کد خبر: DT-47697
تعداد بازدید: 52بازدید
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجر جم خبر داد
مدیرعامل پالایشگاه گاز فجر جم گفت: پروژه احداث مرکز دیالیز و تالاسمی و توسعه بیمارستان توحید جم را در دستور کار قرار خواهیم داد و به‌زودی آن‌ها را انجام می‌دهیم.

هادی هاشم‌زاده فرهنگ صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت پالایش گاز فجر جم به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پالایشی منطقه توانسته است نقش بسزایی در تولید گاز، میعانات گازی و اقتصاد مقاومتی ایفا کند.

هاشم زاده فرهنگ شتاب توسعه گاز کشور در دنیا را بی‌همتا دانست و گفت: ۲۵ سال از عمر پالایشگاه گاز فجر جم می‌گذرد و همچنان این پالایشگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه گاز خاورمیانه است و ۶۰ میلیون مترمکعب خوراک گازی دارد.

مدیر ارشد پالایشگاه گاز فجر جم اضافه کرد: در کشوری زندگی می‌کنیم که از ۹۴ تریلیون گاز شناخته‌شده ۱۸ درصد آن در ایران وجود دارد و توسعه پالایشگاه‌های گازی کشور یکی از اقدامات اساسی است که در دستور کار قرار گرفته است.

محیط پیرامون و مسؤولیت‌های اجتماعی از اهمیت خاصی برای پالایشگاه برخوردار است

مدیر ارشد شرکت ملی پالایش گاز فجر جم در دیگر سخنان خود به مسؤولیت‌های اجتماعی این شرکت در قبال محیط پیرامون اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه‌های اساسی این شرکت در خصوص محیط پیرامون و مسئولیت اجتماعی این شرکت است که اقدامات قابل‌توجهی در این خصوص نیز اجرا شده است.

هاشم‌زاده گفت: در بحث محیط اجتماعی پیرامون در تلاش هستیم با مسؤولان و مردم شهرستان جم به‌صورت نزدیک‌تری ارتباط برقرار کنیم و از همین حیث عبدالحسین فرهنگی از نیروهای بومی شهرستان جم را به‌عنوان مشاور اجتماعی پالایشگاه منصوب کرده‌ایم.

پروژه احداث مرکز دیالیز و تالاسمی در بیمارستان توحید انجام می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی گاز فجر جم با اشاره به حوزه اجتماعی پالایشگاه در قبال مردم شهرستان جم گفت: پروژه احداث مرکز دیالیز و تالاسمی  و توسعه بیمارستان توحید جم را در دستور کار قرار خواهیم داد و به‌زودی آن‌ها را انجام می‌دهیم.

وی افزود: تفاهم‌نامه سد باغان با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان که هزینه آن را تأمین کرده‌ایم با مدیرعامل آب استان انجام شده است و به‌زودی در خصوص سد باغان نیز اقداماتی صورت خواهد گرفت و مورد اهتمام ویژه این شرکت است.

هاشم‌زاده در ادامه سخنان خود در خصوص مسؤولیت‌های اجتماعی پالایشگاه فجر جم در خصوص حوزه پیرامونی خود به مخزن آب بتنی در جمال‌آباد شهرستان جم اشاره و خاطرنشان کرد: مصمم هستیم در این خصوص و برای مدیریت آب و تأمین آب این شرکت در حوزه آبخیزداری نیز در تلاش هستیم تا آب پالایشگاه گاز فجر جم از این سدها در تابستان سال آینده تأمین شود.

از سوی پالایشگاه آلاینده در رودخانه تنگ حنا ریخته نشده است

مدیرعامل شرکت پالایشگاه گاز جم بیان داشت: استراتژی شرکت پالایش گاز فجر جم در زمینه زیست محیط کاهش مصرف انرژی، کاهش مشعل‌سوزی، کاهش استفاده از منابع طبیعی و توسعه فضای سبز است.

وی به حوزه محیط‌زیست پیرامون این شرکت نیز اشاره و تأکید کرد: حوزه پیرامونی و محیط‌زیست پالایشگاه گاز فجر جم یکی از موارد ویژه ما است و در این خصوص اهتمام ویژه‎ای داریم.

هاشم‌زاده در پاسخ به یکی از سؤالات خبرنگاران در خصوص آلاینده‌های سال جاری در رودخانه مجاور پالایشگاه (تنگ حنا) تأکید کرد: هیچ‌گونه آلاینده‌ای در رودخانه‌های مجاور این شرکت ریخته نشده است و این موضوع را اساساً تکذیب می‌کنم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش گاز فجر جم بابیان اینکه هیچ‌گونه پنهان‌کاری در حوزه زیست‌محیطی نداریم،  گفت: هیچ‌گاه برای انحراف و فریب افکار عمومی در این خصوص انجام نداده‌ایم و مردم اعتماد داشته باشند که در تنگ حنا نیز آلایندگی پالایشگاه ریخته نشده است.

وی تصریح کرد: در مجموعه این شرکت تجهیزات صنعتی چاله سوزان داریم که تحت تعمیر قرارگرفته بود و در مرحله آبگیری دچار نشتی شده بود و وارد رودخانه شد که به هیچ وجه آلاینده نبودند و حتی ماهی‌هایی نیز در آن آب رودخانه وجود داشته است که نمرده‌اند.

فاز اول جاده جم ـ پالایشگاه در نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری می‌‌رسد

وی در جمع اهالی رسانه شهرستان جم به جاده جم پالایشگاه اشاره کرد و اذعان داشت: ۳۰ درصد از فاز اول این جاده انجام شده است.

مدیر ارشد پالایشگاه فجر جم از بهره‌برداری فاز اول این جاده خبر داد و خاطرنشان کرد: در نیمهٔ اول سال آینده فاز اول این جاده به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مقام مسؤول از شروع به کار برای فاز دوم این جاده بعد از اتمام فاز اول خبر داد و گفت: جاده جم پالایشگاه یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان جم به‌خصوص بخش ریز است و برای اتمام این پروژه پالایشگاه گاز فجر جم و مسؤولان شهرستان جم در تلاش هستند و اهتمام ویژه‌ای برای این پروژه دارند.

انتقاد امام‌جمعه جم از پالایشگاه فجر جم نبوده است

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر انتقاد امام‌جمعه جم از برخی شرکت‌ها در خصوص استخدام منشی‌های خانم غیربومی هم گفت: این اظهارات امام جمعه قطعاً در خصوص شرکت پالایش گاز فجر جم نیست و خانم‌هایی که در پالایشگاه جذب شده‌اند همه بومی شهرستان جم هستند.

راه‌اندازی مجدد پروازهای فرودگاه توحید جم در شش ماه دوم سال جاری

هاشم‌زاده در خصوص پروازهای فرودگاه توحید جم که بیش از یک سال از تعطیلی آن می‌گذرد گفت: در این خصوص مشکلاتی وجود داشته است که به‌زودی آن‌ها رفع خواهد شد.

وی تصریح کرد: در یک سال گذشته وظیفه فعال نگه‌داشتن فرودگاه  و در امر راهبری آن تلاش کرده‌ایم، فرودگاه توحید جم در یکی از خطوط پرترافیک کشوری وجود دارد و هیچ‌گاه تعطیل نخواهد شد بلکه هم‌اکنون نیز تعطیل نیست و به‌عنوان فرودگاه پشتیبان در حال فعالیت است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجر جم گفت: طی سال گذشته در بحث سوخت‌رسان دچار مشکل شده بودیم و به دلیل وجود فرودگاه خلیج‌فارس عسلویه و وجود پروازهای باکیفیت‌تر در عسلویه یکسالی فرودگاه توحید جم مورد استفاده قرار نگرفته است.

هاشم‌زاده فرهنگ از راه‌اندازی مجدد پروازها در شش ماه دوم سال جاری خبر داد و افزود: سیستم سوخت‌رسان در خود فرودگاه توحید عملیاتی می‌شود و به‌زودی شاهد پروازها در این فرودگاه هستیم.

وی تداوم پروازها را نیاز همکاری همه‌جانبه مسؤولان دانست و گفت: نقش اساسی در تداوم پروازها را مسؤولان شهرستان جم با پالایشگاه دارند و اهتمام ویژه مسؤولان را می‌طلبد.

مدیرعامل پالایشگاه گاز فجر جم  با اشاره به موضوع حریم فرودگاه گفت: در زمانی که فرودگاه توحید احداث شده است شهرستان جم بخش بوده و در آن زمان چنین احساس نمی‌شد که روزی توسعه جم شتاب بگیرد و در بحث حریم فرودگاه دچار مشکل شویم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز فجر جم گفت: صنعت هوایی کشور بسیار پرمخاطره است و قطعاً بر اساس استانداردها و حریم قانونی اطراف فرودگاه اگر قانون اجرا شود مشکلی نیز ایجاد نمی‌شود، در حال رسیدن به استاندارد‌های لازم در همه زمینه‌ها برای راه‌اندازی مجدد پروازها در فرودگاه توحید هستیم.

سطح آمادگی پالایشگاه گاز فجر جم برای بحران بسیار بالا است

هاشم‌زاده فرهنگ در ادامه سخنان خود به اتفاقات پالایشگاه ماهشهر و خط لوله گاز گناوه اشاره کرد و گفت: در صنایع گاز دستورات Hse بسیار برای ما حائز اهمیت است و در سال ۹۴ تاکنون هیچ‌گونه اتفاقی در پالایشگاه گاز فجر جم رخ نداده است.

وی گفت: ما در مجموعه پالایشگاه گاز فجر جم فراتر از موضوع ایمنی پرداخته‌ایم و همیشه داوطلب این موضوع بوده‌ایم و خوشبختانه سطح آمادگی برای بحران بسیار بالا است.

این مقام مسؤول در پایان سخنان خود از احداث اسکله جدید در بندر سیراف و مجتمع تجاری در این شهر خبر داد و گفت: به‌زودی این پروژه‌ها نیز عملیاتی می‌شوند.

انتهای پیام/۲۲۵۵/ق

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین