کد خبر: DT-5817
تعداد بازدید: 182بازدید
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳
<p>اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس در تظاهراتی که در محکومیت اهانت بی‌شرمانه نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر(ص) در قدس برگزار شد شرکت کرد.</p>
اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس قدس ضمن اشاره به اقدام یکی از هفته نامه‌های طنز فرانسه در انتشار تصاویر موهن به پیامبر مکرم اسلام، این اقدام را جنایتی زشت در حق بشریت بر شمرد.

ادای احترام اسقف اعظم به پیامبر اکرم(ص) +تصاویر

«عطا الله حنا» ضمن مخالفت با هر گونه بی‌ادبی نسبت به رهبران دینی خاطرنشان ساخت: ما تروریسم را ـ چه در فرانسه و چه در هر جای دیگر دنیا ـ محکوم می‌کنیم؛ ولی انتشار این تصاویر موهن به باورهای اسلامی نیز به نوعی تروریسم محسوب می‌شود که ما آن را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: به نظر می‌رسد که برخی طرف‌ها در جامعه جهانی به دنبال برافروختن شعله جنگ‌های دینی و مذهبی هستند که باید با درایت، حس مسئولیت پذیری و رفتاری حکیمانه جلوی آنان را بگیریم.

ادای احترام اسقف اعظم به پیامبر اکرم(ص) +تصاویر

این چهره سر‌شناس مسیحی گفت: ما تروریسم را محکوم می‌کنیم خواه به شکل اقدامات خشونت بار باشد و خواه در انتشار تصاویر موهن نسبت به ادیان تجلی یابد.

اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس با شرکت در تظاهراتی که در محکومیت این اهانت بی‌شرمانه نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر(ص) برگزار شد از مقامات اروپایی به ویژه فرانسه خواست برای جلوگیری از تکرار اهانت به ساحت رسول گرامی اسلام (ص)، قوانین مناسبی را وضع و اجرا کنند.

ادای احترام اسقف اعظم به پیامبر اکرم(ص) +تصاویر

وی با در دست داشتن برگه‌ای که بر روی آن عبارت “فداك أبي أمي يارسول الله‏” عشق و احترام خود را به ساحت نبی مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی(ع) نشان داد.

چاپ تصاویر موهن به ساحت مقدس حضرت محمد(ص) در نشریه شارلی ابدو فرانسه، اعتراضات مسلمانان سراسر جهان را ضد این اقدام غربی‌ها بدنبال داشته است.

ادای احترام اسقف اعظم به پیامبر اکرم(ص) +تصاویر

در همین زمینه شهرهای مختلف ایران، پاکستان، جمهوری آذربایجان، اردن، کویت، سوریه، یمن، لبنان، ترکیه، فلسطین، تونس، سومالی، سودان، موریتانی، مالی، مصر، نیجر و الجزایر طی روزهای گذشته صحنه تظاهرات سراسری در اعتراض به چاپ کاریکاتورهای موهن در نشریه فرانسوی بود.

منبع: ابنا
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین