کد خبر: DT-41069
تعداد بازدید: 113بازدید
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۴
وی افزود : موضع شجاعانه آیت‌الله صفایی در برابر استکبار باعث ناراحتی بعضی‌ها شده است ، در بین سخنرانی سردار قاسمی یکی از دلاوران با غیرت و انقلابی به نمایندگی از مردم ولایتمدار بوشهر فریاد زد و گفت "سلام ما را به آقا برسانید که تا مردم استان زنده‌اند کسی حق ندارد خلاف رهبری سخن بگوید".

آخرین آیین نماز جمعه سال ۹۴ با حضور گسترده مردم متدین و ولایتمدار استان بوشهر برگزار گردید.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوش ؛ امام‌جمعه بوشهر

*حوزه های علمیه باید همچنان انقلابی بمانند و اندیشه، تدبیر و برنامه ریزی دقیق در این راستا ضروری است.

*با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع طلاب حوزه علمیه قم ، این حوزه  سرچشمه رود خروشان انقلاب هستند و انقلاب اسلامی از این حوزه ها آغاز و به تمام جغرافیای ایران و به فضاهای مهم سرایت کرد.

*به همین دلیل حوزه های علمیه به عنوان سرچشمه فیاض باید انقلابی باقی بماند و کوچکترین خللی درآن به وجود نیاید. زدودن روح انقلابی از حوزه های علمیه در این شرایط حساس از اندیشه های جهان استکبار است به همین دلیل رهبر معظم انقلاب بر انقلابی ماندن حوزه ها تاکید دارند.

*تمام ایران زیرپوشش روحانیت و حوزه های علمیه است ، اگر حوزه های علمیه که مرکز تولید، تربیت و پرورش روحانیت است روح انقلابی نداشته باشند روحانیت، نظام و ممکلت دچار آسیب و تحریف می شود.

*مردم به روحانیت اعتماد دارند این درحالی است که برخی به صراحت و غیرمستقیم انقلاب را تضعیف می کنند. حوزه علمیه ای مطلوب ساحت امام زمان (عج) است که حافظ ارزشهای مکتب اهل بیت، انقلاب و خون شهدا باشد. تبلیغ، تولید علم، دفاع از انقلاب، خط امام (ره)، رهبر معظم انقلاب، استکبار ستیزی و انقلابی بودن از ویژگیهای حوزه های علمیه است.

* بزرگترین دشمن مکتب اهل بیت (ع) استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است که مسئولان حوزه های علمیه باید روحیه انقلابی و استکبار ستیزی را در حوزه ها ارتقا دهند.

*با گرامیداشت ۲۹ اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت، ملی شدن صنعت نفت با همت نیروهای سیاسی و مذهبی در آن زمان کاری بزرگ و مهم در مقابل سیاستهای غارتگرانه استعماربود.با حذف نیروهای مذهبی بعد از مدتی آمریکا این ثروت خدادادی را به یغما برد.

* در عرصه اقتصاد مقاومتی با نگاه علمی در حوزه انرژی باید گام برداریم و فروش نفت خام کار درستی نیست. نفت را باید با فناوری نوین به محصولات دانش بنیان تبدیل و به دنبال آن صنایع پایین دستی را توسعه داد. همچنین آموزش و تربیت جوانان متناسب با رشته های مورد نیاز در بخش صنعت نفت نیز ضروری است.

* مسئولان نظام و استان با توجه به به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی، با مهار تورم در جامعه در راستای برطرف کردن مشکل بیکاری جوانان گام بردارند.

*مسئولان به وعده های خود در مقابل مردم عمل کنند،مسئولان استان به نخبگان و در راستای تقویت فرهنگ دینی به هیاتهای مذهبی توجه لازم را داشته باشند.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو ؛ امام جمعه اهرم

*شهرستان تنگستان دارای مناطق گردشگری متعددی بوده که متأسفانه هنوز نقاط گردشگری این شهرستان شناسانده نشده است.

*از همه هیئت‌ها، همه بانیان مساجد و حسینیه‌ها که در برگزاری ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) که متفاوت و با شکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

* همایش بین‌المللی بوشهر دو قرن مبارزه با استکبار و استعمار امسال در کنار قبرستان متجاوزان انگلیسی در شهر بوشهر برگزار شد که دست‌اندرکاران مورد ستایش قرار می‌گیرند.

*از مسئولان استان می خواهم در سال آینده در کنار دژ مستحکم مبارزه با استعمار انگلیس کلات شهر اهرم همایش یاد شده برگزار شود.

* قطعاً ما شاهد سفر مهمانان از سراسر کشور به استان و شهرستان تنگستان و شهر اهرم خواهیم بود که امیدواریم هم مردم و هم مسئولان میزبان خوبی برای مهمانان باشند.

حجت الاسلام حسن مصلح ؛ امام جمعه برازجان

* در مبارزه با رژیم ستمشاهی فعالیت طلبه ها فراگیر بود و بعنوان حلقه ارتباط بین مرجعیت و مردم در جامعه شناخته می شدند.

* اگر حوزه علمیه قم نبود حرکت امام (ره) به موفقیت نمی رسید. هرچند امروز طرح ها و انگیزه هایی برای انقلاب زدایی از حوزه انجام شده است ولی باید حوزه علمیه همچنان انقلابی بماند.

*نهضت ملی شدن نفت نمونه ای از استعمارستیزی ملت ایران است. ملت بیدار ایران اسلامی همواره به رهبری روحانیت از حقوق خود در مقابل بیگانگان دفاع می کند.

* پرهیز از ریختن زباله در طبیعت، احترام به اموال دیگران، پرهیز از حرمت شکنی در معاشرت ها، پرهیز از ورود به مجالس گناه، مراعات اصول راهنمایی و رانندگی در مسیر و استفاده از مظاهر طبیعت را مورد تاکید قرار داد.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی ؛ امام جمعه گناوه

*سال ۱۳۹۴ با همه فراز و نشیبها، سال نسبتا موفقی برای کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

*حضور پرشور و موثر مردم در صحنه های مختلف از جمله راهپیمایی ۲۲ بهمن، انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال جاری برای نظام وملت نمایش اقتدار وعظمت است.

*توفیق دولتمردان در کارزار برجام که با رهنمودهای بسیار کارگشای رهبر معظم انقلاب حاصل شد، برگ موفقیت دیگری است که در سال ۱۳۹۴ به دست آمد و دنیا حق مسلم جمهوری اسلامی ایران در مساله هسته ای را به رسمیت شناخت.

* با وجود برخی تلاشها برای انقلاب زدایی ازحوزه علمیه ولی این پایگاه همچنان مقدس و مهد انقلاب می ماند.

*ضمن تبریک حلول سال نو از همه مردم خواست با ارزیابی عملکرد خود در سالجاری برای سال ۱۳۹۵ صفحه جدیدی از نحوه تعامل با بستگان وخانواده، پایبندی به ارزشهاو مبانی دینی، زدودن کدورت ها، کمک به محتاجان و همسویی با جامعه باز کنند.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ؛ امام جمعه عسلویه

*مجلس خبرگان مهم‌ترین جایی است که باید به وظایف خود عمل کند و متوجه وظایف خود باشد که وظیفه مهم تعیین رهبر آینده است، رهبری عزیز و حکیم ان‌شاءالله سایه‌اش بر سر مستدام باشد و نیاز به تعیین رهبر نباشد ان‌شاءالله وجود پربرکت ایشان از همه بلیات محفوظ باشد.

* دشمن در دو موضع برای نفوذ تلاش می‌کند که شامل مردم و مسئولین است. آمریکا و استکبار به جد دنبال نفوذ هستند، نیاز ندارند از انگلیس یا آمریکا آدم بیاورند بعضی از همین آدم‌ها در داخل نوکرهایی برای انگلیس و آمریکا هستند.

*با گرامیداشت ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت ، یاد همه کسانی که برای استقلال و ملی شدن این صنعت زحمت کشیدند را گرامی می‌داریم.

*همایش بین‌المللی دو قرن مقاومت مردم بوشهر در برابر روباه پیر انگلیس در بندر بوشهر برگزار شد که این همایش به تدبیر نماینده ولی فقیه در بوشهر به نحو شایسته‌ای صورت گرفت.

*موضع شجاعانه آیت‌الله صفایی در برابر استکبار باعث ناراحتی بعضی‌ها شده است ، در بین سخنرانی سردار قاسمی یکی از دلاوران با غیرت و انقلابی به نمایندگی از مردم ولایتمدار بوشهر فریاد زد و گفت “سلام ما را به آقا برسانید که تا مردم استان زنده‌اند کسی حق ندارد خلاف رهبری سخن بگوید”.

*بیاییم در کنار خانه تکانی منازل، خانه تکانی دل هم بکنیم و به فکر دیگران هم باشیم و در این عید نگاهی هم به زندگی فقرا داشته باشیم و به کسانی که وضع مالی مناسبی ندارند کمک کنیم.

* در جلسه شورای فرهنگ عمومی تصویب شد که در تمام جلسات و مراسمات اعم از مذهبی، سیاسی، ملی و عروسی و… نباید کارهای ناشایست انجام گیرد و صدای بلندگوها مزاحمت برای مردم نداشته باشد.

*از مسئولان ذیربط انتظار داریم که در این زمینه نظارت جدی داشته باشند، ما مخالف شادی نیستیم اما نباید برخی تا نزدیک نماز صبح باعث سلب آسایش و آرامش مردم شوند.
انتقاد شدید از عملکرد دولت

*در مورد برجام سخن گفتند، شادی و پایکوبی کردند، ولی چه شد و چه اتفاقی افتاد، آمریکایی‌ها به حداقل تعهدات خود عمل کردند، شما همه تعهدات را انجام دادید و همه چیز جمع کرده و سیمان گرفتید. انرژی هسته‌ای حق مسلم مردم بود، سئوال مردم این است که چرا گرهی از زندگی مردم باز نشد، تازه اگر تعهدات‌شان را انجام می‌دادند هم گرهی از زندگی مردم باز نمی‌شد.

* از رئیس جمهور می‌خواهیم روشن و واضح بگویند چرا بعضی شعارها تحقق نیافت، حرف‌های ضد و نقیض چرا می‌زنید چرا سعه صدر ندارید و انتقاد نمی‌پذیرید.

* شما قبل از اینکه رئیس جمهور باشید یک عالم دینی هستید، عالم باید سعه صدر و بردباری داشته باشد ولی شما در تریبون به منتقدین حمله می‌کنید که اینها به ضرر شماست. به انتقادات درست جواب دهید، ملت ما بیدار و هوشیار است، خوب تحلیل می‌کند و شما نباید رای مردم را مصادره کنید. خیلی از افراد اطراف شما دلسوز شما نیستند، شما شخص دوم مملکت هستید باید مراقب باشید.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح ؛ امام جمعه خورموج

* ملی شدن صنعت نفت با تلاش آیت الله کاشانی و دکتر مصدق مورد توجه قرار گرفت و این انرژی مهم کشور از چنگال انگلیس خارج شد.

* عربستان سعودی با اهداف جنایتکارانه خود در راستای تحقق سیاست‌های استکبار جهانی لطمه‌ای بزرگ به کشورهای تولید کننده نفت در منطقه آسیا وارد کرده که مشکلات مهم اقتصادی گریبانگیر این کشورها شده است.

وی با تأکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی در عرصه انرژی نفت خام گفت: خارج شدن اقتصاد از وابستگی به نفت سبب اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی می‌شود که اکنون کلید این مهم در بودجه امسال گنجانده شده است.

*آمریکا به‌بهانه مبارزه به تروریسم این حمله را آغاز و مشکلاتی برای مردم مظلوم عراق ایجاد کرد.

*رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان حوزه علمیه قم نقش تأثیرگذار حوزه‌ها در عرصه‌های مختلف تبیین و بر توجه به انقلاب ماندن و انقلابی عمل کردن تأکید کردند.

حسینی بوشهری ؛ امام جمعه دیلم

*دولت در سال ۱۳۹۴ سه کار بزرگ و اساسی در کشور انجام داد، موفقیت هسته‌ای در مذاکرات گروه ۱+۵، برگزاری انتخابات باشکوه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و تحقق شعار امسال مبنی بر همدلی و همزبانی ملت و دولت از جمله سه کار مهم دولت در سال ۱۳۹۴ بود.

*توسعه طرح‌های حوزه سلامت از دیگر طرح‌های موفقیت آمیز در سال ۹۴ است. طرح‌های ورزشی و توسعه فضاهای ورزشی، برداشتن تحریم‌های علیه ملت ایران و توسعه طرح‌های عمرانی و فرهنگی در عرصه‌های مختلف از دیگر موفقیت‌های دولت است.

*شهرستان دیلم به‌سبب داشتن ظرفیت‌های لازم هرساله پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی در ایام نوروز است که برای رفاه این گردشگران ارائه خدمات مطلوب به آنان باید در اولویت کار مسئولان ذی‌ربط قرار بگیرد.

*شهرستان دیلم از امن‌ترین نقاط است که برای رفاه حال گردشگران باید در ارتقای امنیت محل اسکان گردشگران بیشتر تلاش شود.

*باید برای جلوگیری از نفوذ دشمن در حوزه‌های علمیه منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ارتقای روحیه انقلاب و انقلابی عمل کردن در این حوزه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

نفوذ به حوزه‌های علمیه بدان معنی است که طلاب نسبت به مسائل سیاسی و فرهنگی کشور و انقلاب بی‌توجه باشند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین