یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-20697
تعداد بازدید: 90بازدید
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴
<div class="subtitle">مراسم ازدواج دسته جمعی ۱۵۰ تن از رزمندگان بسیج مردمی عراق در شهر کربلا برگزار شد.</div>
در این مراسم که توسط وزارت جوانان و ورزش عراق برگزار شد، ۱۵۰ تن از رزمندگان بسیج مردمی عراق زندگی مشترک خود را با همسرانشان آغاز کردند.وزارتخانه ها، نهادها و شخصیت های سیاسی عراق با اهدای هدایایی در برپایی این جشن و شروع زندگی مشترک این جوانان شریک شدند.

یک سال پیش پس از سقوط شهر موصل و صدور فتوای مرجعیت مبنی بر وجود جهاد کفایی، بسیج مردمی عراق تشکیل شد که هم اکنون تعداد نیروهایش به نزدیک ۱۰۰ هزار رزمنده می رسد.

نقش نیروهای مردمی در همه جنگ‌ها نسبت مساوی را تشکیل می دهد و هیچ گروه نادیده گرفته نمی شود و در اکثر نبردهای مشترک با نیروهای امنیتی این نیروها مردمی هستند که خط شکن هستند که این موضوع به مهارت آنها در جنگ های خیابانی مربوط می شود.

نیروهای مردمی از ۴۲ گروه مسلح ثبت شده نزد مشاور امنیت ملی تشکیل شده است که قریب به ۱۱۸ هزار رزمنده دارد و ۶۰ هزار نفر از آنها در حال حاضر در جنگ با داعش به سر می برند.

گروههای مسلح به دو بخش تقسیم می‌شوند: نخست گروههای مسلح معروف مانند سازمان بدر و گردان‌های حزب الله و عصائب اهل الحق و بخش دوم را گروههای کوچکی تشکیل می‌دهند که بخش اعظم آنها پس از فتوای آیت الله سیستانی به وجود آمده‌اند.

منبع: ابنا
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین