کد خبر: DT-26766
تعداد بازدید: 86بازدید
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴
<span class="intro-text"> نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اتاق فکر زکات در بوشهر تشکیل می‌شود.</span>

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر چهارشنبه در نشست شورای زکات استان بوشهر اظهار داشت: در دین به زکات اشاره و تاکید زیادی شده است و در قرآن نیز این موضوع ۳۶ بار تکرار شده است.

وی با بیان اینکه زکات در قرآن همواره همراه با نماز مطرح شده است، اضافه کرد: باید تلاش ویژه‌ای برای فرهنگ‌سازی زکات در جامعه صورت بگیرد و ساز و کار ویژه‌ای برای این منظور ایجاد شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه روحانیت در صدر فرهنگ‌سازی برای زکات قرار دارند، ادامه داد: یک پروژه علمی و جامع شناسی کلان در ایران و بومی شده آن در مناطق برای ترویج فرهنگ زکات باید تعریف شود.

وی بر لزوم شناسایی چالش‌های پیش‌روی زکات در جامعه تاکید کرد و افزود: زکات باید در مصارفی که فقه برای آن تعیین کرده است مصرف شود و ستاد زکات نباید در مسیر اجرای پروژه‌هایی که دیگر نهادها متکفل آن هستند قرار بگیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری به طرح پژوهشی آمایشی توسعه زکات اشاره کرد و افزود: در قالب این طرح هر منطقه و مقدار زکات آنها مشخص می‌شود و برنامه‌ریزی‌های برای زکات بر اساس آن انجام می‌شود.

وی به خشکسالی و مشکلات کم آبی در ایران و به ویژه استان بوشهر اشاره کرد و افزود: استان بوشهر چندین سال خشکسالی پیاپی را تجربه می‌کند و اغلب سفره‌های زیرزمینی در حال خشک شدن هستند و حوادث غیرمترقبه نیز به کشاورزان و به ویژه نخلداران خساراتی را وارد کرده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اتاق فکر زکات در ستاد زکات تعریف شده است، اضافه کرد: این اتاق فکر پیشنهاد کرده که در صورتی که بحران گریبان‌گیر مردمی که زکات پرداخت کرده‌اند شود، بتوانند از پول زکات استفاده کنند.

وی از ایجاد صندوق تعاون زکات به عنوان یکی از طرح‌ها برای ارائه خدمات مناسب خبر داد و گفت: میزان پرداخت زکات استان بوشهر طی سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در سال ۸۴ میزان زکات جمع آوری شده در استان بوشهر پنج میلیون تومان بود، افزود: میزان پرداخت زکات در سال گذشته به ۲۳ میلیارد ریال رسید.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 1 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
غلامرضا قایدی اهرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۷ شهریور ۱۳۹۴ در ۸:۴۳ ق.ظ
با عرض سلام وادب ...ازکدام اتاق فکر صحبت می کنید در حالیکه بیش از ده سال از خشکسالی درایران می گذرد کدام ادم عاقلی که هیچ حتی حیوانات این منطقه کمبود بی ابی را درک مکنند الا مسولین ...که از سال 84 تا کنون که قول احداث سد به ما داده اند ما کشاورزان بازیچه خودقرار داده اند
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین