کد خبر: DT-43624
تعداد بازدید: 125بازدید
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
اقدام تعجب‌برانگیز فرهنگی در بوشهر؛
در حالی که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خود متولی برنامه‌های فرهنگی است اما این اداره کل مانع از برگزاری شب‌ شعر خیام در بوشهر شد.

شب گذشته قرار بود آیین شب‌ شعر خیام توسط حوزه هنری بوشهر در سینما بهمن این شهر برگزار شود که این برنامه با اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با دستور اماکن عمومی بوشهر لغو شد.

در حالی که مهمانانی هم برای حضور در این آیین دعوت‌ شده بودند اما یک ساعت قبل از برگزاری آیین یادشده، اماکن عمومی به حوزه هنری بوشهر اعلام می‌کند که امکان برگزاری این آیین وجود ندارد.

اداره کل ارشاد اسلامی بوشهر حق دخالت در امور حوزه هنری را ندارد

رئیس حوزه هنری بوشهر در این ارتباط به خبرنگار فارس در بوشهر گفت: قرار بود شب گذشته آیین شب‌شعر خیام در بوشهر برگزار شود و طبق معمول هم سینما بهمن را برای برگزاری این آیین انتخاب کردیم.

سید حسین سیدزاده افزود: با وجود هماهنگی‌های صورت گرفته برای برگزاری آیین شب‌ شعر خیام، حدود یک ساعت قبل از برنامه، از طرف اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی بوشهر به ما اعلام شد که بر اساس‌نامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، امکان برگزاری این آیین وجود ندارد.

وی بیان داشت: اداره اماکن بر استناد نامه شماره ۴۲۱ مورخ ۲۷ اردیبهشت‌ماه اداره کل ارشاد، اجرای برنامه شب‌شعر خیام در بوشهر را فاقد مجوز دانست.

رئیس حوزه هنری بوشهر اضافه کرد: بنده به نظر قانون در این موضوع تمکین کردم اما سوأل مهم اینجاست که چرا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز لغو آیین شب‌ شعر را صادر کرده است.

سیدزاده گفت: نکته دیگر این بود که چرا یک ساعت قبل از اجرای این برنامه تصمیم بر عدم برگزاری شب‌ شعر گرفته‌ شده، تصمیمی که غیرعقلایی به نظر می‌رسد، هرچند حوزه هنری برای برگزاری این آیین نیازی به مجوز اداره ارشاد نداشته و تاکنون برای چنین مراسم‌هایی مجوزی از ارشاد نگرفتیم.

وی با ابراز تأسف شدید از اقدام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جلوگیری از برنامه شب‌ شعر خیام در بوشهر گفت:  با جدیت دخالت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جلوگیری از اجرای برنامه شب‌ شعر خیام را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس حوزه هنری بوشهر تصریح کرد: اظهار تأسف می‌کنم از اقدام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی که اطلاعی از برنامه‌های فرهنگی و هنری ندارد و نمی‌دانم بر چه اساسی این تصمیم گرفته شده است.

سیدزاده خاطرنشان کرد: این اقدام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دخالت در کار اجرایی حوزه هنری بوده و مسئله را از طریق مقامات بالاتر پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر حق دخالت در امور حوزه هنری بوشهر را ندارد، اظهار داشت: کدام مراسم شب‌ شعر بوده که مجوز اداره کل ارشاد را گرفته که حال ما هم بگیریم؟

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین