چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶- 2017 November 22
کد خبر: DT-41503
تعداد بازدید: 44بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
امام‌ جمعه مشهد با اشاره به اینکه درندگی آمریکا برای مردم ما ثابت‌ شده است، گفت: دو سال حرف زدند و برجام را امضا کردند و حالا نه‌ تنها تعهدات خود را اجرا نمی‌کنند بلکه تحریم‌ها را بیشتر کرده و چنگ و دندان خود را نشان می‌دهند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در سوره انسان آمده است پاداشی که خداوند برای ابرار در آخرت در نظر گرفته بهشت است.

امام‌ جمعه مشهد افزود: حرکت انسان به‌ سوی کمال با صبر کردن میسر می‌شود چراکه جاده تکامل بشر در کمالات زندگی‌اش به‌وسیله مقاومت و ایستادگی در برابر مشکلات است.

وی بیان کرد: بنا بر آیات اگر مشکلاتی برای انسان رخ بدهد آنگاه صبر این انسان نمی‌گذارد که تسلیم بشود و بنابراین سختی‌ها را در رسیدن به مسیر کمالاتش طی می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه گناه در برابر خواسته‌های نفسانی بشر اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: صبر در برابر این تمایلات نفسانی موجب شکننده شدن این خواسته‌ها می‌شود.

خطیب جمعه مشهد اظهار داشت: ۳۶ سال پیش، روز ۲۰ فروردین آمریکا روابط سیاسی خود را با ایران قطع کرد، این قطع رابطه از طرف آمریکا در برابر تهاجم دانشجویان پیرو خط امام به لانه جاسوسی آمریکا صورت گرفت که امام(ره) آن را انقلاب دوم نامیدند.

وی خاطرنشان کرد: امام(ره) پس از قطع رابطه آمریکا جمله‌ای راهبردی فرمودند که ماهیت رابطه ما با آمریکا مثل رابطه گرگ با میش است، گرگ هیچ‌وقت از گرگ بودن خودش تغییر پیدا نمی‌کند و هرچه جلوتر می‌رویم واقعیت این فرموده امام(ره) برای ما عینی‌تر و ثابت‌تر می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه درندگی آمریکا برای مردم ما بیشتر ثابت‌ شده است، گفت: دو سال حرف زدند و برجام را امضا کردند و حالا نه‌ تنها تعهدات خود را اجرا نمی‌کنند بلکه تحریم‌ها را بیشتر کرده و چنگ و دندان خود را نشان می‌دهند.

وی افزود: عده‌ای که می‌گویند امروز عصر مذاکره است، عصر موشکی نیست، اگر کسی این حرف را از روی علم و آگاهی بزند حتماً به اسلام و انقلاب خیانت کرده است و اگر از روی جهل باشد، جهل خطرناکی است.

امام‌ جمعه مشهد با بیان اینکه مذاکره یعنی تسلیم، چون آمریکا در مذاکره جز تسلیم به هیچ‌ چیز رضایت نمی‌دهد، تأکید کرد: امروز پس از ۳۶ سال آمریکا دوام و حیات خود را در نابودی ما و دین ما می‌بیند و جز به نابودی آن رضایت نمی‌دهد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال در حرم مطهر رضوی خاطرنشان کرد: در چنین وضعیتی رهبر انقلاب در ابتدای سال این موقعیت را برای ما ترسیم کردند و راهکار ارائه دادند، ایشان فرمودند راه مقابله با آمریکا اقتصاد مقاومتی است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: خوشبختانه در اولین روز کاری امسال آقای رئیس‌ جمهور اقدام ارزشمندی انجام دادند و آن تشکیل شورای فضای مجازی و ادغام همه فضای مجازی در این شورا بود که از این اقدام تشکر می‌کنیم.

وی تأکید کرد: فضای مجازی جاده حمله دشمن است، در فضای مجازی تنها یک نرم‌افزار پیام‌رسانی، طبق اذعان مدیران آن ۲۲ میلیون ایرانی را جذب کرده است، نرم‌افزاری که مدیریت و اجرای آن در دست دشمن است، در این نرم‌افزار کانال‌هایی وجود دارد که بر ضد اسلام و مبانی اسلام فعالیت می‌کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآوری کرد: در موضوع انتخابات این کانال‌های شبکه‌های اجتماعی چه افتراها و دروغ‌هایی به وجود آورد و افراد را تحریک کردند و نا به کارترین دخالت دشمن در انتخابات کشور از این راه صورت گرفت.

وی هشدار داد: اگر کسی بداند فرزندش دست در دست کسی دارد که می‌خواهد با چاقو به فرزندش حمله کند چه حالی دارد؟ فضای مجازی همین حالت را دارد می‌خواهد دین مردم را بگیرد و نظام اسلامی را ساقط کند.

وی با بیان اینکه تشکیل این شورا در اول سال حرکت بسیار ارزشمندی بود و همین‌ که به ورود دشمن توجه کردند بسیار ارزشمند است، گفت: مسئله فضای مجازی مؤثرترین قدم در اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی است.

امام‌ جمعه مشهد مقدس خاطرنشان کرد: کسی نمی‌تواند بگوید این نرم‌افزارها را استفاده نکنید، باید امکانات برای مردم فراهم کنیم، نرم‌افزارهای بومی برای مردم تهیه کنیم.

وی گفت: وزارت ارتباطات با این فیلتر هوشمند چقدر توانسته است این مشکلات را حل کند؟ روابط دیپلماتیکی که با مسئولان این نرم‌افزارها فراهم کردید چقدر توانستید این راه را مدیریت کنید؟

وی تصریح کرد: کسانی که در این نظام به‌عنوان چهره قدسی و شفاف هستند به بدترین شکل مورد تهاجم قرار گرفتند و کسی نتوانست دشمن را مدیریت کند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تأکید کرد: امروز در فناوری آی.تی از نظر توان انسانی و فناوری در سطح بالایی قرار داریم، در شرایطی هستیم که فارغ‌التحصیلان ما در دانشگاه‌های ما به‌وسیله شرکت‌هایی از قبیل فیسبوک و گوگل و مایکروسافت دعوت به کار می‌شوند.

وی با بیان اینکه فرزندان ما که در این دانشگاه‌ها تحصیل کردند به خارج از کشور می‌روند و از آنها استفاده می‌شود، گفت: ما با استفاده از نرم‌افزارهای روسی و چینی به دنبال فرار استفاده از نرم‌افزارهای صهیونیستی هستیم در حالی‌ که چنین ظرفیتی داریم.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: مسئولان باید به دنبال موتور جستجوی بومی باشند، به دنبال نرم‌افزارهای پیام‌رسانی بومی بروند، مسئولان ما به آمریکا و خارج پشت کنند و ظرفیت‌های خودشان را بشناسند.

وی با اشاره به اینکه برخی شرکت‌های داخلی در حال تهیه موتور جستجو هستند ولی وسط کار مانده‌اند چون مشکلاتشان حل نمی‌شوند، گفت: اولین نقطه‌ای که در اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی باید دریابند مسئله فضای مجازی و آی.تی است که باید بتوانیم در این عرصه خودکفا شویم.

وی گفت: امیدواریم مسئولان عزیز و دلسوز ما در این خط اقدام کنند و اول این عرصه را در اجرای فرمان مقام معظم رهبری در عمل به اقتصاد مقاومتی تأمین کنند.

 

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین