چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-26091
تعداد بازدید: 78بازدید
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴
عادل جبیر مدعی شد ايران از زمان پيروزی انقلاب در حال دست اندازی به سوی همسايگانش بوده است
شبکه العربیه اعلام کرد: عادل جبیر وزیر خارجه سعودی مدعی شد ایران از سال ۱۹۷۹ به سوی همسایگانش دست اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه تهران باید از حمایت از تروریسم و دامن زدن به اختلافات طایفه ای دست بکشد، گفت: ما خواهان روابطی بهتر با ایران هستیم؛ اما اکنون توپ در زمین ایران است و باید به اثبات برساند که واقعا خواستار بازگشایی صفحه جدیدی در روابط است یا خیر.

عادل جبیر وزیر خارجه عربستان سعودی همچنین تصریح کرد: ملک سلمان و اوباما دیداری سازنده و پرثمر داشتند. وی گفت: من می خواهم امروز درباره دیدار تاریخی ملک سلمان بن عبدالعزیز و رئیس جمهور اوباما در کاخ سفید با شما صحبت کنم. این دیدار یک دیدار خیلی مثبت، سازنده و پرثمر بود. این دیدار سه ساعت به طول انجامید.

وی افزود:در این دیدار، رهبران دو کشور مسائل مختلفی را بررسی کردند که برای تقویت روابط بین دو کشور و حیطه های مختلف همکاری بین ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این دیدار دو رهبر بر تقویت بیش از پیش روابط تاریخی و راهبردی تاکید کردند.دو طرف بر حفظ امنیت،ثبات در منطقه تاکید داشتند.

وزیر خارجه عربستان همچنین گفت: عربستان و آمریکا بر لزوم حفظ امنیت منطقه و جلوگیری از فعالیت های هسته ای ایران تاکید کردند. وی گفت : اوباما و ملک سلمان در مورد همکاری های نظامی مشترک گفتگو کردند. جبیر در ادامه افزود: دو طرف در خصوص اوضاع یمن تبادل نظر کرده و بر لزوم دستیابی به راه حلی سیاسی برای پایان دادن به بحران در این کشور تاکید کردند.

جبیر در ادامه با اشاره به اینکه مسایل سوریه و عراق هم در گفتگو میان اوباما و سلمان مورد بررسی قرار گرفته تصریح کرد: دو طرف بر اینکه حل مساله سوریه باید بر اساس ژنو یک و برکناری بشار اسد متمرکز باشد، توافق نظر دارند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین