کد خبر: DT-24218
تعداد بازدید: 143بازدید
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۴
وی افزود : خبرنگاران وظیفه‌دارند که انتقاد دلسوزانه از جامعه داشته باشند و همراه و در کنار مردم از کاستی‌ها و آنچه کم‌کاری و غفلت مسئولان در جامعه بوده را منعکس کنند. اگر خبرنگاران در حرفه خبرنگاری تنها به کارهای انجام‌شده بپردازند در حق مردم کم‌لطفی کرده‌اند، لذا باید نگاه خبرنگار به امر خبر یک نگاه دلسوزانه و واقعی باشد.

آیین این هفته نماز جمعه در سراسر استان بوشهر با حضور مردم مومن و خداجو برگزار گردید.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ؛ امام جمعه بوشهر

*با تبریک روز خبرنگار به فعالان این عرصه ،سلامت و امانت در خبر رسانی ،حضوردر عرصه های سرنوشت ساز جهانی و جهاد رسانه ای در برابر تهاجم رسانه ای جهان استکبار سه عنصر مهم در حوزه خبرنگاری در ایران است .

*در زمینه جمع بندی مذاکرات هسته ای باید نخبگان ،اعضای شورای عالی امنیت ونمایندگان مجلس شورای اسلامی در فضای کارشناسی بر اساس حکمت،مصلحت و هدایت های راهبردی رهبری و خطوط قرمز که ایشان بیان کرده اند، موضوع را بررسی کنند.

* در حال حاضر که هنوز توافق نامه امضا نشده هیات های تجاری مختلف از سراسر دنیا به سمت ایران حرکت کرده اند.

* برخی از این هیات ها در زمان جنگ تحمیلی همکار و همراهی کننده رژیم عراق در مقابل ما بوده و برخی نیز کمک های نظامی و بمب های شیمیایی را به این کشور ارایه دادند. این کشورها بعد از فشار هسته ای بر ایران به دنبال فشار اقتصادی هستند و تنها راه نجات اقتصاد ایران، اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبری است.

* با تاکید بر اینکه اگر اقتصادخود را به اقتصاد غرب گره بزنیم مدیریت اقتصاد ما به دست آنها خواهد افتاد، باید شرایطی فراهم شود که اقتصاد داخلی در عرصه های مختلف قوی شده و به صورت زیر بنایی اقدام گردد. با تقویت اقتصاد داخلی باید از ورود بازار خارجی به کشور جلوگیری شود و به مرحله ای دست پیدا کنیم که کشورهای دیگراز ما کالا بخواهند.

*ایران یک کشور قدرتمند و دارای مواد اولیه مورد نیازدر همه زمینه ها است که باید با برنامه ریزی مسوولان مرتبط از این توانمندی ها استفاده شود.

* استان بوشهر همواره در تابستان بادو پدیده سخت قطعی آب و برق همراه بوده است که در این راستا مسوولین و مردم در کنار هم همیشه تلاش برای رفع ان داشته اند .

*این مشکلات نباید مانع جهادی عمل کردن مسوولان گردد و در زمان زمستان باید به فکر مشکلات فصل تابستان باشند .

* یکی دیگراز مشکلات مردم در فصل تابستان گرانی محصولات دریایی بوده که اقشار مختلف مردم آن را مطرح می کنند. بررسی مسوولان در این زمینه ضرورت داشته و باید با همکاری مردم نسبت به عرضه این محصولات نظارت شود تا شهروندان بتوانند به صورت عادلانه از این محصولات استفاده کنند.

*مذهب شیعه به نام امام جعفر صادق (ع) مزین بوده و از تمام مراکز مذهبی در استان انتظار می رود نسبت به تبیین و معرفی آن حضرت برنامه های متناسب برگزار کنند.

حجت الاسلام عبدالعلی بدری ؛ امام جمعه موقت گناوه

*خبر و اطلاع رسانی منصفانه و صادقانه جامعه را اصلاح و ترقی و توسعه می دهد که خبرنگاران باید به این اصول دقت و اهتمام جدی ورزند.

* خبرنگاران جایگاه خاص و مسوولیت و رسالت خطیری درجامعه برعهده دارند و این حرفه نه تنها برای آنان بلکه برای کل جامعه حساس و مهم است.

* خبرنگار باید در مسیری قلم بزند که سعادتمندی را برای جامعه خود به ارمغان آورد، اگر خبرنگاری خبرها را با صداقت و منصفانه اطلاع رسانی نکند جامعه دچار آسیب جدی خواهد شد.

*خبرنگاران در نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره در حرفه خود برای کشور مفید واقع شده اند، درحالیکه خبرنگاران کشورهای دیگر ازجمله اروپایی ها و منطقه تنها به نفع و حمایت استکبار گام برمی دارند.

*از آحاد جامعه خواست تا به رسانه های بیگانه که به نفع استکبار خبررسانی می کنند توجه نکنند زیراکه خیلی از دوستان نظام و انقلاب گول و فریب آنان را خوردند و عاقبت از نظام جدا و دست به کارهای ناشایست زدند.

* با اشاره بر توجه و زنده نگه داشتن فریضه امربه معروف و نهی از منکر در جامعه ، نباید این فریضه تنها در ماه رمضان و محرم محدود شود بلکه در تمام سال باید در زنده نگه داشتن آن اهمیت قایل شویم.

*مردم سرمایه نظام بعداز خداوند هستند و باید هرچه می توانیم به ملتی که همواره پشتیبان و وفادار به نظام بوده اند، خدمت رسانی کنیم.

حجت‌الاسلام علی زاهددوست ؛ امام جمعه دلوار

*خبرنگاران زبان گویای مردم در جامعه هستند و تمام اهتمام خود را معطوف خدمت به جامعه می‌کنند.شهید صارمی برای انجام رسالت خطیر خبرنگاری خود با روحیه انقلابی برای افشای چهره قبیح طالبان تلاش کرد و در افغانستان به شهادت رسید و با شهادتش پیام بزرگی به خبرنگاران ما داد.

*در این زمان رسالت خبرنگار خطیر و سنگین است، چراکه امروز استکبار جهانی با انواع حیله‌ها درصدد تسخیر افکار عمومی است و خبرنگار متعهد رسالتش بیدار کردن افکار عمومی و افشا کردن توطئه دشمنان است.

* رسالت جهاد دانشگاهی اقدام علمی و تولید علم به صورت حرکت جهادی است که باید همراه با تربیت دینی و اسلامی باشد.

* برجام را نه فتح‌الفتوح و توافق خوب مطلق است و نه هم کسی حق دارد آن را شبیه عهدنامه ترکمنچای بداند، بلکه برجام متن جمع‌بندی مذاکرات است که علی‌رغم نکات قوت و مثبت دارای یکسری نکات ضعف نیز است که رسالت مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی را خطیرتر می‌کند.

* در این شرایط حساس و سرنوشت ساز تاریخی، تعطیلی مجلس،  استراحت و هواخوری نمایندگان به صلاح کشور نیست، چراکه مردم توقع دارند در این شرایط همه وقت نمایندگان معطوف به این موضوع مهم باشد و نمایندگان از حقوق ملت در این عرصه شجاعانه دفاع کنند.

* احضار آمانو به مجلس سنای آمریکا شأن آژانس بین المللی انرژی اتمی را زیر سوال برده است زیرا آمانو وزیر دولت آمریکا نیست تا موظف باشد پاسخگوی مجلس این کشور باشد بلکه مدیرکل نهادی بین المللی است، اگر آمانو خودش را در برابر مجلس آمریکا موظف به پاسخگویی می‌داند باید موظف باشد به نمایندگان مجلس ایران هم پاسخگو باشد و انتظار داریم نمایندگان هم مطالبه گر این امر باشند.

* سخنان اخیر رییس جمهور آمریکا در دانشگاه امریکن و دامن زدن به ادعای کهنه و تاریخ مصرف گذشته و متهم کردن جمهوری اسلامی به ساخت بمب اتم نشان از خباثت آمریکاست چرا که همه مصیبت‌ها و گرفتاری‌های دنیا متاثر از سیاست‎های خباثت آلود خود آمریکاست .

* جنایت رژیم صهیونیستی در سوزاندن کودک چند ماهه فلسطینی نشان از اوج جنایت و خباثت صهیونیست‌ها است و اینگونه جنایات فجیع در٧٠ سال گذشته سابقه نداشته است.

* اعطای مجوز فعالیت به شبکه منفور بی بی سی در کشور بی خردانه و به دور از تدبیر است و مجلس باید جلوی این اقدام نابجای وزارت ارشاد را بگیرد و اجازه دهن کجی به ملت داده نشود. مواضع بی بی سی همیشه علیه نظام اسلامی خصمانه و بغض آلود بوده و سیاه نمایی علیه نظام جزء اقدامات همیشگی این شبکه منفور بوده، هرگز در انعکاس اخبار صداقت را رعایت نکرده و جمعیت میلیونی ملت ما در حماسه‌ها را چند ده نفری انعکاس داده حالا چطور در این شرایط حساس این شبکه مجوز فعالیت می‌گیرد و روزنامه‌های ٩ دی و کیهان که همواره مدافع ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده‌اند در همین ایام یکی توقیف و دیگری اخطار می‌گیرد.انتظار داریم دولت به شعار اعتدال خود به درستی عمل کند زیرا مهر سکوت زدن به دهان منتقدین افراط است نه اعتدال.

*در جلسه با معتمدین شهر دلوار مطالبه عمومی مردم احداث اسکله و موج شکن بود که از مسئولین امر خصوصاً استاندار درخواست می‌کنم به این مطالبه همگانی توجه کنند و با این اقدام عموم مردم را خرسند کنند.

حجت‌الاسلام محمد محمدی ؛ امام‌جمعه کاکی

* پس از ۱۲ سال مقاومت نظام اسلامی در نبرد دیپلماتیک در برابر زورگویی‏های استکبار جهانی در خصوص برنامه‏های هسته‌ای ایران و مذاکرات پر فراز و نشیب طی این مدت و به‏ویژه ۲۲ ماه اخیر، سرانجام منجر به نهایی شدن مذاکرات و جمع‏بندی متن مشترک پیرامون برنامه هسته‌ای، تحت عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (بر جام) شد که از آن می‏توان به‏عنوان مرحله جدیدی از فرآیند مسئله هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران نام برد.

* با این ‌حال این مرحله به معنای پایان زورآزمایی طرفین و حل‌ و فصل برنامه هسته‌ای نیست، زیرا بر اساس سند بر جام، مراحل اجرای توافق هسته‌ای دارای پنج مرحله است.

* روز نهایی شدن توافق که در حال حاضر سپری‌شده و در عین ‌حال واجد اثر نیست نیاز به تصویب و پذیرش پایتخت‏های کشورهای مذاکره‏کننده دارد.

*روز تصویب یا پذیرش که مرحله دوم را تشکیل می‌دهد سند بر جام برای این مرحله ۹۰ روز پیش‌بینی کرده است، در این مدت برجام همچنان واجد اثر نیست و در این دوره طرفین بر جام، ترتیبات و تمهیدات لازم را برای اجرای تعهداتشان طبق بر جام اتخاذ خواهند کرد.

* یکی از مراحل دوره اجرا است که در این مرحله طرفین تعهدات خود را بر اساس بر جام اجرا خواهند کرد.

* زمان انتقال که یکی دیگر از این مراحل است این مرحله پس از هشت سال یا زمانی که مدیرکل آژانس گزارشی را منتشر و اعلام کند که استفاده از مواد هسته‌ای در ایران در فعالیت‏های صلح‏آمیز باقی خواهد ماند، آغاز می‏شود.

*روز انتقال نیز یکی دیگر از مراحل است که ایران پروتکل الحاقی را تصویب و طرف‏های دیگر، مابقی تعهدات خود را انجام خواهند داد.

*در مرحله پایان اعتبار قطعنامه شورای امنیت اعلام و این شورا دیگر به موضوع برنامه هسته‌ای ایران رسیدگی نخواهد کرد و اتحادیه اروپا نیز همه مفاد باقیمانده آیین‌نامه اجرایی و تصمیم شورای اتحادیه اروپایی را لغو خواهد کرد.

* همان‏طور که ملاحظه شد مراحل فوق بیانگر این نکته است که موضوع هسته‌ای ایران همچنان در دستور کار قرار داشته و در هر مرحله ممکن است با چالش‏هایی روبه‏رو گردد و با این ‌وجود، مهم‏ترین پرسشی که برای افکار عمومی در این مقطع مطرح بوده، این است که چگونه باید با این موضوع روبه‏رو شد که از رهگذر آن منافع و مصالح ملی جمهوری اسلامی ایران تأمین گردد؟

*به‌عبارت‌ دیگر باید رویکرد جمهوری اسلامی و دولت در برابر این هجوم و استقبال بی‏سابقه، نه رویکرد منفعل بلکه یک رویکرد فعال و پیشرو و با ابتکار عمل و محاسبه تمامی جوانب موضوع باشد.

* آقای روحانی شعار اصلی‏ اش این بود که چرخ کارخانه ‏ها و چرخ تولید هم باید بچرخد، اصلی‏ ترین حرف اقتصاد مقاومتی هم همین است.

*روز خبرنگار یاد خاطره شهید صارمی سفیر آگاهی انقلاب و همه شهدای خبرنگار و خبرنگاران صدیق را گرامی می‌دارم و به ارواح طیبه همه شهدا درود می‌فرستم.خبرنگاران به رسالت خود یعنی روشنگری عالمانه و با بصیرت توجه و روح امیدواری را تقویت کنند، آهنگ همدلی وهم‌زبانی را زمزمه و با استقلال بدون وابستگی مسیر پرتلاطم و مسئولیت خطیر خود را طی کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عیسی راستگو ؛ امام‌جمعه شهراهرم

* خبرنگاران وظیفه‌دارند که انتقاد دلسوزانه از جامعه داشته باشند و همراه و در کنار مردم از کاستی‌ها و آنچه کم‌کاری و غفلت مسئولان در جامعه بوده را منعکس کنند.

* در آستانه شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق(ع) قرار داریم که در این روز شهرستان تنگستان شاهد حضور دو کبوتر خونین بال و دو شهید گمنام دفاع مقدس در شهر آباد جهت به خاک‌سپاری خواهد بود.

*با اشاره به ۱۷ مرداد و شهادت دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران و خبرنگار خبرگزاری ایرنا در افغانستان که به‌روز خبرنگار در تقویم ایران اسلامی به ثبت رسیده است،امروز عصر حاضر را عصر ارتباطات می‌خوانند عصری که دسترسی به اطلاعات و اخبار نسبت به گذشته بسیار آسان شده است.

* در تمام عرصه‌های ملی و بین‌المللی نقش خبرنگاران امروزه به‌ وضوح و آشکار دیده می‌شود و خبرنگار امروز جزء لاینفک جامعه تبدیل‌شده است. خبرنگاران علاوه بر اینکه اخبار و وقایع را به‌درستی به مردم انعکاس و اطلاع‌رسانی می‌کنند باید اصل امانت‌داری را در خبر لحاظ و رعایت کنند.

* خبرنگاران وظیفه‌دارند که انتقاد دلسوزانه از جامعه داشته باشند و همراه  و در کنار مردم از کاستی‌ها و آنچه کم‌کاری و غفلت مسئولان در جامعه بوده را منعکس کنند. اگر خبرنگاران در حرفه خبرنگاری تنها به کارهای انجام‌شده بپردازند در حق مردم کم‌لطفی کرده‌اند، لذا باید نگاه خبرنگار به امر خبر یک نگاه دلسوزانه و واقعی باشد.

*یکی از رویدادهای مهم و تأثیرگذار در تاریخ تحولات سیاسی کشور صدور فرمان مشروطیت است که ریشه اصلی مشروطه و مشروطه‌خواهی و اعتراضات مردم به شاهان قاجار بود.

* با اشاره به نحوه تشکیل مجلس سنای ملی و فرمان تشکیل آن توسط مظفرالدین شاه ، در استان بوشهر فردی که رهبری مشروطه خواهان را بر عهده داشت آیت سید مرتضی علم الهدی اهرمی بود که شاگرد آیت مجتهد خراسانی بود.

* علم الهدی تنها کسی بود که توانست در استان بوشهر با همکاری خوانین تنگستان و دشتی حکومت بوشهر را شکست دهد و امورات آنجا را به دست گیرد. در زمینهٔ برگزاری بزرگداشت یاد و نام علم الهدای اهرمی در سالروز مشروطه در تنگستان کوتاهی شده است.

حجت‌الاسلام  سید حسین رکنی حسینی ؛ امام‌جمعه بردخون

*خبرنگاران همواره زبان گویای مردم هستند و جایگاه بسیار ارزشمند و تأثیرگذاری در جامعه دارند زیرا نقش ویژه‌ای در انعکاس مشکلات، کمبودها و مطالبات مردم ایفاء می‌کنند.

* مشکل اسکله خورخان بارها توسط خبرنگاران منعکس‌شده و هنوز به‌صورت عملی تحقق‌نیافته و باوجود مشکل اعتباری معلوم نیست چه سرانجامی خواهد داشت اما خبرنگاران وظیفه خود را در این زمینه انجام داده‌اند.

* همزمان با سراسر کشور ۲۰مرداد مصادف با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) شاهد تشییع  باشکوه شهدای گمنام در بردخون هستیم که امیدواریم مردم باشکوه و گسترده در مراسم استقبال، وداع  و تشییع شهدای گمنام در شهر بردخون حضور پیدا کنند.

* استقلال، عزت و اقتدار ما مدیون شهدایی است که با دستان بسته و زنده به زیرخاک مدفون شدند و عزیزانشان چشم‌به‌راه آنان بودند و اینک پس از سال‌ها گمنام و غریب به شهر ما می‌آیند.

*دست از جناح‌بندی‌ها  برداریم و همچون شهدا در خط  ولایت و رهبری باشیم و بدانیم که انقلاب اسلامی با رهبری حضرت امام خمینی (ره) و اتحاد و وحدت مردم به پیروزی رسید.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح؛ امام‌جمعه خورموج

*حضرت امام (ره) در مسائل علمی، اقتصادی، عمرانی و سازندگی کشور از عنوان مقدس جهاد استفاده کردند که تلاش و تحرک بیشتری در میان مردم و مسئولین وجود داشته باشد.

* امام خمینی (ره) جهاد سازندگی را برای ساخت‌وساز روستاها و مناطق مردم کشور تأسیس کردند و بسیج سازندگی را تشکیل دادند که دارای تفکر جهادی است تا مأموریت‌ها با شتاب بیشتری صورت گیرد و در حوزه علم و فناوری نیز مجموعه‌ای را به نام جهاد دانشگاهی تشکیل دادند.

*رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ شهرستان دشتی در شأن و منزلت جوانان این شهرستان نیست و جوانان شهرستان مشکلی از جهت استعداد ندارند و مسئولین آموزش‌وپرورش و اولیاء بدانند موفقیت جوانان در رقم زیر ۱۰۰۰ نسبت به جمعیت شهرستان رقمی پایین است. هر آنچه باعث می‌شود ما را از مطالعه، تحقیق و کلاس درس بازدارد باید کنار گذاشته شود.

* ضمن گرامیداشت ۱۷ مراد سالروز شهادت دیپلمات‌های ایرانی و شهید صارمی و روز خبرنگار ، از انعکاس اخبار مربوط به شهرستان دشتی در صداوسیما، خبرگزاری‌ها و سایر شبکه‌های خبری تقدیر و تشکر می‌کنیم.

*یکی از راه‌هایی که مسئولین می‌توانند با آن تصمیم سازی و تصمیم‌گیری و مسائل و مشکلات مردم را پیگیری کنند انعکاس اخبار واقعی در سطح شهرستان است.

* چالش‌هایی که در سطح شهرستان وجود دارد باید مرتب منعکس شود ممکن است، مسئولین به برخی موضوعات در شهرستان‌ها دسترسی نداشته باشند که این اقدام می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها به نفع مردم شهرستان دشتی مؤثر واقع شود.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ؛ امام جمعه عسلویه

*۱۷ مرداد مصادف با شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار هست که ادای احترام دارم خدمت همه شهدای رسانه و این روز را خدمت همه خبرنگاران عزیز تبریک گفته و برای این عزیزان در زمینه رسالت خبرنگاری و‌ آگاهی بخشی به جامعه آرزوی توفیق دارم.

*حضرت امام (ره) می‌فرماید خبرنگار و‌ کسانی که در رسانه‌ها کار می‌کنند مربی جامعه هستند و‌ می‌توانند مردم را هدایت کنند.

*در بحث مذاکرات اگر پیروزی حاصل شده این پیروزی متعلق به ملت، رهبری و همه آحاد جامعه است و متعلق به گروه یا جناح یا دولت خاصی نیست.نباید فرصت طلبی کنند و استفاده جناحی ببرند، ملت بیدار است.

* شعار مرگ بر آمریکا از اصول اساسی انقلاب است و کسانی هستند که می‌خواهند این شعار مرگ بر آمریکا را نفی کنند و بدانند ملت با آنها نیست.

* بعضی‌ها شورای نگهبان را متهم می‌کنند و تاکید حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بر این هست که بود و نبود انقلاب وابسته به شورای نگهبان است.

*نباید این رکن مهم در نظام را تضعیف کنند و یا به روستائیان توهین کنند و آنها را انقلابی ندانند انقلاب متعلق به همه هست بعضی‌ها دارند به کجا می‌روند و چه حرکاتی می‌کنند؛ حرفهایی می‌زنند که سخن دشمن است.

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری ؛ امام جمعه دیلم

* خبرنگاران در عرصه جامعه و نظام اسلامی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.در فضای مجازی و رسانه‌ها نباید خبرهای کذب منتشر شود، باید در فضاهای مجازی حق و حقوق مردم رعایت شود.: آن چیزی که سبب تشویش افکار عمومی و اخلال در نظم و انضباط جامعه می‌شود، نباید در فضاهای مجازی منتشر کرد.

*اگر تولیدات و صنایع داخلی کوچک تقویت شود آثار و برکات مهمی در راستای اقتصاد مقاومتی در پی دارد.کاهش واردات کالاهای خارجی، تقویت بنگاه‌های دانش بنیان کوچک عواملی هستند که می‌تواند سبب تقویت تولیدات داخلی شود.

* با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ ،این مهم سبب حفظ حقوق هسته‌ای ایران در عرصه بین‌الملل، لغو تحریم‌ها، تداوم تحقیق و توسعه هسته‌ای، لغو شش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، لغو تعلیق فعالیت‌های بانکی، مالی، تجاری و نفتی شد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین