This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

کد خبر: DT-42670
تعداد بازدید: 161بازدید
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
فرماندار تنگستان گفت: در سال 94 بیش از 12 میلیارد تومان از محل ارزش‌افزوده در اختیار این شهرستان قرار گرفت که 8 میلیارد تومان آن به دهیاری‌ها برای عمران و آبادی روستاها اختصاص داده شد.

غلامرضا ترک‌زاده صبح امروز در جلسه با اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان تنگستان، ضمن تبریک روز خلیج‌فارس، روز کار و کارگر و هفته گرامیداشت مقام معلم اظهار داشت: شوراها در نظام اعتقادی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و ائمه معصومین (ع) نیز مسائل عمومی مردم را به شور می‌گذاشتند و بعد از آن تصمیم می‌گرفتند.

فرماندار تنگستان افزود: بنابراین نظام مقدس جمهوری اسلامی که در امتداد همین جریان اعتقادی باوجود آمد و بنیان‌گذار آن حضرت امام (ره) آیینی را بنیان گذاشتند که برگرفته از آیین اسلام است و همه مسائل  بر اساس شور، مشورت و تصمیم  را به خرد جمعی توصیف کردند.

وی افزود: در شوراها یک عبارت خیلی بسیار جالبی وجود دارد اینکه حلقه وصل ارتباط پیوند بین دولت و مردم هستند.

ترک‌زاده ادامه داد: خیلی از مسائل عمومی که در روستاها به سرانجام می‌رسد به‌واسطه همین شوراها است و شوراها تنها در بحث عمران و آبادی فعالیت ندارند بلکه در بخش‌های بهداشت و درمان، امنیت، مسائل آموزش‌ و پرورش و مسائل الگوی رفتاری نیز در روستاها فعالیت دارند.

فرماندار تنگستان افزود: شوراها مورد و سوق و اعتماد مردم هستند زیرا مردم به کسانی رأی دادند که از موثق‌ترین و موجه‌ترین افراد جامعه هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ بیش از ۱۲ میلیارد تومان از محل ارزش‌افزوده در اختیار شهرستان تنگستان قرار گرفت که ۸ میلیارد تومان آن به دهیاری‌ها برای عمران و آبادی روستاها شهرستان اختصاص داده شد.

ترک‌زاده ادامه داد: تنگستان که در حدود ۷۰ درصد جمعیت آن در روستاها ساکن هستند و از اعتبارات عمرانی به‌خوبی در اجرای آسفالت کوچه، بهسازی عبور و مرور و در ایجاد فضاهای ورزشی در قالب طرح امید اجتماعی در روستاها استفاده‌شده است.

فرماندار تنگستان افزود: در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در همه روستاهای بالای ۵۰۰ نفر در سطح شهرستان ۲۸ زمین چمن مصنوعی احداث‌شده است.

ترک‌زاده تصریح کرد: با فضای تعاملی و با شیوه کارگروهی که با شوراهای شهرستان برقرار کردیم توانسته‌ایم خیلی از مسائل عمران و آبادی روستاها را انجام دهیم.

فرماندار تنگستان ادامه داد: در تمام ۱۰۲ روستای تنگستان بدون استثنا کارهای عمرانی از جمله آب، برق، زمین چمن مصنوعی، پارک و بوستان روستایی، بهسازی معابر، آسفالت کوچه و فضاهای آموزشی انجام‌شده یا در حال انجام است.

وی افزود: برای درست مصرف کردن و رفع مشکلات قطعی آب در منطقه خائیز شهرستان منبع ذخیره آب احداث و تکمیل شد و مخزن ذخیره آب دیگر نیز به‌شرط در اختیار گذاشتن زمین احداث خواهد شد.

ترک‌زاده گفت: در سال ۹۴ توسط بنیاد مسکن ۴۵۰ هزار مترمربع شبکه‌های معابر روستایی در دو بخش مرکزی و دلوار شهرستان تحت عنوان نهضت آسفالت انجام‌شده است.

فرماندار تنگستان ادامه داد: در کارهایی که دولت تدبیر و امید در روستاها انجام داده شوراها نقش تعیین‌کننده‌ای داشته‌اند و نیاز است شوراها در مجامع عمومی این خدمات را به مردم توضیح دهند.

وی افزود: شوراها در این مدت باقی‌مانده اسباب کارهایی بزرگ برای عمران و آبادی بیشتر روستاها به وجود آورند.

ترک‌زاده گفت: در سال گذشته بیش از یک‌هزار تن سهمیه قیر به شهرستان تنگستان اختصاص یافت در حال حاضر نیز پیگیری‌هایی برای افزایش سهمیه قیر در سال جاری در دستور کار است.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
از سمل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۱:۵۲ ق.ظ
با سلام جناب ترک زاده فرماندار شهرستان تنگستان بیش از 80 درصد اسفالت معابر عمومی در سه روستای سمل جنوبی .سمل شمالی وگلنگون هنوز عملیاتی نشده است . بوستان امید که جای خودت دارد اصلا یک درصد هم در این مورد کاری صورت نگرفته است.
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین