کد خبر: DT-39387
تعداد بازدید: 38بازدید
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۴
روزنامه الحیات در ادعایی مضحک نوشت توطئه ایران برای ربودن و منفجره کردن هواپیمای عربستان خنثی شد.
روزنامه سعودی الحیات چاپ لندن در ادعایی واهی اعلام کرد طرح ایران برای ربودن یک یا چند هواپیمای سعودی و منفجر کردن آنها پیش از رسیدن به مرحله اجرا در فیلیپین کشف و خنثی شد.
الحیات به نقل از روزنامه فیلیپینی “مانیلا تایمز” مدعی شد: ” این روزنامه به اسناد محرمانه ای دست یافته که تأیید می کند گروه اجرایی این کار شامل ۱۰ نفر بوده که از این میان، ۶ فرد یمنی بوده اند. این افراد به تازگی در سفرهای جداگانه ای از مسیر ترکیه به چند کشور جنوب شرقی آسیا وارد شدند و قصد داشتند عملیاتی را در مالزی، اندونزی و یا فیلیپین به اجرا در آورند.”
طبق ادعای واهی روزنامه مانیلا تایمز، اداره مهاجرت فیلیپین از اسامی این ۶ یمنی آگاهی داشته و سفارت عربستان در مانیل (پایتخت فیلیپین) از مسئولان هواپیمایی این فرودگاه در اوایل ماه جاری میلادی خواسته بود، دستگاه های بازرسی مشخصی برای تشدید نظارت بر مسافرانی که به هواپیماهای عربستانی سوار می شوند، بکار بندد.
“عبدالرحمن فهد،” سخنگوی خطوط پروازی عربستان به الحیات گفت: این شرکت در موضوع امنیت هواپیماها کوتاه نخواهد آمد.
وی در ادامه افزود: هشدارها و تبادل اطلاعات امنیتی در خصوص پروازها، بخشی از کار دستگاه های ذی ربط در تمامی کشورها است. اینها اقدامات امنیتی پیشگیرانه است؛ چرا که امنیت هواپیماها، مسئولیتی بین المللی است.
این ادعای مضحک در حالی مطرح می شود که عربستان به تازگی بر حجم اقدامات ضد ایرانی و ضد شیعی خود افزوده است. دیروز نیز رسانه های سعودی از محاکمه ۳۲ شیعه در عربستان به جاسوسی برای ایران خبر دادند؛ مسأله ای که حکم آن در این کشور اعدام پیش بینی شده است. گفته می شود سی نفر از متهمان از شهروندان عربستان و یک نفر افغان، و یک نفر ایرانی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین