کد خبر: DT-22806
تعداد بازدید: 61بازدید
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۴
<span class="intro-text"> مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: امسال میزان آب ورودی سد رئیسعلی دلواری به شدت کاهش یافته است.</span>

شاپور رجایی صبح شنبه در نشست بررسی مشکلات مردم شهر شبانکاره شهرستان دشتستان اظهار داشت: امسال شاهد کاهش شدیدی در بارندگی‌ها بوده‌ایم و این موضوع تامین آب مورد نیاز در بخش شرب و کشاورزی را با مشکلاتی روبرو ساخته است.

وی ادامه داد: بخش عمده آب مورد نیاز استان بوشهر از استان‌های همجوار تامین می‌شود و تنها بخش کمی از آب استان مربوط به تاسیسات آبشیرین‌کن و همچنین چاه‌های موجود در استان است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر اضافه کرد: امسال یکی از موضوعاتی که مورد نظر قرار گرفته است، ممنوعیت کشت محصولات جالیزی است که این موضوع تنها مربوط به استان بوشهر نیست و در بسیاری از استان‌ها اجرا می‌شود.

وی استفاده از روش‌های نوین آبیاری را به عنوان یکی از راهکارهای بسیار مهم در زمینه بهره‌وری بهتر منابع آبی دانست و افزود: استفاده از سیستم‌های سنتی آبیاری راندمان پائینی دارد و باید به سمت روش‌های جدید حرکت کنیم.

رجایی به اهمیت بالای استفاده از روش‌های آبیاری تحت فشار اشاره کرد و گفت: سیستم آبیاری تحت فشار در ۵۰۰ هکتار از اراضی شبانکاره اجرا می‌شود و در سال‌های آینده شاهد افزایش این سطح نیز خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر در ادامه به کاهش شدید میزان ورودی آب پشت سد رئیسعلی دلواری اشاره کرد و ادامه داد: با وجود کاهش شدید آب پشت سد، بارندگی‌ها اواخر سال آینده باعث شد تا میزان آب این سد بیش از حد پائین نرود.

برچسب ها:

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.


dalirantangestan93@gmail.com


نام:
ایمیل:
* نظر :

پربازدید ها
پربحث ترین عناوین