شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶- 2017 October 21
کد خبر: DT-29436
تعداد بازدید: 217بازدید
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۴
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برای مشخص شدن هویت ۲۹ حاجی ایرانی جانباخته در فاجعه منا که در مکه به خاک سپرده شده اند، آزمایش DNA انجام می شود.
سعید اوحدی اعلام کرد: مقامات عربستانی تاکید کرده ا‌د که به خواسته‌های خانواده های ۲۹ ایرانی دفن شده در عربستان توجه می‌کنند.
وی در ادامه افزود: در جلسه‌ای که با مقامات عربستانی داشتیم، آنها متعهد شدند که خواسته‌های خانواده‌های ۲۹ حاجی ایرانی را که در مقبره الشهدا مکه به خاک سپرده شده‌اند، اجابت کنند.
اوحدی مطرح کرد: همچنین توافق شد که نمونه‌های آزمایش DNA برای شناسایی ۲۹ حاجی دفن شده و ۳۶ نفری که هنوز پیکرهای آنان یافت نشده، در ایران اخذ شود تا خانواده‌ها مجبور به سفر به عربستان نباشند.
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هنوز از تعداد ۳۶ زائر دیگر اطلاعی در دست نداریم، عنوان کرد: گروه‌های ایرانی به جستجوی خود ادامه می‌دهند.
اوحدی تصریح کرد: قرار است جلسه دیگری با حضور سرکنسولگری کشورمان تشکیل شود تا جمع بندی قاطع تری درباره سرنوشت این عزیزان به دست آید.
رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: عربستانی ها اعلام آمادگی کرده اند که پس از مشخص شدن محل دفن تک تک ۲۹ حاجی ایرانی، به درخواست های خانواده های آنها در زمینه مشخص بودن محل دفن و مسائل دیگر توجه کنند.
برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین