کد خبر: DT-37220
تعداد بازدید: 27بازدید
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
وزیر خارجه ایران گفت: آنچه ما انجام دادیم گرفتن بهترین شرایط با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها بود.
محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در “همایش فرصت‌های پس از برجام، تبیین مشارکت احزاب، تشکلهای صنفی و اقلیت های دینی، سمن‌ها، نخبگان علمی و اصحاب رسانه، بعد از ظهر امروز (شنبه ۱۰ بهمن ماه ) در وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: یکسری از معتراضان امروز سفر رییس جمهوری به ایتالیا و فرانسه را این طور مطرح کردند که شاید یک جایزه ای به این کشورها دادیم و به خصوص درباره فرانسه نباید عجله می کردیم و این قراردادها تعادل نداشت در روابط  خارجی ما بیان کرد.

وی ادامه داد: ما همیشه اعلام کردیم کسانی که در دوران تحریم همراه جمهوری اسلامی بودند را فراموش نمی کنیم و ارتباطات بسیار گسترده با روسیه  و چین را حفظ کردیم و تقویت کردیم.

وزیر امورخارجه گفت: سفر رییس جمهور چین به ایران سفری بود که در آن توافق مشارکت جامع راهبردی که بالاترین سطح راهبردی چین با هر کشور دیگری است و در روابط ما هست با دولت چین اعلام کردیم.

ظریف گفت: برنامه ۲۵ساله درازمدت روابط با چین را اعلام کردیم. ولی ما معتقدیم که ما برای اینکه بتوانیم روابط پایدار داشته باشیم این روابط باید همه جانبه و چند وجهی باشد. استفاده ما از امکاناتی که در کشورهای غربی موجود است حتی برای تداوم و استمرار شرایط کنونی ضروری است.

رییس دستگاه دیپلماسی افزود: آنچه ما انجام دادیم در واقع گرفتن بهترین شرایط و نیازهای کشور بود با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها بود.

وزیر خارجه ادامه داد: به همه کشورهای غربی اعلام کردیم که بازار جدید صادرات شما نمی خواهیم در ایران باشیم بلکه ما یک شریک اقتصادی در چرخه تولید و توزیع شما خواهیم بود و نه صرفا مصرف کننده و با همین هدف تمام قراردادها و یا داشت تفاهمایی که در این دو سفر انجام شد با این دیدگاه بود و امیدواریم طعم شیرین این توافق ها را مردم بچشند.

ظریف در پاسخ به سوالی دیگر درباره رابطه و تعامل با آمریکای لاتین گفت: رابطه ما با آمریکا لاتین رابطه خوبی است و ادامه می دهیم و به هر میزان که امکان باشد از ظرفیت آمریکای لاتین استفاده خواهیم کرد.

رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: هم اکنون هم بسیاری از شرکت های ما در آمریکای لاتین فعال هستند و در آینده نزدیک بنده با یک هیات بزرگ اقتصادی سفری به آمریکای لاتین خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که دولت یک فرجام اقتصادی هم باید داشته باشیم همانطور که رهبری فرمودند فقط برداشتن تحریم ها کافی نیست گفت: همه چیز نیاز نیست که اسم آن را برجام بگذاریم ولی دولت حتما برنامه منسجم اقتصادی برای بهترین استفاده از شرایط را دارد و موفق هم خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین