کد خبر: DT-44493
تعداد بازدید: 40بازدید
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۵
وی افزود : تا سال 96 خیلی وقت داریم و روند درستی نیست که برخی از الان شروع کرده‌اند و تشکیک می‌کنند و می‌گویند نتیجه انتخابات معلوم است و اگر دست‌های پشت پرده وارد نشوند تغییر نخواهد کرد. این مملکت قانون دارد چه چیزی معلوم است؟ این چه حرفی است که می‌زنید؟ چرا پروژه‌ فتنه را کلید زده‌اید و دل مردم را خالی می‌کنید؟

آیین پرصلابت و دشمن شکن نماز جمعه در سراسر استان بوشهر با حضور مردم مومن و خداجو برگزار گردید.

حجت الاسلام حسین دشتی ؛ امام جمعه موقت بوشهر

* امام خمینی (ره) استکبار ستیز بود و برای مبارزه در این زمینه استثنایی قائل نبود. امام راحل عارف درون میدان، جامعه، زندان و تبعید بود.امام راحل مرد آزاده ای بود که مستضعفان عالم وی را امید خویش می دانستند.

*هدف بنیانگذار انقلاب اسلامی از تشکیل حکومت اسلامی تنها نجات امت اسلام نبود بلکه هدف امام نجات همه مستضعفان عالم بود.امام خمینی (ره) فقیهی عالم، فیلسوفی بزرگ و عارفی فرزانه در عرفان علمی و نظری و دارای آرمانهای بلندی برای تشکیل حکومت اسلامی بود در حالی که هیچ کدام از بزرگان در فکر تشکیل حکومت اسلامی نبودند.

* امام خمینی (ره) پیشوایی بود که عمر خود را وقف انقلاب کرد و نقطه عطفی در تاریخ بشریت ایجاد و همه مستضفعان را نسبت به آینده امیدوار کرد.

*اگر شیعه امروز در جهان بردی دارد به خاطر حضور و اندیشه های امام راحل است، با به ثمر نشستن انقلاب اسلامی در ایران نور امید در دل مستضعفان جهان ایجاد شد. نیاز امروز جامعه نیز زنده نگهداشتن خط و مسیر امام راحل و گام برداشتن در آن مسیر است.

*امام خامنه‌ای نیز امروز نعمتی الهی برای ملت ایران است و با تدبیر و شجاعت امروز توانسته کشتی انقلاب را هدایت کند و امیدواریم با عمر طولانی همچنان پرچم انقلاب را به دست بگیرند.

* ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و نقطه شروع انقلاب است.
وی برضرورت قرآن خوانی و تقویت فضای معنوی و مبارزه با مظاهری که منافات با ماه مبارک رمضان دارد تاکید کرد.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو ؛ امام جمعه اهرم

* وحدت و اتحاد میان اقشار مختلف جامعه از دیگر ویژگی‌های است که در اندیشه سیاسی امام (ره) وجود دارد.در میان رهبران الهی حضرت امام خمینی(ره) شخصیت بزرگی است که از ویژگی‌های بلند انسانی کم‌نظیر و اعجاب‌انگیز است.

*امام خمینی(ره) در بعد علمی فیلسوف، فقیه ادیب، مفسر، شاعر و متکلمی بزرگ بودند.امام(ره) در بعد معنوی عبد صالح خدا و موفقیت امام(ره) در عبودیت و اخلاص آن بزرگ مرد است.امام(ره) در عین حالی که عارفی بزرگ، سیاستمدار قرن و در اوج مبارزات سیاسی بود، هیچ‌گاه در بعد روحانی و معنوی او تغییری ایجاد نشد.

* امام(ره) یک تفکر و یک اندیشه سیاسی جدید به دنیا دیکته کرده و چهره اسلام را به بهترین شیوه معرفی کردند.برجسته‌ترین ویژگی و اندیشه در بعد سیاسی امام(ره) این است که دین و سیاست هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شوند.

*تفکر سکولاریسم در غرب دیکته شد و در واقع دین و مذهب را به کلیسا بردند و گفتند سیاست از دین جداست، اما امام(ره) این سیاست را کاملاً اشتباه و غلط دانستند. امام(ره) از جمله علمایی است که معتقد بودند زمینه حکومت جهانی مهدی(عج) باید فراهم شود.از نظر امام(ره) هدف اصلی حکومت اسلامی رسیدن به عدالت اجتماعی است زیرا حکومت ابزاری برای تحقق عدالت و معنوی است.

* دیگر اندیشه امام(ره) آزادی است زیرا امام(ره) آزادی را از حقوق ابتدایی مردم می‌داند تا جایی که به مصالح کشور صدمه‌ای وارد نشود، نباید آزادی مردم محدود شود.از ویژگی سیاسی حضرت امام(ره) استقلال بود که در تمام زمینه‌ها عدم وابستگی، دخالت اجانب و قطع نفوذ بیگانگان باید وجود داشته باشد.

*وحدت و اتحاد میان اقشار مختلف جامعه از دیگر ویژگی‌های است که در اندیشه سیاسی امام(ره) وجود دارد.تمسک به گذشته افراد هنگامی قابل قبول است که حالی فعلی آنها مقابل گذشته آنها قرار نگیرد ممکن است زمان امام(ره) کسانی در خط و مبارزات امام(ره) همراه و در زندان بودند اما الآن خط فکری آن‌ها از گفتمان امام جدا شده که اگر زمان فعلی افراد متفاوت از زمان گذشته آن‌ها باشد ارزشی ندارد.

* پس از رحلت امام(ره) همه مردم نگران بودند موضوع رهبری و جانشین امام(ره) چه خواهد شد، اما خبرگان ملت انتخاب سرنوشت سازی انجام دادند و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را به رهبری انتخاب کردند.

حجت‌الاسلام علی زاهددوست ؛ امام جمعه دلوار

* امام (ره) همواره بر قدرت معنوی و سلاح ایمان تکیه داشتند و با شعار نه شرقی و نه غربی راه و مسیر خود را برای دنیا مشخص کردند.

* امام راحل قبل از اینکه یک روحانی و عالم دینی و یا یک سیاستمدار باشد یک عبد صالح خداوند بود و در تمام لحظه‌های زندگی تنها به قدرت الهی تکیه داشتند و برای او هیچ چیز جز رضایت الهی اهمیت نداشت.

*ایشان در اوج تعصب و غیرت دینی بودند تا جایی که در مسائل شخصی خود وجودش سرشار از گذشت بود اما تحمل کوچک‌ترین اهانتی به دین و ارزش‌های دینی را نداشتند و با قاطعیت موضع‌گیری و برخورد می‌کردند.امام(ره) همواره منادی وحدت بودند و در باور ایشان مسئله وحدت و یکپارچگی ملت ایران و امت اسلام  جایگاه ویژه‌ای داشت.

*مبارزه دائمی با استکبار از دیگر  ویژگی‌های برجسته امام راحل بود. امروز برخی رفع مشکلات کشور را در گرو تکیه‌بر قدرت‌های بزرگ و خصوصاً آمریکا می‌دانند در حالی که نظر امام راحل اینگونه نبود بلکه ایشان همواره بر قدرت معنوی و سلاح ایمان تکیه داشتند و با شعار نه شرقی و نه غربی راه و مسیر خود را برای دنیا مشخص کردند.

* امام خمینی(ره) در راه و هدفی که برای خود منظور فرموده بودند خستگی‌ناپذیر بودند و برای تحقق انقلاب اسلامی همه سختی‌ها و مرارت‌ها را به جان خریدند.

*حضرت امام(ره) شاگرد ممتاز مدرسه سید الشهداء است لذا همانگونه که امام حسین (ع) رفاه، آسایش و حتی جان خود و نزدیکانش را داد و نه‌تنها زیر بار ذلت دشمن نرفت و دست دوستی به‌سوی استکبار دراز نکرد بلکه با عزت و اقتدار در مقابل استکبار ایستادگی کرد امام (ره) هم در لحظه لحظه عمر شریفش باوجود همه سختی‌ها، تبعیدها و مرارت‌ها به مقابله با استکبار پرداختند و هرگز زیر بار ذلت و دوستی با یزید زمان نرفتند.

* در اوج اندوه و ماتم از دست دادن امام عزیزمان، خبرگان ملت با عمل به وظیفه الهی و انقلابی خود و با انتخاب خود مرهمی بر دل‌های داغدار گذاشتند. امروز بعد از ۲۷ سال بیش از پیش درایت، هوشمندی و شایستگی این موهبت الهی برای ملت ما و مردم جهان اثبات شده است.

* معتقدیم همچنان که رهبری امام(ره) از همان ابتدا لطف و عنایت خداوند به ملت ایران بوده انتخاب خلف شایسته ایشان حضرت امام خامنه‌ای نیز در تداوم اعجاز، لطف و عنایت الهی به ملت قدرشناس ایران اسلامی بوده است.

* امروز وظیفه همه ما شکرگزاری از نعمت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه است چرا که شدائد و سختی‌ها همواره ولایت فقیه و رهبری حافظ این  انقلاب و نظام اسلامی بوده است.

*با این قیام خونین شالوده اصلی انقلاب اسلامی پی‌ریزی شد و ملت ایران در تحقق خواسته‌ها و رسیدن به اهداف خود مصمم‌تر شد و با اراده‌ای راسخ و تکیه به ستون مستحکم ولایت فقیه و فرمان‌پذیری از امام و رهبر خود توانستند ۱۵ سال بعد انقلاب اسلامی را به ثمر برسانند و از نعمت استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی متنعم شوند.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم سعیدی ؛امام جمعه آبدان

* این واقعه بزرگ قلب همه مؤمنان را داغدار کرد، و امام توانست انقلاب را رهبری کند و این کشتی را به‌سلامت از دریای پرتلاطم عبور دهد و امروزه با آن نگاه امام، ایران اسلامی به‌جایی رسیده که امن‌ترین کشور در منطقه و جهان است.

* امام خامنه‌ای با بصیرت خود توانست کشور را به‌جایی برساند که به‌عنوان یکی از قدرت‌های جهان و منطقه شناخته شود.

*مقام معظم رهبری در این سال‌ها نیز بر معیشت مردم تأکید داشته و با اقتصاد مقاومتی درصدد حل معضل معیشت مردم است.

* مردم ورامین با پوشیدن کفن در حمایت از امام(ره) در سال ۴۲ قیام کردند و این کار موجب آغاز قیام همگانی مردم و نهایتاً منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد و بنا به فرموده امام(ره) همیشه باید این روز گرامی داشته شود.

حجت الاسلام محمود محمودی ؛ امام جمعه کنگان

* کارشکنی های دولت سعودی باعث لغو حج واجب برای حجاج ایرانی شده که باید آنها در مقابل اقدام خود پاسخگو باشند. فراهم کردن بستر برگزاری آئین حج عزت مندانه توام با حفظ کرامت انسانی حجاج رسالت آل سعود است.

*از افتخارات امام راحل تشکیل حکومتی دینی و مبتنی بر اصل مترقی ولایت فقیه بود. تقوا، ایمان بالا، ایثار، صبر، شجاعت، تیزبینی و دشمن شناسی، عرفان، علم و حلم از جمله ویژگی های بارز امام خمینی(ره) است. به تعبیر بزرگان دین مبین اسلام و مسیحیت ، امام خمینی (ره) احیاگر دین و ایمان در قرون معاصر بود.

*امروز دوست و دشمن معترف هست که مناسب ترین و بهترین شخصیتی که می توانست انقلاب را در کوران حوادث بسلامت به مقصد برساند وجود مبارک مقام معظم رهبری است. معظم له توانستند با مدیریت حکیمانه ضمن انجام وظایف محوله از سوی قانون اساسی ، راه، هدف و آرمان امام راحل را تداوم بخشیده و چون دیده بانی نافذ حرکات جبهه دشمن را رصد و نقشه های آنها را خنثی کند.

*نصب العین قرار دادن سخنان رهبری معظم انقلاب ، کشور را بیمه و باعث اعتلای نظام دینی در تمام سطوح خواهد شد.

*با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان ، ضمن تاکید بر بهره گیری از فیوضات روزهای پایانی شعبان المعظم و آمادگی برای ورود به ضیافت الله ، انتظار جدی مردم از مسئولان قضایی و انتظامی برخورد قاطع با کسانی است که در ماه رمضان به دین دهن کجی می کنند.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی ؛ امام جمعه گناوه

*حضرت امام (ره) هیچگاه سرسازش با استکبار نداشت و همواره با قلم و بیان شیوای خود دسیسه های دشمنان را خنثی می کرد.

*سرافرازی ما در جامعه در گرو گام برداشتن بر منش ، روش و سیره حضرت امام خمینی (رض) است.اگر بخواهیم عزت مند زندگی کنیم باید ادامه دهنده اهداف، نهضت، ساده زیستی و دشمن ستیزی امام خمینی (ره) باشیم.

*راز محبوبیت امام (ره) در قلب میلیونها عاشق ،ایمان و عمل صالح است .راز پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی دراعتقادهای ما نهفته است. این امر باعث شده تا دشمن باورهای مردم را با بهرگیری از تکنولوژی رسانه ای هدف قرار دهد .

* امسال باید همه همت کنند وبا مسئله نازیبا و غیر شرعی روزه خواری علنی برخورد شود.

حجت‌الاسلام سیدعلی هاشمی‌نژاد ؛ امام جمعه عسلویه

* تا سال ۹۶ خیلی وقت داریم و روند درستی نیست که برخی از الان شروع کرده‌اند و تشکیک می‌کنند و می‌گویند نتیجه انتخابات معلوم است و اگر دست‌های پشت پرده وارد نشوند تغییر نخواهد کرد. این مملکت قانون دارد چه چیزی معلوم است؟ این چه حرفی است که می‌زنید؟ چرا پروژه‌ فتنه را کلید زده‌اید و دل مردم را خالی می‌کنید؟

*توجه به فقرا و ایتام و برپایی سفره‌های اطعام ایتام و نیازمندان نکته مهمی است که همه ما بایستی در ماه مهمانی خدا مورد توجه قرار دهیم و در صدد رفع مشکلات نیازمندان و فقرا باشیم.

*انقلاب اسلامی که در سایه قیام امام راحل (ره) به وقوع پیوست ستون‌های استکبار را به لرزه انداخت و امروز تمامی آزادی‌خواهان جهان از این الگو پیروی می‌کنند.

* ترویج اندیشه‌های والا و جهان‌ساز معمار کبیر انقلاب اسلامی در میان اقشار مختلف جامعه، خصوصا جوانان مساله‌ مهمی است که دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی باید در دستور کار خود قرار دهند و به آن اهتمام ورزند.

* امروز جوانان ما تشنه آشنایی با اندیشه‌‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی هستند و ما باید از اشتیاق جوانان برای بصیرت‌افزایی و معرفت‌افزایی در جامعه استفاده کنیم.امام خمینی(ره) یک شخصیت بی‌نظیر در تاریخ جهان است و پس از ارتحال آن مرد آسمانی شاهد انتخاب نایب برحق و شایسته برای جانشینی ایشان و هدایت انقلاب اسلامی در مسیر آرمان‌های والای انقلاب بودیم.

*امام خامنه‌ای در تمامی این سال‌ها به شایستگی هدایت جامعه را عهده‌دار بوده‌اند و امروز هیچ آدم منصفی نسبت به مدیریت رهبری معظم انقلاب اسلامی اشکال نمی‌گیرد و بر ما واجب است که قدردان این نعمت الهی باشیم.

* باید به خبرگان ملت احسنت بگوییم که چنین انتخاب خوبی داشته‌اند و یقین داشته باشید تا چنین علمدار و سکان‌دار بصیر، آگاه، شجاع و هوشیاری داریم، هیچ مشکلی نخواهیم داشت.هدایت‌های امام خامنه‌ای در تمامی زمینه‌ها راهگشا است، در این سال‌ها همواره شاهد بوده‌ایم که هرکجا گره و مشکلی وجود دارد با تدابیر و هدایت‌های داهیانه مقام عظمای ولایت رفع شده است و چشم همه ما باید به انگشت اشاره رهبری باشد.

* امروز تبعیت از امام خامنه‌ای به معنای تبعیت از مسیر امام و انقلاب است و تمامی افرادی که مومن به راه امام خمینی (ره) هستند باید مومن به مقام معظم رهبری نیز باشند.

*مجلس دهم چند روزی است که فعالیت خود را شروع کرده است و انتظار می‌رود تمامی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیام رهبر معظم انقلاب برای مراسم افتتاحیه مجلس دهم را درک کنند و در مسیر تحقق اهداف رهبری گام بردارند.

* خطاب به مسئولان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی و فرماندار عسلویه ، امروز موضوع محیط زیست یکی از دغدغه‌های جدی ساکنان پایتخت انرژی ایران است و وضع خوبی در حوزه محیط زیست نداریم.

*چطور است که در فلان نقطه کشور حیوانی شکار می‌شود و مسئولان سازمان محیط زیست وارد صحنه می‌شود و خودشان را به آن نقطه می‌رسانند و با شکارچی متخلف برخورد می‌کنند، ولی برای آلودگی هوای میزبانان صنعت نفت در استان بوشهر کاری نمی‌کنند.

امام جمعه عسلویه با انتقاد از فعالیت‌های زودهنگام برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده اظهار داشت: تا سال ۹۶ خیلی وقت داریم و روند درستی نیست که برخی از الان شروع کرده‌اند و تشکیک می‌کنند و می‌گویند نتیجه انتخابات معلوم است و اگر دست‌های پشت پرده وارد نشوند تغییر نخواهد کرد.

حجت‌الاسلام حسن مصلح؛ امام جمعه برازجان

* کارشکنی‌های آل سعود در مسیر اعزام حجاج ایرانی به حج ابراهیمی خباثت و شیطنتی است که همه جهان اسلام و آزادی‌خواهان جهان باید به آن واکنش نشان دهند. تلاش در مسیر اهداف و دغدغه‌های امام راحل و تداوم راه ایشان وظیفه‌ای است که امروز همه ما به عهده داریم.

*غفلت از تشکیل حکومت جهانی اسلام که زمینه‌ساز تشکیل حکومت امام عصر (عج) است، از دغدغه‌های امام راحل است و همه با استکبارستیزی و مقابله با عمال دنیای استکبار باید در راستای رفع این دغدغه‌ امام روح‌الله (ره) همت کنیم.

* ایجاد تفرقه بین نیروهای انقلابی از نگرانی‌های امام راحل است. ایجاد همدلی و وفاق در بین دوستداران انقلاب و نیروهای انقلابی موضوع مهمی است که در تمامی سطوح جامعه باید مدنظر قرار گیرد و رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی نیز مادام بر این مهم تاکید دارند.

* ترویج رویکرد اشرافی‌گری میان مسئولان جامعه از مواردی است که امام خمینی (ره) بارها نسبت به آن ابراز نگرانی کرده‌اند و از مسئولان خواسته‌اند به الگوی ساده‌زیستی توجه داشته باشند.

* بنیانگذار انقلاب اسلامی بارها دغدغه عدم تمکین از قانون را مطرح کرده‌اند و این موضوع را عامل اختلاف در جامعه دانسته‌اند. امروز بر همه ما واجب است به اجرای صحیح و کامل قانون کمر همت ببندیم.

*وابستگی به قدرت‌های بزرگ جهان خط قرمزی است که امام راحل در دوران حیات آنرا ترسیم کرده‌اند و امام خامنه‌ای مکررا این موضوع را مورد تاکید قرار داده‌اند.

* مبارزه با قدرت‌های استکباری و ظالم جهان و جهاد در برابر مستکبرین موضوعی است که امام راحل همواره به آن تاکید داشتند و امروز نیز شاهدیم که این اصل در راس سفارشات و توصیه‌های امام خامنه‌ای قرار دارد.

* انتخاب امام خامنه‌ای به رهبری انقلاب اسلامی بهترین انتخاب ممکن بود و اقتدار، ایستادگی و توان هدایت انقلاب در امواج خروشان جهانی هر روز بر این موضوع صحه می‌گذارد.

* پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در حقیقت پیروی از امام راحل و مسیر راستین انقلاب اسلامی است و همه ما باید بدون چون و چرا از ایشان پیروی کنیم و به دغدغه‌های ایشان پاسخ گوییم.

* حادثه ۱۵ خرداد سال ۴۲ در حقیقت نقطه عطفی در مسیر شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران بود که انقلابی الهی و مبتنی بر دستورات دین مبین اسلام است.

* حکومت آل سعود امروز در مسیر خطرناکی گام برمی‌دارد و نقش مباشر استکبار جهانی را ایفا می‌کند که دخالت‌های غیرقابل این حکومت سرسپرده به شیطان بزرگ در بحران‌های سوریه و یمن نمود عینی این موضوع است.

* کارشکنی‌های آل سعود در مسیر اعزام حجاج ایرانی به حج ابراهیمی خباثت و شیطنتی است که همه جهان اسلام و آزادی‌خواهان جهان باید به آن واکنش نشان دهند.

* ماه مبارک رمضان ماه خودسازی و تذهین نفس است و همه ما باید از این فرصت معنوی نهایت استفاده را ببریم و در مسیر تعالی و کمال معنوی گام برداریم.

*ترویج شعائر دینی و مذهبی با محوریت مسجد موضوعی است که در ماه مبارک رمضان باید مورد توجه قرار گیرد و دستگاه‌های فرهنگی باید در این زمینه برنامه‌ریزی مکفی و کارآمد داشته باشند.

* ممنوعیت فعالیت رستوران‌ها، غذافروشی‌ها و ساندویچی‌ها در ایام ماه مبارک رمضان از موارد مورد تاکید شورای فرهنگ عمومی است که از نظر قانونی نیز جرم محسوب می‌شود و از دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد قاطع داشته باشند.

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری ؛ امام جمعه دیلم

*ماه مبارک رمضان تنها منحصر به نخوردن و نیاشامیدن نباشد بلکه در این ماه تمرین و تقویت تزکیه نفس برای رشد و کمال در ابعاد گوناگون است.

*با تاکید بر پرهیز از روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان افزود: باید حرمت این ماه با عظمت در ابعاد گوناگون مورد توجه قرار گیرد و از تظار به روزه‌خواری و دیگر مظاهر فساد جلوگیری شود.

* مانوس شدن با قرآن کریم و قرائت دعا و ذکر درمساجد و مراکز مذهبی مورد توجه قرار بگیرد تا بتوان از فضیلت‌های این ماه بهره برد.

*روحیه استکبارستیزی، تدبیر، خودباوری، خداباوری، اخلاص، توحید، شجاعت، غیرت، روحیه جهادی، بصیرت و مردم گرایی از مهم‌ترین ویژگی امام راحل بود.

* دشمن برای پس از ارتحال امام(ره) برنامه‌ریزی ویژه‌ای کرده بود که با اقدام بجا و شایسته مجلس خبرگان در انتخاب امام خامنه‌ای بر تمام کابوس‌های دشمنان خط بطلان کشید.

* ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ آغاز نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام راحل است که این روز باید برای جوانان و سایرآحاد مردم تبیین و تشریح شود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین