کد خبر: DT-9907
تعداد بازدید: 126بازدید
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۳
<p>رییس جمهور هم در این دیدار گفت: محبت و برادری و توسعه کشور، اشتغال جوانان، محیط زیست و پرداخت مالیات نیز بخش هایی از معروف هستند و از هزاران مصداق نباید فقط به دو مورد چسبید...</p>

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: در تعامل بین حوزه و دولت، حوزه می تواند پاسخگوی نیازهای فکری و نظری دولت و نظام باشد و به عنوان عقبه عظیم فکری از نظام اسلامی حمایت کند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری چهارشنبه شب در مراسم دیدار طلاب، نخبگان و فضلای حوزه با رییس جمهوری در مدرسه فیضیه خاطرنشان کرد: حوزه علمیه خاستگاه نظام اسلامی است و در همه عرصه ها از جمله در بعد خارجی و دیپلماسی علمی نقش آفرین می باشد.

وی اظهار داشت: در هر کجا که نظام به حوزه های علمیه و روحانیت نیاز داشته باشد آنها در صحنه حضور دارند.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: انتظار حوزه از رییس جمهوری و دولت این است که سازکار مناسب و کارآمدی بین نظام و حوزه باشد و شما( دولت) نقش ایفا کنید و حوزه نیز پاسخگو می باشد.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور تصریح کرد: مراجع تقلید و حوزویان در طول دوران بعد از انقلاب اسلامی حامی دولت ها و نظام بوده و همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند تذکرات و نصایح آنها نیز از روی خیرخواهی و دلسوزی است و این به خاطر مشخصه استقلال حوزه می باشد.

سفرهای غیر رسمی به قم داشته باشید
حسینی بوشهری از رییس جمهوری خواست سفرهای غیر رسمی به شهر قم داشته باشد و خطاب به وی گفت: زمینه ارتباط شما با نخبگان و فضلای حوزه کاملا وجود دارد، باید سفرهایی داشته باشید تا آنها مشکلات را از زبان شما بشنوند و با آن پشتوانه علمی راه های برون رفت را مطرح و به کمک تبادل فکری برای انقلاب و نظام اسلامی گام بردارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در خطاب دیگر به رییس جمهوری گفت: دوست داریم روحانی ما، خود پرچمدار نماز، امر به معروف و نهی از منکر باشد.

فردی با شنیدن نتیجه انتخابات گفت بار دیگر به عمامه شما اعتماد کردیم
حسینی بوشهری یادآورشد: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، مردم به شما و روحانیت اعتماد کردند و باید از خداوند بخواهیم اعتماد مردم نسبت به روحانیت و نظام اسلامی حفظ شود.

وی به خاطره ای از پیروزی روحانی درانتخابات اشاره کرد و گفت: فردی که نتیجه انتخابات را شنیده بود خطاب به بنده گفت، ما بار دیگر به عمامه شما اعتماد کردیم، مردم روحانیت را دوست دارند و هنر ما این است که با ارائه خدمات صادقانه این اعتماد را چندین برابر کنیم.

امشب نقطه عطفی در تاریخ حوزه علمیه قم است
وی همچنین گفت: امشب نقطه عطفی در تاریخ حوزه علمیه قم است چون بعد از سالها دوباره یکی از فرزندان حوزه ولی در کسوت خدمتگزار، به شهر قم و فیضیه آمده است.

حسینی بوشهر ادامه داد: در حوزه علمیه قم ۸۰ هزار روحانی ، محقق و مولف در حال تحصیل هستند و بیش از سه هزار استاد، ۱۵۰ مرکز تحقیقاتی، ۱۲۲ مجله علمی تخصصی پژوهشی، ۲۵مرکز تخصصی آموزش عالی،۱۹ انجمن علمی با ۲۵۰۰ نفر عضور در حوزه علمیه قم فعال هستند.

به نوشته ایرنا، حسینی بوشهری اظهار داشت: مردم قم در زمینه رفع مشکل آب آشامیدنی، رفع بیکاری، مسکن از دولت انتظار دارند و امید است رییس جمهور محترم به حرمت کریمه اهل بیت (ع) با یک دستور برای رفع این مسائل اقدام کنید تا شاهد تنگنا ها در این استان نباشیم.

گفتنی است در این دیدار که شامگاه چهارشنبه و در محل استانداری قم برگزار شد، تعدادی از علمای برجسته حوزه علمیه قم نظرات خود را در خصوص مهمترین مسایل و مشکلات روز کشور بیان داشتند.

حضرات آیات، استادی، بوشهری، ری شهری، مسعودی، علوی بروجردی، دوزدوزانی و جواد فاضل لنکرانی و همچنین حجت الاسلام والمسلمین مروی از دفتر مقام معظم رهبری در جمع علما و بزرگان حوزه علمیه که در این نشست شرکت کرده بودند، حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی نیز در این جلسه اهم برنامه های دولت را در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تشریح کرد.

از هزاران مصداق امر به معروف و نهی از منکر نباید فقط به دو مورد چسبید
رییس جمهوری در اجتماع علما، فضلا و طلاب حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه حوزه علمیه باید تحقیق و نظریه پردازی کند، گفت: امروز برای اداره کشور صدها مساله مهم داریم که شما علما، فضلا و طلاب حوزه علمیه باید برای حل آنها نظریه پردازی کنید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به اهمیت تقویت پیوند و اعتماد مردم به دولت و دولت با مردم و نقش مهم حوزه های علمیه در این فرایند اشاره کرد و اظهار داشت: ما برای ارتباط گسترده تر با مردم نیاز به حوزه داریم و کلام و سخن طلاب، فضلا، سخنگویان، خطبا و مراجع عظام در تقویت این ارتباط بسیار تاثیر گذار است.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش به برخی تلاش ها در عرصه بین المللی برای مخدوش کردن چهره اسلام اشاره کرد و گفت: امروز می بینید که چگونه برخی ها تلاش دارند تا اسلام را وارونه معرفی کنند و به نام اسلام دست به چه جنایاتی که نمی زنند و در این فضا ،. معرفی اسلام اعتدال و رحمانی از ایران به جهان بسیار مهم است

رییس جمهوری به تصویب طرح جهان عاری از خشونت و افراطی گری از سوی ایران در سازمان ملل متحد اشاره کرد و افزود: تصویب این طرح ، شکست مفتضحانه ای برای کسانی بود که به ناروا به جمهوری اسلامی تهمت می زدند.

روحانی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غربی گفت: باید افکار عمومی جهان را جذب و جلب کنیم و در دنیای امروز بار مسوولیت سنگینی بر دوش ما برای معرفی اسلام رحمانی و اعتدال است و بخش بزرگ این کار، بر دوش حوزه علمیه به خصوص حوزه علمیه قم است.

رییس جمهوری سپس به موضوع و جایگاه مهم امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و با تاکید بر اینکه باید مصداق ها را در این مباحث بیش از پیش بیان کرد، اظهارداشت: محبت و برادری و توسعه کشور ، اشتغال جوانان ، محیط زیست و نجات کشور از آلودگی هوا و پرداخت مالیات نیز بخش هایی از معروف هستند همانطور که قاچاق و زیرپاگذاشتن حقوق مردم از منکرات است . ما باید آمر به معروف و ناهی از منکرات به معنای وسیع کلمه باشیم و از هزاران مصداق نباید فقط به دو مورد چسبید هر چند که آن دو مورد هم مهم است.

روحانی افزود: شما اندیشمندان دینی که در فقه ، اصول، فلسفه و کلام تخصص دارید و کار کرده اید ، باید این مصداق ها را بازگو و تشریح کنید.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین