کد خبر: DT-41772
تعداد بازدید: 386بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۵
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان بوشهر بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی همت عالی و ملی را طلب می‌کند، خاطرنشان کرد:‌ بخش خصوصی برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در کنار مدیران دولتی است تا اقتصاد مقاومتی به نحو احسن اجرایی شود.

 خبرهای دریافتی نشان می دهد که پس از تحولات امروز در حوزه مدیریت گمرک استان که با خداحافظی پورحیدر و معارفه نوروزی به عنوان ناظر گمرکات استان و مدیر گمرک بوشهر همراه بوده است ، پورحیدر با حکم رئیس کل گمرک ایران به عنوان مشاور وی انتخاب و منصوب شده است .

پورحیدر از مهرماه سال ۹۲ به عنوان ناظر گمرکات استان و مدیر گمرک بوشهر تودیع شده بود .در دوره مدیریت وی شاهد ارتقاء شاخص های گمرکی در سطح گمرکات استان بودیم به گونه ای که درآمد گمرک بوشهر در طی این دو سال و شش ماه به ۵ هزار میلیارد تومان رسیده است .

وی در آیین تودیع و معارفه مدیران کل گمرک استان بوشهر اظهار داشت:‌ تمام اقداماتی که در گمرک با موفقیت انجام شد حاصل همکاری و تلاش تمام همکاران بوده است، در این مدت خیلی‌ها تمجید و برخی‌ نیز از ما انتقاد داشتند اما نه از تعریف‌ها مغرور شده و نه از انتقادات گلایه‌مند بودیم.

پورحیدر بیان کرد:‌ بنده زمانی به گمرک بوشهر آمدم که سایه سنگین اختلاس بر سر گمرک بود و تلاش کردیم تا عدالت برقرار شود و در بین تجار و مراجعین هیچ تبعیضی قائل نشدیم و درزمینهٔ ارتقای همکاران نیز آنچه مدنظر بود انجام دادیم.

مدیرکل سابق گمرک بوشهر تصریح کرد:‌ حضور همزمان تیم‌های بازرسی حتی حضور سه تیم در یک روز در گمرک بوشهر، به‌منظور بررسی اختلاس صورت گرفته و همکاری با این تیم‌های بازرسی از جمله اقدامات مهم گمرک بود.

پورحیدر بیان داشت:‌ رقم اختلاس صورت گرفته در گمرک بوشهر پایین‌تر از آن رقمی بود که اعلام‌شده بود هرچند یک‌سوم همین رقم نیز به صندوق دولت برگشت داده شد.

وی اضافه کرد:‌ توجه به مسائل مالی، تعیین تکلیف حساب‌های بلاتکلیف و قطعی نبودن حساب‌های سنواتی، اجرای سامانه جامع گمرکی که بوشهر به‌عنوان استان الگو در این طرح بود، از جمله اقدامات گمرک بوشهر به شمار می‌رود.

مدیرکل سابق گمرک بوشهر افزود:‌ در سال ۹۳ و ۹۴ شاهد افزایش بی‌سابقه درآمد گمرکات استان بودیم به‌طوری که در این دو سال درآمد گمرکات استان بوشهر ۵ هزار میلیارد تومان بود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان بوشهر در این آیین گفت: از روسای سابق و فعلی گمرک ایران گلایه داریم، چراکه باوجود اهمیت فعالیت‌های گمرک بوشهر، حدود ۹ سالی هست که رئیس‌کل گمرک ایران به بوشهر سفر نکرده است.

علی‌اکبر شریف پور بوشهری افزود:‌ از کرباسیان رئیس‌کل گمرک ایران انتظار داریم بعد از این سال‌ها به بوشهر سفر کرده و مسائل و مشکلات گمرکات بوشهر را از نزدیک ملاحظه کند، شنیدیم ایشان به قلیه‌ماهی علاقه‌مند است لذا ایشان را به‌صرف قلیه‌ماهی بوشهری دعوت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گمرک نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد و باید به اهمیت فعالیت‌های این بخش توجه ویژه شود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان بوشهر بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی همت عالی و ملی را طلب می‌کند، خاطرنشان کرد:‌ بخش خصوصی برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در کنار مدیران دولتی است تا اقتصاد مقاومتی به نحو احسن اجرایی شود.

شریف‌پور بوشهری افزود:‌ از رئیس جدید گمرک بوشهر نیز انتظار است آنچه برای تحقق اقتصاد مقاومتی در بوشهر لازم است، انجام دهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر نیز در این آیین با اشاره به سابقه تاریخی فعالیت‌های تجاری و بندری در بوشهر بیان کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه فعالیت‌های بندری و تجاری بوشهر، از گمرک ایران انتظار داریم توجه بیشتری به فعالیت‌های این گمرک داشته باشد.

سعید زرین‌فر اظهار داشت: باوجود فعالیت ۱۳ گمرک در بوشهر، اما زیرساخت‌های موجود متعلق به چند بندر است.

در ادامه این مراسم مهدی جهانبخشان از فعالان اقتصادی و نویسندگان طنز در بوشهر، در مورد تودیع و معارفه روسای جدید گمرک بوشهر، مطلب طنزی قرائت کرد.

در این آیین از زحمات ۲ ساله احمد پورحیدر مدیرکل سابق بوشهر قدردانی و بهنام نوروزی به‌عنوان مدیرکل جدید گمرک بوشهر معرفی شد.منبع: سوک

photo_2016-04-12_19-41-38 photo_2016-04-12_19-41-45 photo_2016-04-12_19-41-49 photo_2016-04-12_19-41-53 photo_2016-04-12_19-41-56 photo_2016-04-12_19-42-01

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین