کد خبر: DT-44029
تعداد بازدید: 134بازدید
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۵
به نوه هایتان بگویید که دولت نوپای مصدق به ما اعتماد کرد و خواست که با تکیه بر ما صنعت نفت کشورشان را ملی کند ولی به کرمیت روزولت ماموریت دادیم که طی یک شب مصدق را از صدر به ذیل بکشد و محمدرضا عروسک خیمه شب بازیتان را سرکار آوردید.
یعقوب ربیعی روزنامه نگار و فعال سیاسی هم استانی متنی را در جوابیه سخنرانی کری در بین سفرای آمریکا در اینستاگرامش منتشر کرده است که خواندنش خالی از لطف نیست :
آقای جان کری سلام

گفته اید که داستان شما و کوتاه آمدن های جناب آقای دکتر ظریف را برای لالایی های شبانه نوه هایتان تعریف خواهید کرد. برایم عجیب نیست چرا که دیو و ددان چیزی بغیر از درندگی ندارند تا به فرزندشان آموزش دهند و حاشا و کلا که بخواهید بغیر از این آموزش دهید؛اما خواهشی که از شما دارم این است که یا داستان ایرانیان را برای نوه هایتان تعریف نکنید یا اگر خواستید تعریف کنید تمام درنده خویی هایتان را برایشان به تصویر بکشید.

به نوه هایتان بگویید که دولت نوپای مصدق به ما اعتماد کرد و خواست که با تکیه بر ما صنعت نفت کشورشان را ملی کند ولی به کرمیت روزولت ماموریت دادیم که طی یک شب مصدق را از صدر به ذیل بکشد و محمدرضا عروسک خیمه شب بازیتان را سرکار آوردید. البته کرمیت روزولت را می شناسید ؛ نوه فرانکلین دلانو روزولت که چهار دوره رییس جمهور و هم حزبی شما بود. نیاز به گفتن نیست چرا که نشان داده اید که درنده خویی ذات همه آمریکایی ها از ترامپ جمهوریخواه تا روزولت دموکرات است.

برای نوه هایتان تعریف کنید که ملتی را که میخواست بر روی پای خود بایستد از هستی ساقط کردیم و ۳۷ سال تمام ننگ ها را به جان خریدند. برایشان قصه های هزار و یک شب بخوانید از ننگ کاپیتولاسیون – که به فرموده امام راحل یک آشپز امریکایى، می توانست بزرگترین مقامات مذهبی و حکومتی ایران را در وسط بازار ترور کند و پلیس ایران حق نداشت جلوى او را بگیرد – تا جدایی بحرین از ایران که سرسپرده خان زاد شما بر آن صحه گذاشت.

وزیرخارجه محترم؛

برای نوه هایتان به جای لالایی ؛ صدای گلوله های هفده شهریور میدان ژاله را روایت کنید . برایشان بگویید که ویلیام سولیوان سفیر آمریکا کشته های آن روز میدان ژاله را ۲۰۰ نفر اعلام کرد و باز هم سکوت و خیانت از شما. این روزها که ژست حقوق بشریتان گوش عالم را کر کرده است ؛ روایت کردن این گوشه های تاریخی می تواند قیافه گرگین صفت شما را که در لباس میش خوش رقصی می کنید به مردم بازشناساند.

برای نوه هایتان بگویید که یک سال قبل از انقلاب،هم حزبی شما جناب آقای کارتر به ایران آمد و دریغ از یک همدردی با مردمی که به خاک و خون کشیده می شدند. هم حزبی شما یعنی همان آقای کارتر ؛ به جای ژست حقوق بشری و دفاع از مردم مستضعف ، ایران را جزیره ثبات نامید.

اما خوش دارم روایت کنید پیرمردی از دیار خمین ، جزیره ثبات شما را به تلاطم انداخت و حکومتی که ژاندارم و نوکر حلقه به گوش شما بود از هم فروپاشید . باز هم به جای حمایت از دموکراسی,خیانت آقای کارتر همان هم حزبی  و سلف شما بود که این خاک را درگیر جنگی خانمانسوز کرد.۱۸۹ هزار شهید,صدها هزار جانباز و میلیاردها دلار خسارت ؛ هدیه شما به ملتی بود که میخواست روی پای خودش بایستد.

جناب آقای جان کری

اگر در گوگل سرچ کنید عکس نوه شما به راحتی قابل مشاهده است، همه نوه شما را می شناسند ؛ ولی هیچکس اسم آن ۶۶ طفل و کودک هم سن و سال نوه ی شما – که در پرواز ۶۵۵ ایران ایر توسط ناو وینسنس شما به خاک و خون کشیده شد – را در ذهن ندارند. و باز هم شما برخلاف ژست حقوق بشریتان به ویلیام راجرز جلاد وینسنس که ۲۹۰ بی گناه را به خاک و خون کشاند مدال شجاع دادید. از حقوق بشر گفتن در عصر شما امری اشتباه است چرا که به قول مشیری ” عصر موسی چمبه هاست” .

آقای کری ؛

می توان از خیانت های شما به این مردم داستانها سرود اما ؛ خاطر  نوه اتان که پدرش ایرانی است را مکدر نکنید. برایش از شجاعت های ایرانیان هم داستان سرایی کنید. بگویید که حاج قاسم سلیمانی ای که یک روز در مقابل صدام  همان غول بی شاخ و دم شما در خوزستان می جنگید امروز در تکریت و بر قبر صدام ، یک تنه شما را به سخره گرفته است. برایش از سردرگمی خودتان در غرب آسیا بگویید؛ وقتی که در سال ۹۲ آمدید تا با حمله مستقیم به سوریه کمر مقاومت را بشکنید به شما فهماندند که باید هزاران تابوت برای برگشتتان آماده کنید.

برایش روایت کنید در زمانی که ناوهای غول پیکرتان در خلیج فارس عربده کشی می کرد و در روزی که شما به قول خودتان از فرجام برجام سرمست بودید شیرمردان بوشهری شما را به حقارت انداختند. برای رشد شجاعت در نوه اتان عکس های شیرمردان بوشهری را بر در و دیوار اتاقش نصب کنید تا بداند چگونه دلاوران بسیجی که بعضی هایشان زیر۷۰ کیلو وزن داشتند ناو “هری ترومن” غول پیکر شما را به هماوردی میخواندند.

عکس هایی از رشادت بوشهریها و حقارت شما در جزیره فارسی منتشر شده است که می تواند غیرت و افتخار را در رگ نوه ایرانی شما به غلیان بیندازد و کاش فرصتی شود تا دیگر عکس ها و فیلم های تحقیرآمیز شما را برای جهانیان به نمایش درآوریم.

آقای جان کری وقت کوتاه است و داستان جنایت و حماقت شما بسیار؛ ولی کاش می دانستید که این ملت بواسطه مدد الهی ، رهبری عزتمند و مردم غیور هیچ گاه دیروز شما را از یاد نبرده اند و اگر روزی غلطی کردید و عزممان جزم شد یا مانند حاج قاسم ها پوزه اتان را به خاک خواهیم مالید یا با طوفان شن شما را در هم خواهد کوبید و این وعده ی الهی است ؛ الذین قالوا ربناالله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه فلا خوف علیهم ولا هم یحزنون. .

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین