شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 21
کد خبر: DT-49955
تعداد بازدید: 118بازدید
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۵
آنجا مجلس نمایندگان امریکا و جان کری وزیر خارجه دولت آمریکاست.اما اینجا مجلس شورای اسلامی و جواد ظریف وزیر خارجه دولت جمهوری اسلامی ایران است. از آنجا که آقای روحانی جناب اوباما را فردی مودب یافتند به آقای ظریف توصیه می کنیم ادب پاسخگویی را از جان کری بیاموزند!

در حالی که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگان مجلس اجازه داده است در هر زمینه‌ای اظهارنظر کنند، واکنش وزیرامورخارجه که به منظور پاسخگویی به سوال کریمی قدوسی نماینده مشهد روز یک شنبه به صحن علنی مجلس آمده بود نشان داد که شخص اول دیپلماسی کشور جایگاه خود در عرصه سلسه مراتبی را فراموش کرده است .

به گزارش سوک ؛ ظریف در حالی با عصبانیت مخصوص خود بر سر نمایندگان مجلس فریاد و عربده کشی کرد و در یک مقام بالاتر از جایگاه خود در مجلس با این بیان که “اجازه نخواهم داد همکارانم در صحن علنی مورد سوال قرار بگیرند “که انفعال مطهری به عنوان رئیس وقت مجلس خود نشان داد که هر وزیری می تواند به مجلس بیاید با صدای کوچه بازاری داد و فریاد کند و کسی هم نمی تواند جلودار وی باشد و یا حداقل میکروفن وی را خاموش کند .

این که بپذیریم شخصی مانند ظریف که نشان داده در پیگیری مطالبات مردم ایران در عرصه بین المللی چندان ظرافت به خرج نمی دهد از جایگاه مجلس و نمایندگان مردم اطلاعی ندارد با هیچ قاعده ای قابل تحلیل نیست ، پس باید مشخص شود که نوع ادبیات به کار رفته توسط وی در طول سه سال گذشته علی الخصوص در حوزه پاسخگویی به نمایندگان مجلس چرا این گونه است.

مردم ایران وقتی صوت عربده کشی های ظریف را در مجلس شنیدند ناخودآگاه به یاد سوال سناتورها در مجلس نمایندگان امریکا و سنا از جان کری افتادند که با وجود توهین و تمسخر وی توسط همین نمایندگان پس از توافق هسته ای با ایران ، جان کری با متانت پاسخ انها را می داد و حتی وی را به خیانت متهم کردند اما باز هم جان کری اجازه عربده کشی را به خود نداد.

آنجا مجلس نمایندگان امریکا و جان کری وزیر خارجه دولت آمریکاست.اما اینجا مجلس شورای اسلامی و جواد ظریف وزیر خارجه دولت جمهوری اسلامی ایران است. از آنجا که آقای روحانی جناب اوباما را فردی مودب یافتند به آقای ظریف توصیه می کنیم ادب پاسخگویی را از جان کری بیاموزند!

آیا آقای ظریف نمی داند که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: “مجلس در راس امور است”؟ آیا آقای ظریف نمی داند که مردم در حکومت دینی ولی نعمت و صاحبان اصلی انقلاب اند و به تبع آن پاسخگویی وی به نمایندگان ملت وظیفه ایشان است؟

به راستی آقای ظریف از چه چیزی عصبانیست که در مواجهه با منتقدان داخلی این گونه می تازد و همکارانش را خط قرمز معرفی می کند!؟ مردم ایران از خود می پرسند که چگونه است که همین جناب ظریف در مقابل با بیگانگان و به ویژه آمریکایی ها با لبخند و نوعی خضوع قلبی! و شانه هایی افتاده برخورد کرده و در لب ساحل با آنان قدم می زند اما در ایران به گونه ای با نماینده مجلس و خبرنگار تا هر فردی که جلویش ظاهر شود برخورد می کند که فکر می کند طلبکار این مردم ، نظام و ارکان آن از جمله مجلس شورای اسلامی است ؟

البته آقای ظریف خود به خوبی می داند که منطق و استدلال شیوه هایی مطلوب برای پاسخ به یک پرسش است و تهدید ، پرخاش و برچسب زدن ویژگی کسانی است که در پاسخگویی عاجز مانده و به دنبال راهی برای فرار از پاسخگویی هستند! امری که جناب ظریف بدان دچار و مبتلا شده است.

سوال از آقای ظریف روشن است: در یک مذاکره، معامله ای انجام دادید. ضمانت اجرای انجام تعهدات طرف مقابل در این معامله چه بود؟ نقد دادید اما ضمانتی نگرفتید و دستتان خالیست! کاری که حتی یک نوجوان امروزی هم در معاملات بازار انجام نمی دهد.پس آقای جواد ظریف بپذیرید که اشتباه کردید.بپذیرید که جواب اشتباهتان توهین و تحقیر نمایندگان مجلس که همان نمایندگان مردمی هستند که روزی به دولتی که ریاست دیپلماسی خارجه اش به عهده توست رای داده اند.پس حداقل به احترام این مردم با موکلانشان اگر به مانند رفتار با خارجی ها لبخند نمی زنید این قدر عصبی ، تنش زا و با روحیه ای طلبکارانه سخن نگویید.

بهتر است به جای این همه داد و بیداد که حتی در دعواهای خیابانی هم تاریخ مصرفی ندارد به منویات رهبری معظم انقلاب گوش دل دهید که فرمودند : این نقد معامله کردن با آمریکا باید برای شما درس عبرتی باشد که اصل بر عدم اعتماد به آمریکاست.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین