کد خبر: DT-41220
تعداد بازدید: 431بازدید
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۵
هر ساله در تصادفات رانندگی هزاران تن جان خود را از دست می دهند و هر سال پلیس از کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی خبر می دهد اما فرمول محاسبه پلیس به چه نحوه است؟
در سال ۸۴ تعداد ۴ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۷۶۴ وسیله نقلیه در کشور موجود بود که این عدد تاکنون به بیش از ۲۶ میلیون وسیله نقلیه رسیده است و هر روز بر تعداد آن افزوده می شود. به گفته آخوندی، وزیر راه و شهر سازی، تا ۲۰ سال آینده تعداد خودرو ها به ۵۰ میلیون برسد.
معمولا با افزایش تعداد خودروها تصادفات افزایش می یابد اما در کشورمان بنابه گفته های روسای پلیس راهور فعلی و قبلی هر سال ضرب آهنگ کاهش تلفات جاده ای ناشی از حوادث رانندگی به گوش می رسد، ضرب آهنگی که اگر قرار به کاهش بود اکنون باید بر جمعیت کشور هم افزوده می شد.
در وقوع تصادفات جادهای سه عامل اصلی نقش بسزایی دارند که این عوامل انسان، خودرو و جاده است که سهم هر کدام در وقوع تصادف مشخص است هرچند که در تصادفات ده ها علل دیگر نقش آفرینی می کنند و سازمان ها و دستگاه ها در این تصادفات مقصر شناخته می شوند.
بر اساس این گزارش، از سال ۸۴ تا ۹۳ طی ۱۰ سال تمام، در تصادفات جاده ای ۲۱۹ هزار و ۱۷۲ تن کشته شدند که این عدد، آمار بالایی به شمار می رود، چرا که تعداد کشته شدگان در ۸ سال جنگ تحمیلی با تعداد کشته های ده ساله تصادفات جاده ای تقریبا برابری می کند.
در سال ۹۴ برابر آمار ۱۰ ماهه پزشکی قانونی بیش از ۱۴ هزار تن در تصادفات کشته شدند که خوشبختانه در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۳ تعداد ۴۵۰ تن از هموطنانمان کمتر کشته شدند.
آمار پلیس از تعداد کشته شدگان تا چه اندازه با واقعیت نزدیک است؟ + جدول
 در سالهای ۸۴ تا ۹۳ به ترتیب ۲۷ هزار و ۷۵۵ تن ،  ۲۷ هزار و ۵۶۷تن ، ۲۲هزار  و ۹۱۸ تن ، ۲۳ هزار و ۳۶۲ تن ، ۲۲ هزار و ۹۷۴ تن ، ۲۰ هزار ۵۷۳ تن ، ۲۰ هزار و ۶۸ تن ، ۱۹ هزار و ۸۹ تن ، ۱۷ هزار و ۹۹۴ تن ، ۱۶ هزار ۸۷۲ تن تعداد کشته شدگان در تصادفات بوده است.
گفتنی است در حالی که تا کنون، نیم بیشتری از تعطیلات نوروزی سپری شده تعداد کشته های حوادث رانندگی نوروزی ۹۵ به بیش از ۳۰۰ تن رسیده است و به نظر می رسد با افزایش ۲۰ تا ۱۰۰ درصدی ۴۰ کد تخلف رانندگی از ۲۵ اسفند سال ۹۴ همزمان با آغاز رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروز ۹۵ ، متأسفانه شاهد تغییر محسوسی در کاهش تلفات جاده ای نبودیم.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین