کد خبر: DT-19384
تعداد بازدید: 60بازدید
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴
<p class="nwstxtlead">معاون سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر از برنامه‌ریزی و امضا تفاهم‌نامه برای آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه نفت و نیروگاه برای 23 هزار جوان جویای کار در استان بوشهر خبر داد.</p>
&nbsp;

فتح‌الله حقیقی ظهر امروز در همایش جوانان، پویایی و امید که در کانون امام خمینی‌شهر بوشهر برگزار شد اظهار داشت: جوانان ظرفیت‌های بسیار خوبی درزمینهٔ مسائل اجرایی دارند و مسئولان باید از توان آنان در مدیریت بهره ببرند.

وی بیان کرد: استاندار بوشهر که خود از جوان‌ترین استانداران کشور است توجه ویژه‌ای به جوانان دارد به‌طوری‌که در انتصاب بخشداران همواره اولویت را به جوانان داده است.جوانان استان نیز باید برای رسیدن به مشاغل و پست‌های مدیریتی استان تجارب  لازم را کسب کرده و خود را برای پذیرش مسئولیت‌های مهم آماده کنند.

حقیقی با اشاره به تلاش مسئولان استان برای جذب نیروهای بومی بیان کرد: باید توجه داشت که داشتن مهارت لازم یکی از اصول مهم کسب شغل مناسب است و در همین راستا تفاهم‌نامه آموزش برای ۲۳ هزار جوان جویای کار در عرصه‌های نفت و نیروگاه بسته‌شده است که ۱۳ هزار نفر در بخش نفت و ۱۰ هزار نفر هم در بخش نیروگاهی آموزش می‌بینند.

وی گفت: جوانان باید با فناوری‌ها آشنا شوند به همین دلیل استاندار بوشهر با قوت به دنبال ارتقای سطح آموزش‌های تخصصی جوانان متناسب با صنایع استان است. همچنین با عملیاتی شدن منطقه آزاد در استان بوشهر شاخص‌های اشتغال نیز در استان افزایش می‌یابد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر با اشاره به تهیه سند تغذیه استان بوشهر در سال جاری بیان کرد: با توجه به اینکه امنیت غذایی در اولویت مسائل بهداشتی هم هست این سند تدوین خواهد شد هرچند در عرصه بهداشت و درمان کارهای خوب دیگری هم انجام‌شده ازجمله اینکه کلینیک و درمانگاه تخصصی راه‌اندازی شده است.
وی اظهار کرد: همچنین در راستای ارتقای شاخص سلامت در استان بوشهر افراد بالای ۳۰ سال سن نیز از نظر دیابت، چربی و قلب و عروق معاینه می‌شوند.
حقیقی با اشاره به احداث ۵۳ زمین چمن در روستاهای بالای هزار نفر جمعیت در سال گذشته گفت: امسال با احداث زمین‌های چمن در روستاهای ۷۰۰ نفر جمعیت ۷۷ درصد روستاهای استان دارای زمین چمن می‌شوند.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین