یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶- 2017 November 19
کد خبر: DT-47738
تعداد بازدید: 43بازدید
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵
کورتولموش بعد از جلسه طولانی هیات دولت، به خبرنگاران گفت: اداره کل مخابرات و ارتباطات با کلیه امکانات و پرسنل خود به سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات ترکیه منتقل شده است.

«نعمان کورتولموش » معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت آنکارا روز دوشنبه بعد از نشست هیات دولت، اعلام کرد اداره کل مخابرات و ارتباطات ترکیه منحل شد.

هیات وزیران ترکیه امروز برای پنجمین بار در سال جاری میلادی به ریاست اردوغان در نهاد ریاست جمهوری ترکیه تشکیل جلسه داد. در این جلسه به طور استثنایی ارتشبد «خلوصی آکار» رئیس ستاد فرماندهی ارتش و «حاکان فیدان» رئیس سازمان اطلاعات ترکیه (میت) نیز شرکت کردند.

کورتولموش بعد از جلسه طولانی هیات دولت، به خبرنگاران گفت: اداره کل مخابرات و ارتباطات با کلیه امکانات و پرسنل خود به سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات ترکیه منتقل شده است.

در سه سال گذشته روشن شد که گروه گولن اداره کل مخابرات و ارتباطات ترکیه را به کلی در کنترل خود گرفته و از طریق امکانات فنی گسترده این اداره، مکالمات تلفنی و ارتباطات الکترونیکی مقامات دولتی را شنود و ضبط کرده و با طرح ریزی عملیات های مختلف و دسیسه چینی برای مخالفان خود به ویژه افراد کلیدی در درون دستگاه های دولتی اعم از ارتش، قوه قضائیه، نیروهای امنیتی و وزارت خانه ها، آنها را از طرق مختلف برکنار کرده اند.

دولت آنکارا با پاکسازی گسترده در دستگاه های دولتی، اکنون راه بازگشت و اعاده اعتبار فرماندهان ارتش، مقامات امنیتی، کارمندان دولت و مقامات قضایی را که به علت شناسایی طرح های گروه گولن برای تشکیل ساختار موازی در دولت، از کار برکنار شده و ماه ها و حتی سال ها در زندان ها به سر برده اند، فراهم کرده است.

دولت آنکارا گروه گولن را با تشکیل سازمان تروریستی (فتو) عامل اصلی کودتای نافرجام ۱۵ جولای گذشته معرفی کرده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور، به دنبال کودتای نافرجام، اداره کل مخابرات و ارتباطات را لانه شیطان خوانده و گفته بود این اداره را به کلی با ساختمان و تشکیلات آن از بین خواهد برد.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین