کد خبر: DT-20264
تعداد بازدید: 142بازدید
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
<span class="intro-text"> مجری طرح آب‌شیرین‌کن‌های شرکت مهندسی آب‌ و فاضلاب کشور از اجرای مطالعات طرح انتقال آب به فلات ایران خبر داد.</span>

رضا پورابراهیم ظهر یکشنبه در کارگاه تخصصی مزایا و معایب فناوری‌های نوین شیرین‌سازی آب در بوشهر اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های آب‌شیرین‌کن‌ها یکی از مهمترین برنامه‌های ما برای تامین آب مورد نیاز در کشور است.

وی از اجرای مطالعات طرح انتقال آب به مرکز فلات ایران خبر داد و اضافه کرد: مطالعات این طرح تا دو سال آینده ادامه دارد و با اجرای این طرح، آب ۱۷ استان کشور از طریق نمک‌زدایی آب و شیرین‌کردن آب تامین خواهد شد.

مجری طرح آب شیرین‌کن‌های شرکت مهندسی آب‌ و فاضلاب کشور با اشاره به تولید روزانه ۵۰۰ هزار مترمکعب آب توسط آب‌شیرین‌کن‌های کشور در شرایط کنونی، افزود: افزایش تعداد و ظرفیت آب شیرین‌کن‌ها را در دستور کار داریم.

وی یکی از اولویت‌های وزارت نیرو در تامین آب کشور را استفاده از ظرفیت آبشیرین‌کن‌ها عنوان کرد و یادآور شد: پیشرفت‌های خوبی در زمینه شیرین‌کردن آب دریا صورت گرفته و تجهیزات مدرن در این زمینه به‌کارگیری شده‌اند.

پورابراهیم اضافه کرد: کمبودهایی در زمینه تامین آب مورد نیاز در نقاط مختلف کشور شاهد هستیم که استفاده از آب‌شیرین‌کن‌ها می‌تواند بخش‌های قابل توجهی از نیازها را تامین کند.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
اهرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۷ ق.ظ
الحمدلله مطلبی که مردم بدنبالش بودند مطرح شده .ما کشاورزان اهرمی امیدواریم که با بکار گیری تکنولوزی روز وبا استفاده از اب بیکران دریای جنوب اب تصفیه را برای شرب ونیمه تصفیه دریا را با کارشناسی های ممکن برای کشاورزی خصوصا نخیلات مهیا شود که امتیازات بسیازی در برخواهد داشت .یکی از امتیازات تاثیر در ثبات سفره های زیر زمینی وجلوگیری ازمصرف بی رویه اب و تخلیه نکردن اب چشمه های ارزشمند شهرهای جنوبی استان فارس برای حفظ طبیعت بکر ومحیط زیست میباشد.هرچند دیر اما شتاب ودلسوزی بیشتری میطلبد .به تدبیرتان امیدواریم .به امید حق انشالله
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین