند و همه داشته هایشان مدیون انقلاب و نظام اسلامی هستند امابدنبال مایوس و نامید کردن مردم و خصوصا جوانان از انقلاب و نظام اسلامی هستند وجه تعبیر رهبری معظم انقلاب در شرایطی که همه به قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه اذعان دارند افرادی در داخل بگویند ما کسی نیستیم و منزوی هستیم.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین