کد خبر: DT-27617
تعداد بازدید: 433بازدید
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۴
مقاله ای در اعتراض به "افتتاح شرکت پسماند زباله ها در قلب تنگستان"
در این مقاله موضوع داغ و امروزی به نام "افتتاح شرکت پسماند زباله ها قلب تنگستان" را مورد بررسی قرار می دهیم...

دلیران تنگستان- شهرستان تنگستان، شهرستانیست که همواره مورد ظلم قرار گرفته است؛ ظلمهایی مشابه قضیه عالیشهر و بودجه ها! همه ما این داستان را می دانیم که عالیشهری را که روزی جزءی از خاک تنگستان بود را با بودجه های این شهرستان ساختند و آباد کردند و سپس تقدیم شهرستان بوشهر کردند.

اگرچه در این نوشته قصد بر واکاوی گذشته ها نیست، بلکه تنها موردی جهت یادآوری ذکر شد. در هر صورت از بحث قدیمی و سرد شده عالیشهر می گذریم و موضوعی داغ و امروزی به نام “افتتاح شرکت پسماند زباله ها قلب تنگستان” را مورد بررسی قرار می دهیم.

در نگاه اول ممکن است که افتتاح شرکت پسماند زباله، اقدام چندان بدی به نظر نرسد، اما با نگاهی سطحی به شرایط جغرافیایی و زیست بومی شهرستان تنگستان می توان فهمید که این اقدام به ظاهر خوب می تواند به ظلم تاریخی دیگری در حق تنگستان تبدیل شود.

در بحث جغرافیایی و با توجه یه محل قرار گیری تنگستان و همچنین وسعت این شهرستان، احداث چنین شرکتهایی تنها موجب آلوده کردن آب و هوا و اراضی کشاورزی خواهد شد. حال ذکر این نکته نیز ضروری است که اکثریت مردم تنگستان از طریق کشاورزی و کار بر روی اراضی خود امرار معاش می کنند و این خود باعث می شود که موضوع بیش از پیش خطرناک تر به نظر آید.

در بحث زیست بومی نیز همه ما می دانیم که شهرستان تنگستان تا چه اندازه غنی است و ورود حجم عظیمی از پسماند های سایر مناطق استان به این شهرستان تا چه حد می تواند مخرب باشد. این موضوع در بخش ساحلی به شدت زندگی آب زیان را تهدید کرده و همین باعث شده تا اهالی این منطقه به شدت نگران آینده کاری خود باشند.

البته همانطور که در ابتدا نیز عنوان شد، ممکن است احداث چنین کارخانه هایی نکات مثبتی نیز به همراه داشته باشد، اما بدون شک اثرات مخرب احداث آن در تنگستان بیشتر است. اینجاست که سوالات متنوعی مطرح می شوند از جمله اینکه که آیا بهتر نبود چنین کارخانه هایی در سایر شهرستانهای استان مانند دشتستان افتتاح شوند که از نظر وسعت پهناور تر از تنگستان است و خطر کمتری زیست بوم آن منطقه را تهدید می کند؟ چه ضمانتی وجود دارد که این موضوع به سرنوشت فاظلاب بوشهر دچار نشود که تنها عاید آن برای مردم تنگستان، نیزارهای سر به فلک کشیده (!) و بوی تعفن بود؟ نماینده محترم شهرستان چرا این موضوع را پیگیری نمیکنند؟

در هر صورت این سوالات و سوالات بیشمار دیگری در حال حاضر ذهن اهالی تنگستان را به خود مشغول کرده و مسئولین تاکنون پاسخی به آنها نداده اند. جا دارد از همینجا از تمامی مسئولین ذیربط تقاضا کنیم که توضیحات خود را در این موضوع ارائه دهند تا شک و شبهات عدیده پیرامون این مسئله حل شود تا خدایی نکرده ظلم تاریخی دیگری در حق مردم شریف و ولایتمدار تنگستان رخ ندهد.

عباس صبوری-دلیران تنگستان

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


انتشار یافته: 4 دیدگاه
در انتظار بررسی: 0
تنگستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲ مهر ۱۳۹۴ در ۹:۰۳ ق.ظ
کارخانه سیمان تنگستان... بزرگراه اهرم برازجان... سد باهوش... احداث پل بر روی رودخانه باهوش... و ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! *اين فاجعه جز بي سرو ساماني ما نيست*
از محله فرهادي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲ مهر ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۸ ق.ظ
باسلام بازم گلي به گوشه جمال شماجناب صبوري ازهمه كشاورزا ومردم فهيم تنگستان درخواست ميكنم باحضورخوددرصحنه اين بار ديگه نذارن ظلم بشه درحق شهر اهرم واقعا اون قدرظلم شده درحق مردم اين شهرستان كه ديگه آمارش ازدست همه دررفته بازم ممنونم ازلطف جنابعالي
تیمور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۳ مهر ۱۳۹۴ در ۸:۵۱ ب.ظ
بخاطر بیکفایتیه مسئولین خودمونه
دهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱ مهر ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۳ ب.ظ
منم موافقم ک بخاطر بی اهمیتی مسئولین هست خیلی ممنون آقای صبوری
نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین